VW Passat B8 - dvojhmota

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

VW Passat B8 - dvojhmota

Príspevok od používateľa Thomasl »

Zdravím, pred časom som tu mal na fóre tému ohľadom výmeny dvojhmotného zotrvačníka na Passat B8 ,2,0TDI ,2016 ,kód motora CRLB,prevodovka QFZ-6 kvalt manuál. Dopytoval som sa či je možná výmena ,demontáž prevodovky aj bez zhodenia nápravnice.Pán Hlavatý uviedol ,že musí ísť dole ,takže by som to chcel upraviť,že nemusí...Vymenil som zotrvačník a spojku podľa jedného anglického videa na Golf 7 variant s identickým motorom a prevodovkou.Prevádzal to istý Robin Wiliams,zameriava sa čisto na výmenu spojok pred domom klientov,potrebuje iba rovnú betónovú plochu ..Jemu trvala výmena spojky iba 3,5 hodiny, mne spolu asi 22 hodín..Robil som to v garáži pomaly každý deň cca 6 hodín,bez stlpového zdviháka .Jediný problém pri zhodení prevodovky je ,že sa musí vybrať pravý unášač z prevodovky ,ale to nie je problém ,je zaistený iba jednou skrutkou s 8 závitom..Možno to niekomu pomože pri výmene dvojhmoty,ušetrí čas zhodenia nápravnice ,prípadne problémom so závitmi skrutiek na nápravnici..
youtube -2016 Volkswagen Golf GT 2,0L Diesel Clutch Replacement...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Passat B8 ,dvojhmota..

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zopár videí toho idiota som si pozrel.Nemá cenu tomu venovať viac času,jednoducho si to nezaslúži.Každý kto si myslí že je to správna cesta nech si ju vyberie.
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Passat B8 ,dvojhmota..

Príspevok od používateľa achada »

Namiesto uznania si chyby osocim toho, kto dokazal, ze sa mylim. Kde som ja uz len toto videl? :41c2:
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Re: Passat B8 ,dvojhmota..

Príspevok od používateľa Thomasl »

so všetkou úctou p. Hlavatý si myslím ,že ten človek nie je určite idiot.Skúste si prečítať komenty ľudí pod videom z celej Európy,Ani jedent koment nie je negatívny.Snaží sa v dnešnej dobe prežiť a ponúka to čo zatiaľ nikto-oprava auta pred Vaším domom .Jeho peniaze sú určite zaslúžené a vydreté..Sú možno viacej zaslúžené ako odmena mnohých slovenských mechanikov a servisov ,ktorí sa snažia zákazníkov ošmeknúť..Má určite moj obdiv aj kvoli tomu,že to aj nahráva a nemá problém ukázať svoje postupy....kvoli nemu som si aj ušetril prácu so zhadzovaním nápravnice ,ktorú ste mi vy kázali zhadzovať,takže asi tak...
Viki39004
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 22.03.2007 18:24
Zdieľať na Facebook

Re: Passat B8 ,dvojhmota..

Príspevok od používateľa Viki39004 »

Typický slovenské. Ak vie niekto viac ,ako ja , je idiot. A ešte ,keď to know-how ukáže svetu. To už je koniec sveta. :40bd: :40bd: :40bd:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Passat B8 ,dvojhmota..

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Dohodnime sa na jednom.Každý nech sa vyjadruje k tomu,čomu sa rozumie.Dať video,kde spústa úkonov nie je ukázaná,kde všetko ide ako po drôtikoch a za 3 hod auto odovzdané,kde všetko ide akoby ani nebolo dotiahnuté je presne čo ľudom pomotá hlavu.Potom zistujú že v poloos ani len nevedia povoliť,že hergot tam ale tečie semering,že si medzi motor a prevodovku skrúpli kábel a neštartuje,že nevedia odvzdušniť,že si tým lomcovaním a tlačením prevodovky von z oblúka diferáku poškodili niečo,že im nejde prevodovka do lameli a poškodia náboj,spojka neskôr trhá.Že na niektoré spojky treba SAC prípravok,lebo začnú problémy.Nič z vecí ktoré nemajú diváci vidieť tam nie sú,na to berte jed.Lahko a z úsmevom ide všetko dokonca v daždi.Silne doporučujem každému nadšencovi nech to tak robí.Načo dať preč nápravu,čo je mimochodom dielo cca 20 minút.Prevodovkový obal diferáku na nič nenarazí (oblúk nápravy),lahučko dole,a bez kristovania a hlavne presne do lamely.
Pokojne toho idiota nasledujte,ale hlavne urobte si vlastné video (aj z časomierou) nech sa svet zasmeje. Len preboha mi potom nevolajte o 23 hod že ... lebo samozrejme robiť sa to má podľa videa,a čo ste vedeli čo všetko ten človek neukazoval ?! Lebo vás ani vo sne nenapadlo,pre aký účel tam to video je.A že asi by vela zákazníkov nezískalo keby bolo úplné.Vy ste ušetrili 20 minút času,pribudlo vám päť hodín kristovania...super,hurá do toho na čele z hlavným mudrcom achadom čo Už raz bol na výlete v meste kde také robili.Vedel som že hlupákmi je táto krajna vysiata,ale pozerám že je aj chytlavá ako Omikron.Hlupáci sa vždy tak dojemne vedia nájsť a podporiť sa ...nevedia v čom,ale podporiť sa treba.Mne je jedno,robte ako chcete a čo chcete,len mi nevolajte že vy máte problém a môže za to to sprosté video,vy určite nie.
Komenty ľudí...určite.Aj tu sú komenty ľudí.Aj Fico či achada má komenty...čítajte.Je to taký svet komentov tak čítajte.Len pre boha nevymieňajte dvojhmotu podľa skrátených videí čo ukazujú ako sa niečo nemá robiť.Lebo...sú videá ktoré ukazujú ako sa to robiť má.Nie je to v prachu ulice,zato ale sa veci urobia raz a správne.Síce nie za tri hodinky,ale tak ako treba.Veď tej človek by z vašeho car-u pol hodiny stratil iba vyberaním samoreziek z krytom,prípadne samozaťahovačiek,no a potom aj hore.
Inak...neviete náhodou či bolo v ten prevodovke dosť oleja ?
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Passat B8 ,dvojhmota..

Príspevok od používateľa achada »

Nemusis sa bat, ja ti urcite volat nebudem. Nie som taky sprosty, aby:
1. som si kupil kachle,
2. som si kupil cokolvek od gruppy,
3. som si menil spojku alebo dvojhmotu pred panelakom.

Takze kvoli mne sa fakt netrap. Aj ked cislo na teba mam. :40bd:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Passat B8 ,dvojhmota..

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ďakujem
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Passat B8 ,dvojhmota..

Príspevok od používateľa oco13 »

Mňa len trocha zarazilo na tejto téme ten rok výroby 2016 a po 5 rokoch výmena dvojhmoty? Kolko to malo km?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Re: Passat B8 ,dvojhmota..

Príspevok od používateľa Thomasl »

necelých 200Tkm, nesúhlasím .že podľa videa to nie je jasne vidieť,postupoval som podĺa neho a spojku úspešne vymenil.Je jednoduchšie vytiahnuť unášač s jednou skrutkou ,ako dávať dole nápravnicu s x skrutkami ,kde možem poškodiť závity ...Volím jednoduchšiu cestu,ktorá sa vyplatila .Neviem prečo túto prácu od Wiliamsa može pochváliť Talian,Francúz.Nemec,Španiel ,ale nie slovenský mechanik?Alebo sa bojí ,že príde o prácu a každý si to potom bude robiť doma na dvore? Alebo ,že sa auto bude opravovať kratšie a on si za kratší čas bude mocť vypýtať menej?To určite asi nie...
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Passat B8 ,dvojhmota..

Príspevok od používateľa achada »

Pocul si panbozka - takto sa to nerobi, do psej matere, a hotovo! On ma na tomto fore patent na rozum. A bacha, aby si nedostal kartu, lebo ine nazory ako tie jeho, on velmi neznesie.
Mateusz737
Príspevky: 713
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Re: Passat B8 ,dvojhmota..

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

spojka a zotrvacnik sa mení podľa servisného manuálu výrobcu a nie podľa videí na internete , neviem ako je v tomto prípade ale podľa manuálu môže byť s tým spojená kontrola prevodovky alebo iných dielov , ktoré si ty podľa videjka neurobil
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Passat B8 ,dvojhmota..

Príspevok od používateľa achada »

Podla servisneho manualu to nerobi ani 90% slovenskych servisov, o pripravku na centrovanie spojky tiez vacsina z nich ani nepocula.
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Re: Passat B8 ,dvojhmota..

Príspevok od používateľa Thomasl »

po rozobratí som zistil ,že spojka bola v perfektnom stave ,ale zotrvačník KO..Životnosť dvojmotného zotrvačníka je podľa vyjadrení nemeckých odborníkov cca 200Tkm .Nie sú to vyjadrenia garážnikov ,ale priamo technikov od LUK,SACHS...Prosím priamo dohliadať na príslušných web..Samozrejme ,že sa táto životnosť može aj predĺžiť správnou technikov jazdy atď,ale aj skrátiť.Ak nenastane výmena pri týchto km,može, opakujem može ,ale nemusí dojsť k poruche prevodovky ,alebo motora..Mám takúto osobnú skúsenosť ,kde mi na Passate B6 ,2,0TDI /BMP/ praskol kĺukový hriadeľ za prvou ojnicou pri 240Tkm.Videl som aj animačné video z nemeckého laboratória ,ako k tomu dojde .Ked chce niekto ich vyjadrenia zošmiešňovať ,alebo zľahčovať ,potom už táto debata naozaj nedáva zmysel.Chcel som sa tomu vyvarovať a dobre som urobil,to potvrdila aj výmena..Povodne tam bol LUK ,dával som takisto LUK...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Passat B8 ,dvojhmota..

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nemecké laboratórium nikto nezosmiešńuje,nie je predmetom témy.Téma je ...v rovine nezmyslov.Že si žena vyzlečie podprsenku a nedá dole tričko neznamená viac,než že to urobí keď je to nutné.Bojuje s tým ...ale Ak ide niekto v domácich podmienkach robiť niečo na čo nie technický zariadený,ok...rada bude znieť ako to urobiť a nenarobiť si iné zbytočné starosti. To je tá demontáž nápravy.Od momentu že je preč (20 minút práce) je to krásna práca z elegantným prístupom kde sa urobí všetko tak ako treba.
Tak sa pozrime ako vyzerá potreba servisu (napr. autorizovaného) a to nevyžaduje nápravnicu dávať preč.Pozrime teda ako.Ak si niekto myslí že ležať pod autom s prevodovkou na prsiach je cesta k dobrej práci zo zárukou ...vzhůru do toho.Drobnosť - ak ostáva nápravnica na mieste,musíte ju dostať hore,otáčať a z božou pomocou sa trafiť do spojkovej lamely.Ak vás sily opustia predčasne,skrivíte lamelu zo všetkými dôsledkami.
Dodatočne dám aj potrebné snímky,teraz mám aj inú robotu ako presvedčovať že je zem gulatá a pred velkou potrebou je rozumnejšie si dať dole gate.Ja viem že achada vie kopec vie ako to obísť a gate nerozopínať,strata času
Treba si pozrieť posledný snímok,preto točenie prevodovky aby sa dostala von z oblúka nápravnice je pre človeka čo nie je vybavený lepšie nápravnicu zhodiť.Nemusí...pokojne si ju môže vyložiť na prsia,vytlačiť hore točiť,bohovať kristovať že za boha nevie trafiť do lamely,je na výber kto si ušetrí 20 minút času a potom preklína nebesá.Treba pozerať YT.Ešte že to doma ľudia neskúšajú z laparoskopiou,sú v predaji také ohybné dielenské chňapky
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 28 neregistrovaných