VW Passat b8 - sklápanie spätných zrkadiel

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Prosím, Ťa, ako si môžeš myslieť že máš elektricky sklopne zrkadlá ked nemáš ani na otočnom ovládači možnosť nastavenia na sklápanie..to je prvá vec..
druhá vec je, že pokial sa zrkadlá nesklápali často, tak idu ťažšie..ja som ich tiež ťažšie sklopil a to mal taký istý passat len 2 roky-takže rečičky tu vyššie napísané ani nekomentujem/hrdza a pod./-nepoužívam to, len na trajekte to bolo nutné..
Späťáky sklopíš jedine manuálne a vyklápaju sa smerom do hora..proste nejdu tak ako dávnejšie na autách ale zrkadlo je vyklopené do hora..skus to určite ti to pôjde..
Inak nechápem načo by si chcel silou mocou funkciu na aute ktorá má neviem či nejaké opodstatnenie..
Ja túto blbinu mám na druhom aute/audi a6/ a mám to stále vypnuté..myslím, že ked pôjde nejaký pako blízko auta, tak nech radšej sundá zrkadlo, ako celý bok auta...
No a k domontovaniu, tak tento špásik už nie je len o nejakom nakodovaní..potrebuješ obidve nové zrkadlá aj s motormi pre sklápanie, nový ovládač s touto funkciou-kedže ako píšeš ju na ovládači nemáš+nové RJ ovládania zrkadiel..a nemyslím si, že to na slovensku dokáže niekto dostať na tom aute do funkčného stavu..éra domontovávania vecičiek ako na B6 a B7 príchodom B8 skončila...si predstav, že napríklad ani panel klímy by ti v tvojom aute nefungoval z ineho auta..rádio s navi už ani nehovorím..
Ja som si na B8 chcel dať spraviť vyhrievané sedadlá, a človek od fachu ma od toho odhovoril, čo všetko tam bolo potrebné pomeniť sa mi z toho hlava zakrútila...a že by to dokázali za nemale peniaze nejaký týpci z Polska a cena vyše 1000 eur...
https://uloz.to/file/SU4S8DRLEglg/images-jpg
sniip26
Príspevky: 296
Dátum registrácie: 13.09.2012 20:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sniip26 »

Na dveroch musi byt tlacitko, alebo ten ony otocny picus, ktorym zapinas aj ohrev spetakov, ja to tak mam na B6. Skus s tym zakrutit ci sa sklopia. Potom pozriet cez diagnostiku, maly by sa sklopit ked zamknes dialkovym. Alebo zhodit tapacir a pozriet ci su sklapacie elektricky :)

Herin - dorobenie vyhrievania sedadiel - NO PROBLEM. Mas dve moznosti.

1. Pozhanat na bazosi atd. sedadla s vyhrievanim.
2. Dat tie vyhrievane one... :D

Zapojit to nieje problem. Ani natahat kabelaz, ja som si. napr. dorobil vyhrievane celne sklo, lane assist, ACC atd... :D
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Sniip ved ked tam nemá na tom otočnom ovládači ikonku sklápania, tak s ním može točiť ako gašparko kolotoč, zrkadlá sa nesklopia..
No a k tomu výhrevu..čiže sedadlá, kabeláž, panel klímy, RJ..
A ten ACC a lane si si dorábal na B6 či B8?ak B6, tak to som myslím vo svojom príspevku napísal ako to je...
sniip26
Príspevky: 296
Dátum registrácie: 13.09.2012 20:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sniip26 »

Vej jj, ked to tam nema, tak moze tocit to haleluja :D

Dorabal som do B6. No ak to chce mat origo ako z vyroby tak treba panel klimy, kabelaz atd... vsetko sa da pozhanat na bazosi.
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Tak si prečítaj čo som o B7 a B6 napísal vo svojom príspevku, že na tých autách sa dalo dorobiť všetko..passat B8 je na míle vzdialený čo sa týka týchto dorábaných vecičiek..a človek tam niečo dorobí akurát tak za ťažke prachy..ak sa to vôbec bude dať..
Na B6tke sa dali nakodovať svetlá zadné aby svietil iba vonkajší kružok, aby predné hmlovky svietili ako denne svietenie a podobné čačkariny..smerovky ako amerika..
Chod s diagnostikou a napoj si B8..nespravíš na nej nič..všetko nakodované pre to konkretne auto tak ako to je z výroby..nedorobíš tam nič...všetko vyrobené pre ten konkretny kus auta..keby som vybral moju navigáciu s rádiom a dám ju do takeho isteho auta tak v tom druhom fungovať nikdy nebude..
sniip26
Príspevky: 296
Dátum registrácie: 13.09.2012 20:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sniip26 »

Preto nemam B8 :D

No ten virtual panel :3035: juuuuuuuuuuuuj :P keby sa dal dorobit do B6 uz ho tam mam. Ale mam 3D farebne budiky s modrymi rucickami a najnovsim softom - perlicky zlate :P prdim cely virtual panel.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Sniip26, ja mám zlatú manželku, vydarenú dcéru a rozkošnú 4,5 ročnú vnučku. Či mám 3D display vo farbe dúhy,alebo analógový tachometer a biele čísla na čiernom pozadí tiež farebné dve farby=farebné je mi šuma fuk,a či sklopím zrkadlá rukou,alebo diaľkovým ovládaním je mi 2x šumafuk, po použití wc si však utriem zadok toaletným papierom, spláchnem,utriem misu kefou a dôkladne si umyjem ruky. :4012: :40bd:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Tak toto si mi zobral z jazyka. :300f:
Ale aj tak doplním k tomu sklápaniu - Ked naseriem gazdinú a ona je mrchavá- tak pekne SKLOPÍM uši a zaleziem. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
sniip26
Príspevky: 296
Dátum registrácie: 13.09.2012 20:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sniip26 »

Ja mam farebny 3D display, ACC, lane, vyhrievane celne sklo, plne elektricke sedacky atd atd atd a ci mam/nemam manzelku, deti atd je mi sumafuk :D a po pouziti WC si ruky neumyvam, niekedy aj prdel zabudnem vytriet, lebo mam cele od oleja i benzinu a to je ta prava dezinfekcia :D
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja mam farebny 3D display, ACC, lane, vyhrievane celne sklo, plne elektricke sedacky atd atd atd
A staršia gnerácia sa nad tým len pousmeje. :40bd: Vieš mne tie veci vypadávajú z liniek, tak preto aj chápem že máš ruky špinavé od oleja a benzínu. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
sniip26
Príspevky: 296
Dátum registrácie: 13.09.2012 20:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sniip26 »

:D noooo ale nerobim v servise,,, teda robim ale nie auto...

To tak prilezitostne mam ruky od oleja a benzinu :)
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Sniip26, konečne niekto po dlhej dobe,okrem tatka a mňa čo sa nehanbí za umazané ruky od roboty :300f:
Moonshine
Príspevky: 529
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Nieje to náhodou búračka?
Podla toho čo som videl, počul, čítal sa dnes po škodovej udalosti tlačí rozhodne na cenu. Treba zarobiť v každom smere.
"Čo oko nevidí, srdce nebolí"
Natáčacie full ledy sa menia za statické halogény, na vystrelené airbagy sa dávajú odpory. Pod kapotami sa dávajú pyropatrony na ochranu chodcov. Pri oprave silno pochybujem, že tam dá niekto vôbec čobylen náhrady.
Tak by som sa nečudoval absolutne, keby sa speťáky menili za aliexpres neotočné zrkadielka.

Keď počujem kolegovcov ako na cigáňa menia vypálené šošovice v xenónoch a pri tom zarábajú viac než nadslušne.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Na cigana menia ...

Tak ti poviem, dam za nove xenon svetlo za jedno 1000 euro lebo som gangster alebo urobim to iste za 70 euro pre obidve?

Stare vypalene /paraboly, nie sosovky/

Obrázok

po oprave

Obrázok

Vysledok ten isty okrem ceny

Obrázok

Na cigana vymena celkom fajn.
sniip26
Príspevky: 296
Dátum registrácie: 13.09.2012 20:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sniip26 »

Ale svieti... lepsie ako mne :D

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 58 neregistrovaných