VW Passat 1.9 TDI 74kw automat - trhanie prevodovky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

andrew25
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 14.03.2008 15:07
Bydlisko: Palarikovo
Zdieľať na Facebook

VW Passat 1.9 TDI 74kw automat - trhanie prevodovky

Príspevok od používateľa andrew25 »

Zdar. chcem sa opytat VW Passat 1.9 TDI 74kw AUTOMAT 4 rychlostny sem tam zle preradi resp. pri nizsej rychlosti a zoslapnuti pedalu zatrasie plynovy pedal co sa tyka rychlosti zaradi spravne ale preradenie nieje plynule ale trhane resp. ako keby v nej zabrnelo zatriaslo... osobne sa mi zda ze za studena t.j. rano za studena je radenie ok ale ako sa zohreje motor nastavaju uvedene komplikacie ... moja otazka je ci pomoze vymena oleja a filtra resp. v pripade opravy repasu kde a za kolko +/- to vedia opravit ... dakujem
Seat Alhambra 1.9TDI 96kw
andrew25
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 14.03.2008 15:07
Bydlisko: Palarikovo
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrew25 »

to neviem auto bolo privezene len teraz ... servisku je tam aj zaznam o vymene ale to bolo davno ...
Seat Alhambra 1.9TDI 96kw
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Preco si to potom bral ak to neradi dobre.repas bude stat skoro ako ten stary passat.
andrew25
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 14.03.2008 15:07
Bydlisko: Palarikovo
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrew25 »

prosim neriesme preco ale o com som ziadal .... ok dakujem za pochopenie ... a opakujem auto za studena islo aj tam ok automat radil v ramci moznosti relativne v poriadku ... nebola moznost vyskusat auto mimo mesto ... ale to nieje dolezite teraz
Seat Alhambra 1.9TDI 96kw
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

automat radil v ramci moznosti relativne v poriadku
...ale cena bola dobrá, viac neriešte...
andrew25
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 14.03.2008 15:07
Bydlisko: Palarikovo
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrew25 »

ano cena ok auto ok / t.j. komplet servisna historia a bez akejkolvek havarie a striekania / a preto zostava odstranit chybu poprosim aby sme sa pridrziavali temy ... ako vidim uz je tu pan majster ... potom ako som uviedol pri vylupnuti svetla ked budes zase chytry su tam este 2ks skrutiek ktore treba odskutkovat inak tvojim postupom by si clovek poskodil stropne osvetlenie .... :3020:
Seat Alhambra 1.9TDI 96kw
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

A k tým skrutkám sa dostaneš ako, ty majster?
andrew25
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 14.03.2008 15:07
Bydlisko: Palarikovo
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrew25 »

odstranenim plastoveho krytu osvetlenia pod ktorym su 2ks skrutiek tie odskrutkujes a az potom nasledne vylupnes ako oriesok stropne svetlo ... :b:
Seat Alhambra 1.9TDI 96kw
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

No, takže najskôr vylupnúť, presne ako som už 100x napísal - kde nevidíš skrutku je to nacvaknuté...


[img]http://img24.cz/images/96272350870245584823_thumb.jpg[/img]
andrew25
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 14.03.2008 15:07
Bydlisko: Palarikovo
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrew25 »

ved ano presne sklicko dole 2x skrutka a potom vylupnut a dopojit ... ci ? :41c2:
Seat Alhambra 1.9TDI 96kw
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

ponajprv, nikto nevie,co je to olej bol vymeneny davno? Uz si neudavame aspon najazdene km? Aj ked to tuna nepomoze, len malicko napovie.Tak najprv - pozriet, kolko je tam oleja - za studena, aj za tepla - ak sa to da. Ale to nic nemeni na tom, ze jednoznacne treba vymenit olej !!! a to hned !!! a pojazdit a znovu vymenit - teda aspon 2x.A vzdy aj s filtrom!!! Aj tak budu tie trhania pretrvavat niekolko mesiacov a az neskor si to mierne sadne. Ak nie, tak sa interval vymeny kompletne presvihol. Potom su len dve moznosti - repas hned, alebo dojazdit prevodovku.? Mozem povedat, ze ked radi vsetky rychlosti teraz, tak ak sa bude menit olej kazdych cca 30tis.km, tak pri normalnej jazde vydrzi este desiatky tis.km.Aj ked sa bude trosku mykat.Mnoho takychto zvlastnych poruch aut.prevodoviek vznika po havariach, aj ked len mensich.Jemne naklenuta AP spravnym smerom ma problem do smrti, aj ked sa bude menit olej.Casto je to uplne nepochopitelne.A nezabudni pozriet chladic a hadice k nemu - ci to vobec funguje.A ci tam ten chladic je, ci to nespojili nakratko...
andrew25
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 14.03.2008 15:07
Bydlisko: Palarikovo
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrew25 »

olej meneny bol ale davno takze ok olej vymenim ... a co sa tyka ci tam bol podarilo sa dotlacit cca. 0,5l co si myslim ze nieje az tak vela co tam chybalo ... a co si navrhol vymenu oleja prva mi je jasna a tu druhu mam urobit po akej dobe a vzhladom naco t.j. myslim skoru dalsiu vymenu ... auto bolo zohriate a motor nastartovany tak kontrolovali olej ...
Seat Alhambra 1.9TDI 96kw
andrew25
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 14.03.2008 15:07
Bydlisko: Palarikovo
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrew25 »

rychlosti radi vsetky len mam problem niekedy pri predadeni a to najma ked je motor zohriaty ... a auto ma 290.000km
Seat Alhambra 1.9TDI 96kw
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pri 290k km je uplne normalne - na Folcgagenoch Pasattoch - ze sa pokazi prevodovka. Oni sa totiz zvyknu kazit aj daleko pred tymto cislom.

Takze... skus tie oleje a silno sa modli. Ked tam olej pred tebou nikto nikdy nevymienal, co je velmi realne, tak mas o zabavu postarane. Videl som ze si napisal ze olej bol meneny velmi davno, ale znelo mi to tak trosku neisto a v autorizakoch to ajtak nerobia.

Drzime palec.
andrew25
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 14.03.2008 15:07
Bydlisko: Palarikovo
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrew25 »

olej tam bol meneny urcite mam k tomu fakturu o vymenene ... samozrejme ci bol aj realne neviem ale myslim si ze ano ...
Seat Alhambra 1.9TDI 96kw

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 42 neregistrovaných