VW Passat b8 - olej do manuálnej prevodovky

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - olej do manuálnej prevodovky

Príspevok od používateľa jaster-83 »

ramairn napísal: 30.07.2022 07:03 Zdravím vás zaujímalo by ma kde zistím viskozitu oleja do 6st manuálu v passate B8, 110kw, 2015.
A taktiež množstvo náplne ktoré by mi tam malo vojsť. Ďakujem
Co tak napisat rovno kod prevodovky z datoveho stitka vybavy....
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - olej do manuálnej prevodovky

Príspevok od používateľa Thomasl »

takže sa pripojím trošku k téme s mojimi skúsenosťami pri výmene oleja v manuálnej prevodovke .Pred x rokmi som vlastnil Golf 4 s olejničkovým motorom 1,4 16v 55kw a manuálnou prevodovkou s kódom DUW, po kúpe na základe odporúčaní z roznych vebov ,pretože auto malo nalietaných cez 200Tkm a aj napriek tomu ,že auto radilo krásne, som sa rozhodol vymeniť olej.Samozrejme som použil orig.olej od VW ,priamo predpísaný pre tento kód prevodovky a typ auta.Po cca 500km od výmeny som začal mať problém s radením 1 a 2 stupňa .Zašlo to až tak ďaleko ,že sa to zhoršilo až natoľko ,že došlo k výmene prevodovky za repas.Ten repas bol bohužiaľ od pána z PB a bol horší ,ako moja pokazená prevodovka .Auto som nakoniec predal aj s tou repasovanou prevodovkou pod cenu,keďže pán už na reklamáciu nezdvíhal..Teraz vlastním Passat B8 s takou istou man.prevodovkou a olej v prevodovke len kontrolujem a dopĺňam..Prečo? lebo mám strach...Synovia majú Golfy 5 a 6 benzíny ,tiež manuály a olej v prevodovkách len kontrolujem ,príp dopĺňam .Otec má Seat Inca detto .Jeden Golf má cez 300 Tkm ,druhý 150Tkm,moj Passat cez 200 Tkm,Inca cez 200Tkm ,všetko radí krásne ..Niekde som čítal ,že olej v manuáloch je celoživotný,niekto so mnou nemusí súhlasiť ,ale toto je moja reálna skúsenosť..Kým problém nie je olej nemením ,len kontrola .Nakoniec ešte jedna skúsenosť mojho kamaráta s Passatom 5,5 motor 1,6 75 kw 150Tkm,po preventívnej výmene oleja v prevodovke za orig. olej problém s radením po trase PP-BA -PP....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - olej do manuálnej prevodovky

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Niečo sa týmto ujasnuje.Môžem potvrdiť že kvantum aut ktoré prejdú rukami má poriadnu porciu km.Kde by sa už aj dal prijať fakt že to neradí ideálne atd.Ibaže to ideálne radí,to jedno sa prevodovkám od grupy kde je použitá až trojitá synchronizácia nedá vytýkať.Pozor na staré 1,4 benzinové ktoré mali problémy v DNA až natoľko že to bolo všeobecne známe v danim čase.Ale nájazd km o niečom vypovedá,ale určite nie o blbej prevodovke.Majiteľia najčastejšie ani nevedia či bol olej menený či nie,skoro všetko je to dovoz kde sú ovšem otázne aj tie km pri ktorých sa majiteľmi stali.Množstvo z nich si už potom olej menilo,presnejšie menil som im ja.Akýmsi zázrakom tie prevodovky šlapú a neboli dôvodom na predaj auta.Takže mne automaticky vyskakuje jediná nejasnosť ako to je možné,nejasnosť či sa naozaj do prevodovky dostalo to čo malo ?! Povedali majiteľovi že dali orig. alebo naozaj dali.Pretože predajca vám zabezpečí olej aký tam patrí až vtedy,ak mu dáte presné objednacie číslo.Kam vám ho on "zistí" je to 50 :50 že ne/dostanete ten správny.A to si 90% nechá nabulikať že tu tento Ravenol je presne to čo potrebujete,to je presne tá špecifikácia.Je ťažká diskusia pokiaľ sa sem dostane spústa vecí ktoré ale nie sú vôbec tak jasné ako to vyzerá.Debatovať je krásna vec,ale musí byť garancia že debata prebieha za jasných okolností a medzi ľudmi čo vedia garantovať že veci sú tak ako ich predkladajú.Net to nie je útočisko ktoré by neprikrylo akýkolvek nezmysel alebo akékoľvek klamstvo príp úmysel.Tu sa pustiť do akejkoľvek diskusie vedie vždy k tomu istému,ako na výstrel z Auróry sa dajú dokopy všetci nazvime to - čo si niečo myslia a musia sa o to podeliť zo svetom.Inak to už nebude,vždy budú dunieť najviac prázdne sudy.Som veľmi napozore pri debatách s ľudmi bez mena a adresy.Kto prišiel zďaleka,môže trepať koľko chce
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - olej do manuálnej prevodovky

Príspevok od používateľa Thomasl »

Otec hovorí synovi,nedávaj tú ruku na tú platňu ,lebo si ju spáliš,syn ho nepočúvne a samozrejme to vyskúša a ruku si spáli,potom plače ,vzlyká a pýta sa ho ,otec ako si to vedel ,on mu odpovie ,tiež som si ju predtým spalil ...sú obidvaja blbý ?možno ,ale chcel synovi pomocť ...je to podobné aj s touto preventívnou výmenou oleja v man,prevodovke.Niekto si dá povedať niekto nie ,každý to musí skúsiť na sebe .Sledoval som jedno ruské fórum,kde sa viedla dilema či meniť ,alebo nie...jeden Rus tam mal zaujímavú teóriu prečo nie .Pri naplnení nového oleja do novej prevodovky ,pretože nový olej má určitý stupeň "agresivity" vzniknú určité vole ,ktoré jej počas jej života nevadia ,pretože je nová a presná..Po určitej dobe vymeníme zase nový olej a vzniknú ďalšie vole ,ktoré jej už vadia a potom je výsledok ,aký je..Nemyslím si ,že zásadný problém je v nekvalitnom oleji v orig.balení VW ,ktorý nebol lacný..Pomer obecenstva toho fóra bol asi 50:50 ,meniť -nemeniť....
lubos zimovcak
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - olej do manuálnej prevodovky

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Jednoznačne, meniť.
Osobne mením každých cca 150-200.000 km+-, prevodovka je to posledné, čo sa môže v aute pokaziť.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - olej do manuálnej prevodovky

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nech robí kto chce ako chce,môže si dovoliť robiť veci správne aj nesprávne.Pritom len jedna z dvoch ciest je správna po rýdzo technickej stránke kde idú všetky asi a možno a myslím nabok.Keby nebolo samozvaných mysliteľov,ľudí ktorý sa ani neobtreli o problematiku prevodoviek taká presila,z istotou by sa veci aj reálne diali inak.Je viac ako smiešne sledovať ako sa mení majiteľ v názoroch keď príde prvý prejav poruchy alebo zvuku kdesi +- prevodovka.A naraz je všetko inak.Končí všetko to čo bolo doteraz radikálne jasné ako facka.Agresivita oleja ...je zaujímavý argument,bez podpory reálnych dokazateľných argumentov len názor ako miliony iných.Každý názor formuje hĺbka poznania.Preto je taká velká škála lebo to nie je zjednotené ničím,nieto poznaním.Čím viac poznania tým menej rozptylu.Keby ľudia všetko dokonale ovládali,sme najvyspelejšia krajina sveta.Nie v očiach nás samotných ale v očiach vonkajšieho sveta.A v očiach sveta sme boli už kadečo,dokonca čierna diera čo bolo veľmi presné.Je pravda že nejaké zmeny medzitým boli,ale nedal by som ruku do ohňa kadiaľ sme sa zmenili.Na tom má nesmiernu zásluhu ľahkosť akou sa bezbreho šíria tuposť a klamstvá a zároveň nesmierne ťažkosti presadiť rozumnosť a profesionalitu všade kde sa vôbec nejaká činnosť robí.
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - olej do manuálnej prevodovky

Príspevok od používateľa srtdemon »

Je to tazke na tomto svete, hlavne ked len jediny clovek rozumie vsetkemu a vsetko vie najlepsie. Skusenosti ostatnych ludi su irelevantne. A najvacsi oxymoron je vychvalovat do nebies nieco co nevlastnim ale na druhej strane na tom excelentne zarabam.
lubos zimovcak
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - olej do manuálnej prevodovky

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

srtdemon napísal: 30.07.2022 18:35 Oproti PSA je kazda majualna prevodovka lespia. Teda bolo. Posledna generacia je super.
Momentálne neviem posúdiť.
V 508 z 2011 je horšia prevodovka, než v 607 z 2004, obe 6-stupnove.
Bohužiaľ, v 508 neuveriteľne natiahli prevody , užívateľská prijemnost 607 je ta tam.

Veľmi dobrá bola v RCZ, ale tá je pre bežné používanie veľmi malé,aj keď krásne približovadlo.
Ale, nech hociako namaham pamäť, nepamätám, že by niekto niekedy riešil prevodovku z PSA , ani mechanik si nepamätá.
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - olej do manuálnej prevodovky

Príspevok od používateľa srtdemon »

Mam nove berlingo 1,5 hdi a ta prevodovka je famozna. Ma to este len cca 5000 km ale naozaj perfektne radenie.
lubos zimovcak
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - olej do manuálnej prevodovky

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Aka vychádza spotreba??
Dík.
mato0850
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 03.01.2017 12:48
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - olej do manuálnej prevodovky

Príspevok od používateľa mato0850 »

Dva krát menené v gruppe, raz v PD a raz rotacka, ani raz problém. Olej originál.
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - olej do manuálnej prevodovky

Príspevok od používateľa srtdemon »

lubos zimovcak napísal: 31.07.2022 11:37 Aka vychádza spotreba??
Dík.
Cca 6,5 mesto plus medzimesto. Cakal som menej.
lubos zimovcak
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - olej do manuálnej prevodovky

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Hm, ešte je to v zabehu.
Po 20.000 km to začne klesať.

Držím palce, nech sa vydarí.
Niektori majitelia údajne odstavili ad blue, neviem, aký to bude mať dopad na budúcu spoľahlivosť.

Ale údajne sa veľmi kazi a ta nádobka + servis stojí cca 800-1000€ :3c90:
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - olej do manuálnej prevodovky

Príspevok od používateľa srtdemon »

Nevim, neriesim. Aditiva iba dolievam. Mam este jedneho peugeota s 300 tis km a okrem vymeny fap iba dolievam aditiva.
lubos zimovcak
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - olej do manuálnej prevodovky

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Na 508 mam skoro 340 a este som aditivum nedolieval, dokonca je ho tam skoro liter.

Fap je už zaplnený na 99%,ale vraj ešte môže vydržať až 30.000 km, aj keď už skáče hláška o plnom filtri.

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní