VW Passat B8 2017 - zlepšenie svietivosti svetiel

diskusia ohľadne rôznych druhov autožiaroviek, LED ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

milanoo napísal:Vďaka všetkým za info, myslím, že poriadne žiarovky a repas bude asi najlepšia cesta.

Myslel som, že LEDky nie sú až taký problém, má ich veľa vodičov.

Takže zoberiem H7 OSRAM Night Breaker Laser +200% + dám spraviť repas svetiel a to by snáď malo stačiť.

K tomu OSRAMu - pozeral som porovnania s PHILIPS a inou konkurenciou a tieto žiarovky sa mi zdá, vyhrávajú, aj keď tesne.
Len aby si vedel že tie supersvietivé majú omnoho kratšiu životnosť.
Zjednodušene, bežná klasika ti vydrží kludne vyše roka, supersvietivá skape kludne za mesiac...
Ono nakoniec sa vrátiš k tej klasike, lebo nebudeš ochotný dávať tolké prachy za žiarovky, ktoré vydržia doslova nič, hlavne lezie na nervy tá výmena ak je to ťažko dostupné
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

kto má problém s obyčajnými svetlami patrí k očnému. Začínal som na 105S a dodnes som nič vylepšovať nemusel.
Jedni špekulujú so svetlami, žiarovkami, hodiny hľadajú na aliexprese, menia, skúšajú... iní lepia tlmenie po spodku auta, ďalší špekulujú nad diskami, potom litánie okolo pneumatík.... človek už neviem čo so sebou.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

K tým osramom aby si nebol prekvapení keď ti po 2 týždňoch 30 euroval žiarovka prestane svietiť ako aj mne a nevyreklamujes to ani keď sa pototo .svietivosť nieje taká extrémna ako to propagujú tak aby si sa neoebal . Radšej jazdí pomalšie a skontroluj nastavenie svetiel . LED sa ti prehrievaju a potrebuješ k tomu adekvátne prispôsobiť chladenie svetlometu . REPAS neviem v akom stave máš paraboly ale podľa ročníku by mali byť v stave nového svetla. Ešte možno ak bol burany sú tam nejaké smejdy hodené . Bohvie . Drevoo ,ešte som sa nestretol že by za ledky zobrali tp prípadne ako niekto koho si oslnil tak že oslepol na pár sekúnd zistí tvoje EČV keď ho od oslnenia nevidel a ešte si ťa vypátra a príde ti rozbiť svetlá - zaujímavá teória na velkofilm
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dreeevo »

Tak to si potom videl málo, kamarát tak prišiel o TP lebo si kúpil na stavbu starý P307 o mal tam v reflektoroch LED-káče, ktoré tam dal ešte bývalý majiteľ a už je bez papierov. Vždy záleží, akého policajta stretneš. A ten druhý prípad, k tomu ti poviem len toľko, že na našej ulici máme chalana, ktorý si tak potunil svoje svetlá LED-kami na Fabii I, že keď si šiel oproti nemu tak zavrieť oči bolo najlepšie riešenie. Pred STK si tam nahodil normálne žiarovky a po STK zasa LED.Sused mu dohováral, nech si to dá do poriadku ale nič, blikajúce autá v protismere mu nevadili tak si jedného dňa našiel za stieračom lístok, citujem :
Ak si okamžite nedáš do poriadku predné svetlá, tak ti tu hajtru zapálim. Ešte v ten deň sa veci napravili a v spokojnosti si žijeme ďalej :)
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

zato ja som zazil ako sa poistovna "vyvinila" (to je skutocny pojem) z poistneho plnenia pretoze sedlak mal ziarovky vymenene za LEDy. Doslo k havarii, poskodeny bol v prave a navyse bol sikovny - ziadal zapisat pneumatiky (neschvaleny rozmer na danom aute), ziadal policajtov detailne odfotit svetla (vymenene halogeny za LEDky). Poistovna auto zobrala na expertizu, este nasli vinnikovi vykuchany DPF a nezaplatila ani vindru.

Vsetky naklady vinnik znasal z vlastneho vacku - aj svoje havarijne poskodenie, zhruba 14.000 eur, aj poskodenie nevinneho (27.000 eur), MErcedes CLS320.

Nech sa paci, kvoli LEDkam za 29,-eur. Aby som nezabudol - chlapec samozrejme prehral vsetky sudne spory a odvolania, takze k cislam hore si prirataj este aj sudne trovy a pravnikov. Pretoze sedliacky rozum hovori ze v hentakom stave auta nemas co riesit, ale pravnik ti povie nieco ine - mame skusenosti, da sa to, pozname ludi, zabezpecime znalecke posudky... a kym sa spamatas, 4000 je v tahu a vysledok ziadny.

Slovensko. Havaria v roku 2019, sudy sa ukoncili 2021 marec. Samozrejme ze fesak tie peniaze nema, zatiahla to za neho Slovenska Kancelaria Poistovatelov (spolok vsetkych poistovni, musia tam odvadzat peniaze na zaklade zakonu, takze vlastne my vsetci mame drahsie poistne kvoli takymto pripadom) a nasledne exekucie.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ludia sa už snažia hodne špekulovať - Keď gazdiná rozflákala Peugeota, dopálil tam syn vodičky druhého auta a tiež fotil gumy. Argument bol že v auguste nemôže jazdiť na zimných gumách. Len nejako to policajti v zákone nenašli.
Pointa je, že poisťovne dávno zaplatili obidve autá sú zošrotované a policajti stále nevedia kto bol vinník - dva roky. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
A druhá pointa je v tom - ak vidím že iný urobil chybu a NASCHVAL mu ju neodpustím , ale ho sundám - tak je to nedokázatelné.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jasnelka
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 15.10.2014 12:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jasnelka »

ako tu uz zaznelo nado mnou, tak najjednoduchsia cesta je predat a kupit nove. Vsetko ostatne bude bud nelegalne alebo nebude fungovat.

Jedna z veci na ktorej sa naozaj neoplati setrit pri kupe auta *je jedno ci noveho alebo ojazdeneho) su svetla. Rozdiel halogen vs. xenon/led je neskutocny.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Ako mu policajt odfotil tie ledky? Resp svetlá v zapnutom stave? Nemožné fotiť , vo vypnutom stave - nemožné Zistiť aku tam má ziarovku sa. Na expertízu berú auta len pri smrteľných nehodách .policajt sa ti vo svetle hrabať nebude a hlavne sa nedoreze na nejakých ostrých nhranach aby ti skontroloval čo máš kydnute vo svetle .pri niektorých treba rozobrať predok a pochybujem že si pán zelený bude špiniť ruky . Ja používam Origo všetko a na Megan 2 som repasol paraboly a vyčistil skla z vnútra a vylestil z vonka a svietia dobre . A ja neverím na rozprávky starej matere že tí policajt urobí kontrolu žiaroviek na ceste , nejaký spoluobcan neha papierik za stieračom. Viď Fabia 1 svietia silno od výroby oslnuju vozidla s Origo žiarovkami a na STK ti povie že je to nastavené dobre , a pri Tom všetko ok aj nastavenie sklonu
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

je predat a kupit nove.
Lenže 4 ročné auto je v podstate nové - nič lepšie nekúpi.(ohladom svetiel)
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Jasnelka , máme všetky druhy svetiel ,a prisahám že mi to je sumafuk pretože našťastie vidím dobre .dokonca v daždi sú najlepšie halogeny .akurát sa bojím keď sa vypáli keď v tucsone aká to bude cena za výmenu.ptetoze H7 stojí u nás na pumpe 1,50eur a svieti rovnako ako vychýrený Osram len vydrží dlhšie ako Osram a cena sa nedá porovnať . Tiež som laborovalbs NB Osram ale aby som mesačne dával 60 eur za žiarovky tak to je veľa . Zaujímavé že ťa za 1,50 je tam už 3 roky
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

preco davat 60 euro mesacne za ziarovky.mne drzia u auta 3 roky.cez den sa predsa pouziva denne svetienie uz to ma kazde auto snad 10 rokov dozadu.

rozdiel medzi obycajnymi a osramkami bezne sofer nevidi.ale nech si kazdy skusi napr pol roka jazdit s osram a potom klasicka halogenka.rozdiel zbada kazdy sofer.

tie kontroly policajtov su take ze im sa to to nechce riesit.ale kolegu tak poriesili.bezna kontrola na ceste,mal ledky,policajt jasne videl ze to svieti akosi do biela az az.zobral mu tp a dostal pozvanku na kontrolu.neviem kde ho poslali.samozrejme spekulant ziarovky vymenil.ale uz ich nikdy nenahodil.

ci mal na to policajt pravo este dnes tak kontrolovat,netusim ale stacilo to na to aby dotycny kolega uz na ne pozeral len v garazi.

inac tie ledky ziarovky vymenene za haloganky su za hmly dost nanic velmi oslepuje potom hmla.paraboly niesu na to stavane aby usmernili svetlo.mozno u cockkovych halogen svetiel by to malo efekt dobry.
ado1982
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 24.09.2008 19:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ado1982 »

Ahoj mam H7 Osram NB 150 zivotnost je 400 hodin min ak mas denne svietenie tak vydrzi roky bez problemov daj zrepasovat svetlo ak je KO. za mna svietivost je znacne lepsia tu pozri porovnanie https://www.youtube.com/watch?v=Vd_zBK3iXTY&t=663s
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dreeevo »

Všetky vysoko svietivé žiarovky majú životnosť cca okolo 250 hodín tak nechápem tých 60€ mesačne za žiarovky. S denným svietením vydrží každá rok a pol.
Pre miroslav114:
Budeš sklamaný ale žiarovka z pumpy za 1,5€ nebude svietiť intenzitou ako Osramka vyššej rady. Mal som na fotometrickom meraní XY žiaroviek a rozdiel v svetelnom toku bol obrovský, rádovo až do 50%.
Ďalšia vec, žiarovke s vekom klesá svetelný rok rádovo až do 30% hodnoty, takže to, že žiarovka drží už tretí rok je pekné, ale svietivosť oproti novej bude veľký rozdiel. Namiesto cca 1400 Lumenov tam budeš mat len 1000.
Pokiaľ máš reflektorové svetlá tak policajtovi stačí jediný pohlaď a vie, čo tam máš namontované. Pokiaľ sú to projektory tak samozrejme za šošovku nevidí, to je výhoda.
Na každom svetle je ale uvedený homolog. štítok, ktorý je viditeľný po otvorení kapoty, takže veľmi rýchlo sa dá zistiť , aký svetelný zdroj má byť vo svetle použitý. Dokonca je do vyznačené na zadnej strane housingu svetla.
Robil som 7 rokov vo vývoji svetlometov a potom na úseku reklamácií a posudkov a čudovali by ste sa, koľko svetiel nám prichádzalo z automobiliek z dôvodu, že majiteľ si tam v záruke namontoval LED-ky, tie zahoreli a šikovný majiteľ to chcel reklamovať u výrobcu, alebo zahorelo od svetiel celé auto, tam sa to už riešilo aj s poisťovňou a políciou. Takže skôr ako nejakej pokuty by som sa bál, že mi zbĺkne auto a tých prípadov bolo naozaj veľa. To sa vám naozaj chce tak hazardovať a namontovať si do auta nejaký čínsky bordel od predajcu z FB, ktorého výrobca je neznámy a nikto vám nič negarantuje ?
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

FERO 321 napísal:Lacne Čínske led z h7 peticou je kopa, no nie sú homologizované.
ani osram nie je legalny. je to jasne napisane ..
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

dreeevo napísal: Robil som 7 rokov vo vývoji svetlometov a potom na úseku reklamácií a posudkov
Ak si robil vo vývoji tak by si mohol vedieť:
- ludské oko nedokáže rozoznať ani len 30% z toho svetelného toku (štúdie lekárov pre BASIP)
- životnosť žiarovky nie je daná dobou svietenia, ale otrasmi pri prevádzke vozidla - informácia z f. HELLA a aj Osram (NZ)
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Autožiarovky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní