VW Passat B8 - dvojhmota

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - dvojhmota

Príspevok od používateľa seven549 »

ja zase viem ze su dvaja majitelia cesi.a zacali este skor ako cz a sk vstupilo do unie v 2004.rozdelili sa jeden si zalozil elit druhy mal stale kelly.casom sa spojili a robehli to naplno.

ceny maju vysoke ako poniektory pisu.ine ceny ma velky odberatel nielen servis moze to byt hocikto,kto od nich kupuje a ine ceny vidi bezny clovek na ich stranke co tam ide prvy krat.

ja beriem diely cez servis ktory u nich robi nakupy okolo 15000 euro mesacne.beriem to na meno toho servisu uz asi tak 11 rokov.niesom velky odberatel ale ked to bezi cez toho co od nich nakupuje - a uz nieje lakomy- ceny su prijatelne.diel co stoji napr 70 euro mam ja za cenu 30 ecok aj s dph.a ten servis na tom este ma 10 euro.servis za to zaplati elitu alebo kelly dvacku.

kazdy kto ma nejakeho kamosa v predajni kely alebo elit napr veduceho prevadzky alebo aj toho co sedi za pultom to vie tiez mat za take ceny.a nikoho ani majiltela kelly alebo elitu to nezaujima za kolko sa diel predal.maju toho tolko ze uz im je to fuk ci preda 10 vyfukov kus po 100 euro alebo po 40 euro.predal si za den 10 vyfukov?dobry predajca.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - dvojhmota

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

"maju toho tolko ze uz im je to fuk ci preda 10 vyfukov kus po 100 euro alebo po 40 euro.predal si za den 10 vyfukov?dobry predajca."

Seven, jasne, 100%ne, a tiez sa planuju premenovat na Charita Kelly. Skratka uz maju tolko penazi, ze uz je im jedno ci zarobia na vyfuku 70 Euro alebo 10 Euro. A aj ten predajca je urcite hodnoteny od poctu kusov, aj keby mali byt s nulou. Tym padom vlastne je firma cisto v cervenych cislach kedze marza sa nerobi, ale naklady na ludi, budovy, auta bezia. Este raz sa skus zamysliet ci to takto moze fungovat :342a:
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - dvojhmota

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

https://finstat.sk/36298026

Seven, ale vlastne pockaj, podla finstatu ta firma nefunguje pod Auto Kelly uz od 2020, premenovali sa na LKQ SK a ta skoncila s minusom 900 tisic a zanikla v novembri 2021.

Takze sorry, očividne na Slovensku mame aj podnikatelske anomalie, ktore v civilizovanom svete nemaju.
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - dvojhmota

Príspevok od používateľa peterson999 »

Neviem preco ale vybavila sa mi taka nekonecna telenovela Jednoducho Maria - nazov si pamatam lebo jednoduche Marie poznam.

Myslim ze jednoduchsie ako obvinovat a kydat na druhych je PRIZNAT SI CHYBU. Zjavne nie pre vsetkych, skoda ze to niektori proste nevedia - nedokazu ... Dokazu mozno az zazraky v urcitych oblastiach, ale toto nie. Su aj povahy, ktore priam vybuchnu a mstia sa vsetkym len preto ze ich niekto chytil na hruskach.
Pride mi to smutne.
A rovnako ak zachytia niekoho sikovnejsieho, lepsieho ci len porovnatelneho, maju zvlastne tendencie ho odstavit a seba nejakym sposobom povysit aj na ukor vsetkych ostatnych ...
Len pre zaujimavost sliapat po inych ludoch aby sa ten clovek dostal na "vyssiu poziciu" je hlavny znak PSYCHOPATA. Psychopati idu cez mrtvoly, topia vsetkych okolo seba, nikdy nic nepriznaju aj keby bolo milion svedkov a dokazov. Vidime ich v politike, vo firmach maju vysoke pozicie. Daju sa tazko odhalit lebo to dobre hraju, su inteligentni, maju napozeranie spravanie - vedia ako sa maju spravat ale vnutorne su to bezcitni ludia. Totalni egoisti. Nemaju radi nikoho, zneuziju aj vlastnu matku a hodnotu vidia iba v dosiahnutej najvyssej moznej pozicii, su to karieristi. Pre pocit vlastnej dolezitosti zvyknu casto doslova psychicky aj fyzicky tyrat vlastne deti, lebo su presvedceni ze kariera je dolezita aj pre ich deti a radi sa nou chvalia. Je to dedicne, ludia sa s touto predispoziciou uz narodia a ak sa zaradia niekde kde je karierny rast, tam to u nich prepukne naplno, tam sa prejavia najjasnejsie...
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - dvojhmota

Príspevok od používateľa peterson999 »

bosston napísal: 20.01.2022 13:13 Na zaver by som este poprosil nejaku basnicku od petersona999,taku aspon na 20min citanie,dakujem.
Ak by bola kratka, dam druhy diel. A samozrejme aj treti stvrty piaty kolko treba. Ked je citatel, spravny autor nezahala :-)
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - dvojhmota

Príspevok od používateľa peterson999 »

dreeevo napísal: 19.01.2022 11:31
A zasa 350€ za 4 hodiny roboty nie je podľa mňa zlý zárobok.
Ale asi uznas ze zarobit 350 za pracu a mat este 300 za material je lepsi hospodarsky vysledok :-)
On iba slusne dodrzal "verejnu" cenu pre konecneho a nechat si chcel "len" tu jeho 40-50% zlavu :-)
Nahodou je amater, nemal by ani 100% zisk na tovare. Mne nedavno povedal typek za origo diel 560 ktory som kupil rovnaky original za 100 - ten sa vazne nesral :-) Za plastovu klapku v realnej cene 5 eur co stoji vyroba nakoniec platit 560 to je pecka :-) Asi sa to berie tak, ze peniaze su len nejake obycajne farebne papieriky :-)
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - dvojhmota

Príspevok od používateľa laco1871 »

Treba pochopiť mhlavateho,že on je z duše perfekcionista,a preto ho mnohí nemajú radi.
Ono je to tak,že taký je už osud perfekcionistov..
Ale reálny život je vždy o kompromisoch, a ak človek trvá na 100% riesení a 99,6 % je pre neho nepostačujuce,rozhodne nemá ľahký život.
Na Slovensku je všetko o priemernosti..
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - dvojhmota

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Od perfekcionistu mi kus chýba.Ale občas to nutné je ak majiteľ také požiavky má,sám si auto na servis pripraví ako na snímku a okolo auta treba chodiť z max pozornostou.Tam musia aj muchy z dielne,ale to snáď nemôže byť problémom.Robiť auto akoby parkovalo roky na Luníku nie je to,čo núti odviesť pri oprave dokonalú prácu.Dokonalé sa ľahko dostáva späť do pôvodného dokonalého stavu,črep na ktorom nech robíte čokoľvek ostane črepom ani nie je chuť iné než to dostať čím prv preč lebo sa vám hnusí sa v tom vrtať.O poruchu nejde,ide o celkový stav celku.Už tu bolo auto zo smetiskom a plesnivou rybou v kufri a auto vlastnila žena.Ale sú autá ktoré sú vo svojiť 15 rokoch čistučké voňavé a technicky top.Len gazda (ovia) na to nemyslia že ten stav značne predurčuje aj ako sa budú mechanici k tomu stavať.
Obrázok
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - dvojhmota

Príspevok od používateľa oco13 »

Milan a nie je to auto na fotke už trocha povýšené na modlu, možno až nad toho v kostole? Čo by asi spravil ten konkretny gazda ak by sa mu o to auto rozbil malý špunt na trojkolke a poškodil lak? :4012:
Nemá táto moderná spoločnosť trocha prehádzané poradie hodnôt?
Teraz som pozeral videá z hromadnej nehody na D5 v cz. Bolo tam krásne vidieť ako rozumní ludia vyskakujú z aut a utekajú za zvodidlá, ale bolo tam hodne aj tých čo zachraňovali ICH AUTO namiesto vlastných životov.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - dvojhmota

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Prečo by som to riešil.Majiteľ si na to dáva pozor a ja musím dva krát.Nemám s tým problém,môj úkol je splniť čo žiada,jeho to zaplatiť.Problém by bol keby jeden z nás bol nespokojný.Pán má aj iné auto,na každom keramiku nakoľko s tým robí,takže je plne logické čo robí.Kto taký lak videl ten sa nečuduje
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - dvojhmota

Príspevok od používateľa oco13 »

Ano je to o uhle pohladu a meradle hodnôt.
Ale aj tak by som rád hodil reč ako sa pri týchto autách (keramika na laku, detailing) riešia bežné prevádzkové situácie ako je stret s posýpačom, alebo pohyb ludí s košíkmi na parkoviskách supermarketov.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - dvojhmota

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To rieši ten kto taký problém má,zbytok sveta rieši zbytočnosť.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - dvojhmota

Príspevok od používateľa oco13 »

Pri vzniku takýchto problémov predsa vždy je vlastník a na druhej strane niekto zo zbytku sveta. Či nie?
Napríklad majitel leštenky a na druhej strane šofér sypača, ktorý nemôže prestať s posypom kvoli autu v protismere.
Alebo majitel leštenky a na druhej strane šofér sanitky, ktorý zachraňuje niečí život a teda na plechy nepozerá.
Svet je rozmanitý a prináša rôzne situacie.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - dvojhmota

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Keď niekto takto oblepuje auto, tak mu nejde ani tak o auto, ale neverí mechanikovi, že mu ho nezagebre. :40bd: ...
Xxx krát som mal ocapkane A stĺpiky zvnútra, keď ho mechanik potrebovať potlačiť a na bledom tapacire vidieť špinavé ruky okamžite.

Našťastie, ja autu neslužim, ani neposudzujem technický stav podľa bordelu v aute...., Podľa tohto, ani na 5 km by som sa nemohol priblížiť k M. Hlavatému servisu :..:
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - dvojhmota

Príspevok od používateľa peterson999 »

oco13 napísal: 22.01.2022 17:16 Ano je to o uhle pohladu a meradle hodnôt.
Ale aj tak by som rád hodil reč ako sa pri týchto autách (keramika na laku, detailing) riešia bežné prevádzkové situácie ako je stret s posýpačom, alebo pohyb ludí s košíkmi na parkoviskách supermarketov.
Zacne to traumou majitela, tu traumu prenesie na cele okolie, rozprava o tom cele mesiace aka tragedia sa stala, ak je nervak vybuchne a odseru si to najblizsi (manzelka a deti). Nasleduje detailna prehliadka mozneho poskodenia, ta sa opakuje niekolko dni po sebe. Ak je to clovek s hrubou penazenkou tak nasleduje oprava bodky ci ciarky pristrekom ci inym sposobom, nekonecnym lestenim, Keramikou konciac. Lakyrnik je v najvacsom strese za poslednych 5 rokov lebo podla podrobneho opisu od majitela ako sa ta tragedia stala uz chape, ze ked oprava tej bodky nedopadne dobre, tak je v p.ci. Skusenejsi lakyrnici (ktori prichadzaju do styku priamo s majitelom auta) sa vyhovoria ze nemaju cas (ani na vypocutie hodinoveho pribehu ani na opravu) aby sa tomuto "pripadu" radsej vyhli. Tento puntickar totiz urcite najde nejaku chybicku a malokedy pracu oceni. A moze to byt najdokonalejsia praca na svete. Okrem toho vsetkeho puntickar chce vediet ake budu pracovne ci ine postupy s jeho majetkom a profikovi s radostou bude radit ako by to bolo lepsie a ak by mohol, stal by aj v kabine pocas lakovania. Preto rozumny a skuseny lakyrnik odpali tohoto zakaznika co najskor a co najdalej. Vie totiz, ze to nemoze dopadnut dobre, vie ze aj ked to dopadne dobre tak ma na krku do buducna rovnake problemy a aj ked mu majitel posle dalsiu zakazku tak to budu opat neziskove somariny a podobni pedanti kedze plati ze vrana k vrane sada. No a ak to nedopadne dobre tak mu puntickar posle aj kontrolu zo zivotneho prostredia lebo nebol spokojny a predsa ta plechovka vedla dielne moze byt toxicka a co ked zaprsi a tie necistoty sa dostanu do podzemnych vod. Este si to aj obhaji vo vlastnej hlave ze je vlastne zachranca planety :-)
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 20 neregistrovaných