VW Passat - kontrolka baterky svietila a uz nesvieti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Peterpri
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 17.07.2015 12:31
Zdieľať na Facebook

VW Passat - kontrolka baterky svietila a uz nesvieti

Príspevok od používateľa Peterpri »

zdravim cestou po dialnici mi zacala svietit cervena kontrolka baterie, presiel som bez problemov 40km domov a ked som doma zhasol a znova nastartoval tak uz nesvietila a presiel som 8 km na skusku a stale sa nic nerozsvietilo. nejaka skusenost alebo rada ?? vopred dakujem. passat b6 , 1,9tdi, 2008
miso.eu
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 30.07.2011 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso.eu »

Dobijanie si urcite zmeraj a pozri aj poistkovku skrinku. Mal som toto iste, kontrolka zhasla, tak som dufal, ze domov este dojdem, zrazu na trojprudovke medzi BA-TT postupne zacali zhasinat svetla.. nastastie sa mi podarilo dojst na kruhac pri odbocke na Voderady, kde som nan zacuval a auto presne vtedy zhaslo. Spod kapoty sa dymilo a poistkova skrinka cela zhorena, plast uplne rozteceny. Neviem si vysvetlit pricinu ale po jej vymene bolo vsetko OK, s alternatorom sa nerobilo nic.
billyil
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 06.02.2012 12:24
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa billyil »

V každom prípade treba zmerať, či alternátor dobíja, prípadne to nejaký čas sledovať. Hocijaký merač napätia, pripojený trebárs do zapaľovača to zvládne.
Ešte by som si dovolil podotknúť, že napätie sa môže kľudne pohybovať okolo 13,5 - 14 V. Hlavne, aby to nebolo menej.
VW Golf VII 1,6 TDI BMT 81kW
VW Touran 1,6 MPI 75kW LPG
VW Polo 1,4 16V 55kW LPG
Peterpri
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 17.07.2015 12:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Peterpri »

bol som v praci na tom, vsetko v poriadku, meral som a pri zhasnutom motore 12,4V a pri nastartovanom 14,3V takze to by malo byt ok. tak neviem ci to nebude ako s tlacitkovou rucnou ta mi raz vykazala chybu a od vtedy nic vsetko slape.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: juraj-x a 28 neregistrovaných