VW Passat B8 - podvozok

Aké sú vaše skúsenosti s tuningom? Aké vozidlá tunovať, rady a odporúčania...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ramairn
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 23.11.2021 13:42
Zdieľať na Facebook

VW Passat B8 - podvozok

Príspevok od používateľa ramairn »

Ahojte, mám Passat B8 Variant, 2015 bez DCC bohužiaľ. Je to dosť hrozne s tým podvozkom a chcel by som s tým niečo spraviť ale rád by som sa vyhol nutnosti auto predať a kúpiť druhé s DCC aj keď možno sa tomu nakoniec nevyhnem. Nakoľko je to už pár desiatok tisíc km moje auto a viem v akom je stave.
Zaujíma ma či je možné vymeniť tlmiče/podvozok za nejaké "športové" na ktorých sa dá nastaviť tvrdosť alebo za tlmiče napríklad s iného auta ktoré je o niečo mäkšie. Tieto dve cesty by ma celkom zaujímali nakoľko dorábka DCC sa neoplatí to už skôr výmena auta. Ďakujem a pekný deň 💪
(Chcem ho zmäkčiť nie s neho spraviť šport aby ste mi rozumeli správne)
Naposledy upravil/-a ramairn v 05.03.2023 09:38, upravené celkom 1 krát.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Podvozok Passat B8

Príspevok od používateľa fzubaty »

Passat nikdy nebude sportove auto. Predaj to a kup si sportove auto. Tieto Tuningy nikdy nedopadli dobre.
ramairn
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 23.11.2021 13:42
Zdieľať na Facebook

Re: Podvozok Passat B8

Príspevok od používateľa ramairn »

Ahoj blbo som sa vyjadril tvrdé je až až potrebujem práveže dosiahnuť aby to nebolo ako kočiar. Aspoň o 5-10% pohodlnejšie
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Podvozok Passat B8

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Keď to kupoval tak mu natankovali plnú nech si to vyskúša na dlhej ceste čo povie chrbát a zadok ty bambulo mysliteľský.Lebo ty si ten svoj črep kupoval po dôkladnom preverení,opýtal si sa všetkých dovtedajščích majiteľov ako sa tá srágora chová
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Podvozok Passat B8

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Staraj sa radšej o ten svoj krám a značku.Vieš vždy všetko čo majú/nemajú robiť druhí,a keby si tak ešte vedel čo máš a nemáš robiť sám ty bulo zlomyselný
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Podvozok Passat B8

Príspevok od používateľa oco13 »

Ospravedlňujem sa zadávatelovi, že mu neporadím s tlmičmi, len ma pri čítaní tejto témy napadla taká myšlienka. jazdím aktívne 35 rokov a jazdil som desiatky aut (kúsoček aj lambo), svojich aj fiemných. (na vojne aj V3S,Tatry a Karosy). Napriek skusenostiam a aj technickému strojárskemu vzdelaniu nedokážem posúdiť či je auto tvrdé mäkké , uskákané, živé, lenivé.... atď. Tiež nejako nechápem delenie na pretáčavé a nedotáčavé lebo hodiny som rovnako robil s 120kou , mercedesom ale aj s polom alebo fiatom punto. Je možné aby človek ako osoba bol k autám natolko necitlivý, napriek tomu, že základy čo je čo teoreticky ovládam???? lol
Pocitovo ak absolvujem trasu 1200km vo vitare 2021 a P 206 1999 je to pre mňa to isté. Rovnako som sa do Salzburgu viezol s filckou aj s porsche 911, a stale rovnako som pred BA zaspal a fajront. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Používateľov profilový obrázok
sherdog
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 07.11.2009 10:46
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - podvozok

Príspevok od používateľa sherdog »

Zrejme mu vadia údery nárazy do karoséria na nerovnostiach, keďže cesty SR sú mimoriadne kvalitné. Najrýchlejšie a najlacnejšie spohodlenenie auta je dať tam čo najmenší disk a čo najväčšiu pneumatiku aké daný typ auta povoluje podla tabuliek, a čo najkvalitnejšiu. Tu by bolo na mieste ešte vedieť aké rozmery kolies má dané auto a aké pneumatiky. DCC sa dáva do týchto aut lebo pri 19 a 20 palcových diskoch sa stávajú nepohodlné na nerovnostiach. DCC to dokáže vyriešiť veľmi dobre ale aj je drahý na údržbu. Pretože jazdiť na 19-kách zn. ling long, a napríklad 17-kách čo je asi minimum na passat ešte znesiteľné opticky, a kvalitných napríklad Continentaloch, ktoré sú tiché pohodlné a aj drahé, je poriadny rozdiel. Samozrejme tvrdosť podvozku sa dá riešiť inými tlmičmi a aj pružinami, ale ja by som sa v prvom rade pozrel aj na veľkosť diskov typ a značku pneumatík je totiž obrovský rozdiel v tom aké je auto pohodlné a ako sa správa. Tu nejde len o tie debilné testy ako je brzdná dráha a pod. Treba pozerať na komfort a ten je najlepší dá sa povedať pri tých najdrahších. A zmenšil by som rozmer disku dal tam viac pneumatiky samozrejme podľa tabuľky na konkrétne auto.
pavolh
Príspevky: 119
Dátum registrácie: 31.10.2007 20:48
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - podvozok

Príspevok od používateľa pavolh »

neviem aké máš kolesá ale ak chceš viac komfortu tak kúp najmenšie kolesá s najvyšším profilom aký máš zapísaný v TP
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - podvozok

Príspevok od používateľa oco13 »

Google mi našiel že má dovolené R16 - R19
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
puma11212
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 25.01.2009 17:01
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - podvozok

Príspevok od používateľa puma11212 »

Ahoj, ma tiež B8 a je to tvrdé treba sa stym zmieriť alebo predať auto. Soudruzi s NDR asi pili keď navrhovali podvozok. Superb ho ma mekší česi si ho navrhovali podľa D1 :d :D
skus popozerať na VW clube tam je toho viacej na čítanie
peknychlapec
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 27.02.2023 21:05
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - podvozok

Príspevok od používateľa peknychlapec »

Buľo zlomyseľný a ešte aj zakomplexovaný
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - podvozok

Príspevok od používateľa wilz »

Chcel som napísať niečo v zmysle toho čo napísal sherdog, takže nebudem opakovať napísané, len doplnenie.
Jednak si myslím že treba zabudnúť na nejakú takú prestavbu ako si predstavuješ, pretože by bolo treba vymeniť nie len tlmiče, ale aj pružiny, no a že by si sa trafil na prvý raz tak, aby to bolo aj dobré aj bezpečné, to by bolo ako výhra v lotérii.
Takže pokiaľ to chceš riešiť bez výmeny auta, tak zostáva výmena kolies tak, ako to doporučil sherdog a k tomu doplním dve drobnosti.
Jednak doporučujem namontovať čo najužšie disky aké sa dajú v požadovanej veľkosti zohnať, pretože vtedy sú pätky pneumatík trocha vtiahnuté dovnútra, bočnice pneumatík sú čiastočne v oblúku a vtedy sa bočnice pri zaťažení ochotnejšie „ohnú“ a tým pneumatiky lepšie pružia.
Keď je disk širší, vtedy je bočnica rovná a teda pri zaťažení sa nie tak ochotne podvolí.
Ja sám mám 16“, 205 mm pneumatiky obuté na 6“ diskoch a hneď po prezutí z predtým používaných 7,5“ diskov som cítil rozdiel.
No a druhá možnosť je použiť disky s menším ET ako je pre to auto doporučené. Vtedy sa o ten rozdiel ET predĺži rameno na ktorom sa pri prepružení kýva koleso, čo spôsobí že na stlačenie pružiny kolesa stačí menšia sila ako to bolo predtým. Mám vyskúšané, že už pri rozdiele ET 15 mm to bolo zreteľne cítiť na komforte jazdy, inak som subjektívne nič iné nezaznamenal, aj keď samozrejme sa tým napr. zväčší polomer kružnice, po ktorej sa koleso okolo zvislej osi natáča, čo by okrem iného bez posilňovača riadenia výrazne zväčšilo potrebnú silu na volante pri jeho točení u stojaceho auta.
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - podvozok

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Plne s majiteľom sucitim, tiež preklinam tých xxuujiiv, čo navrhovali podvozok 508, nie je možné urobiť dlhšiu trasu ako 250-260 km v kuse.
Áno, rekord som na tom podvozku z dreveného voza urobil 600 km, ale to už som nevedel ako obsediet.
A aj to mi pomohlo iba to, že som si na sedačku položil 2 podušky, dlhé, ktoré sa používajú na ležadlá.. :3c90:

Bože, keď si pomyslím na sedačky zo 607, kde sa dalo sedieť 1200 km a nič,0,00 nič nebolelo.. :angr: :angr: ,detto 405, plne chápem otázku.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - podvozok

Príspevok od používateľa oco13 »

wilz napísal: 05.03.2023 18:42 ........
Fakt ťa obdivujem, že toto všetko dokážeš precítiť. Ja som nerozoznal rozdiel medzi R5 kou a Saabom 9000. :300f: :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ramairn
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 23.11.2021 13:42
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - podvozok

Príspevok od používateľa ramairn »

Disky mám 17ky, no nič to budem vedieť že už iba s DCC ak chcem niečo pohodlnejšie na naše cesty.

Návrat na "Tuning vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 51 neregistrovaných