VW Passat B7 - výmena žiarovky denného svietenia za LED

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kraslanm
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 10.09.2006 23:58
Zdieľať na Facebook

VW Passat B7 - výmena žiarovky denného svietenia za LED

Príspevok od používateľa kraslanm »

Ahojte, chcel by som vymeniť žiarovky v dennom svietení, myslím že typ žiarovky P21 za cree led, podĺa možnosti kvalitné led žiarovky (samozrejme, ktoré eliminujú chybu vypáleného vlákna, neroztopia obímku) na Passate B7. Ak máte niekto nejaké dobré skúsenosti a odporúčania budem vďačný. Ďakujem :zg282:
Naposledy upravil/-a kraslanm v 08.06.2015 10:47, upravené celkom 1 krát.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

E-bay - 20ks za 3,5evri , rozdal som po rodine a svietia vo všetkých autách od Q5 cez O3 a aj v Favorite svietia , všade rovnako.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Čínske LED žiarovky to je taká lotéria...čím vyššia svietivosť tým menšia životnosť nakoľko tam nieje moc miesta na poriadny chladič a teda samotný chip časom skape na prehrievanie. A never tomu že niekto predáva aj niečo iné ako čínske ... a že je tam značkový chip to ešte nič neznamená. A ak neskape chip tak skape napájacia časť-zdroj-stabilizátor. Ak tam je. Ak tam nieje je tam zvyčajne len odpor a usmerňovač. A to býva tiež poddimenzované aby to nejak išlo. O dlhodobú výdrž nikomu nejde. Skúsiť môžeš kúpiť u nás ( predražené oproti E-bayu a pod obchodom) ale budeš to mať aspoň komu za pár mesiacov po odpálení otrepať o hlavu...Takže blok si treba odložiť.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Moje LEDky made in taiwan od mycarr svietia 6 rokom a nezhorelo vôbec nič, som elektrolaik, čipy ma nezaujímajú, proste to svieti a svieti....
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Vlady 9 mesiacov ??? Ja ti neviem , ked som videl tie obhorené patice po normalnych žiarovkách. V celom dome mám už dva roky ledky z E-baya a ešte som nemenil ani jednu. Za tú cenu idem skúsiť aj H7 a H4 , niektorým píšu svietivosť ako xenony(teda hodnoty v Lumenoch)
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

S parkovačkami - no dajme tomu. Ale u H4ky by som led namiesto halogénu určite nemenil. Neviem, či je to vôbec homologizované.
A páni zo stopkou sa určite potešia, behom "bežnej cestnej kontroly"...:).
Ja by som to tam nedával.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Raven -môj čínsky kamarát z ebaja ti dá k hocičomu akúkolvek homologizáciu .To za prvé, a za druhé 100W Narwy čo som tam mal doteraz tiež mali štempel "USA only", len pri tých mi svietili aj káble k altíku. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
Tých 10 evri na vyskúšanie obetujem , ak to nebude dobre svietiť , pôjdu do traktora. lol lol lol
A náhrady žiaroviek z tohto hladiska sa tu už raz preberali. Unia zakázala 100 a 80W klasické žiarovky na 220V bez toho aby určila náhradu .Čo ak o rok zakáže aj 50W na 12V ??? čo potom budeš dávať do auta? Xenon nesmieš , takže ostáva len LED. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Šak píšem že nieje LED ako LED a ak sa bavíme o chladení ide o veľkosť chladiča a to sa pri autožiarovkách ktoré sú robené konštrukčne namiesto pôvodných žiaroviek dosť vylučuje . Samozrejme na doma mám aj MR16 12V aj GU10 na 230V, a tie fungujú celkom spoľahlivo lebo chladič je pomerne veľký vlastne celé telo reflektora alebo aj klasika závit E27 , ale pri autožiarovkách je to také obmedzené priestorom a vo vnútri svetla sa to teplo dobre neodvádza. Mám skúsenosť skrátka negatívnu ak som kúpil niečo aby to viac svietilo tak to dlho nevydržalo. W5W klasika 5W celosklenená a náhrada s LED čipmi 5x 5050 alebo pod. to ešte funguje ako osvetlenie parkovačiek alebo EČ . Vývoj ide dopredu takže o pár rokov možno ale isto nie ako náhrada za klasiku žiarovku.
PS: Ak dakto videl origo továrenské LED svetlo , dá mi za pravdu, tam je chladenie a riadenie prúdu cez LED celkom inak riešené jak pri čínskej náhrade za žiarovku za 2,50. Pretože to skrátka musí vydržať určitý čas . A nie že týždeň alebo mesiac.
keyzone
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 11.12.2010 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyzone »

OCo ako si došiel na to že LED môžeš? PLatí snáď značka HCR pre LED? Podla mňa určite nie! Ak tam rveš 100 W žiarovky, tak to už si rovno tam narvi 4300K výbojky, a nemusíš roztaviť paraboly, kabeláž. V prípade kontroly, to máš úplne za jedno, dokial tam nebudeš mať to čo tam má byť, tak..chápeš...

Vývoj síce ide dopredu, ale toto si pekne odskáču užívatelia. Teraz som stretol fungel audi RS6 a už mu nesvietila jedna adaptívna dióda, a to je jasná oprava kus za kus, proste smola, nové adaptívne svetlá na Akure majú výdrž tak 80 tisíc km, priama skúsenosť užívateľov a neverím že iné značky budú vyrábať večné svetlá, a origo diely sa budú podla mňa "ľahko" zhánať. Hlavné je, aby sa to dostalo plne pod kontrolu origo značky, a nebola možnosť opravy. Myslím že teraz tu LED adaptívne svetlá skoro nikto neopravuje, lebo to je hodne nová technológia.

Už dosť že dneska sa väčšina čočkových parabol do xenónov vyrába z plastu, ten poctivo po 100-150 tkm sa opáli a v origo servise, jasná výmena celých svetiel, aj ked je väčšina svetla uplne v poriadku a o cene sa baviť ani nebudem (ešteže mám poctivé kovové paraboly, cena pokovenia 20 euro / 2 paraboly a ide sa ďalej).
Xenóny majú veĺkú výhodu, že sú cenovo veĺmi dostupné, a to sa bavíme o OEM komponentoch, len človek musí vedieť kde nakupovať, okrem toho i kvalita aftermarket balastov (Morimoto) dosiahla vysokej kvality, výbojky sú pri troške hladania možno dosťat za dobré peniaze tiež (žiadne fejky, orig)...

a čo LED? nikto nič, nejaké bazmeky z číny, ale žiadne ND pre LED technológiu nehrozia, a ludia sa samozrejme budú predbiehať kto má ten krám skorej v aute - pritom ked je poctivý kvalitný xenón s výbojkami Nightbreaker, ideálne bixenón, tak čo sa týka dosvitu to uplne krásne konkuruje LED svetlám, ale HLAVNE to je opraviteľné, upraviteĺné, čo sa o LED technologii povedať nedá....
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja netvrdím že led môžem , ale pýtal som sa čo bude keď EU kvoli šetreniu zakáže klasické žiarovky.
No a za druhé Xenon je prerabka na hodinu a pri kontrole to ťažko vrátiš naspäť. Zato Led?? sorry pán policajt vymením si to namieste , mám v kufri druhé žiarovky. Ešte sa mi nestalo aby mi nedovolili chybu opraviť namieste , a to som mal parkovačky aj v červenej farbe. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Tatko...si Ta pomylil so Santa Klausom, len darceky nenosis, tak si zato musel menit :)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
keyzone
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 11.12.2010 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyzone »

Všetko sa dá, stačí iba kabeláž osadiť konektormi, a sadu odpojiť a propojiť pôvodnú kabeláž + žiarovky. Ale o tom som nechcel...
Je otázkou času kedy LED technológia začne vstupovať už do nižších tried, napr. Mondeo to už má, čo je stredná trieda auta. Mna len mrzí, že ked si človek kúpi auto s 150 tkm, čo od toho má očakávať...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

H4 v 1kovom Punte je tuningová somarina???? Každý kto s tým autom chodil v noci by si tam dal aj svetlo z lokomotívy len aby niečo videl. To isté Bravo - Brava , Marea alebo Lancia Y.
Hovorte si čo chcete ak nevidím tak hladám AKÚKOLVEK žiarovku ktorá svieti lepšie ako tá čo tam práve je.
A výmena žiarovky je čo?? nie je to odstránenie závady?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
keyzone
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 11.12.2010 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyzone »

Je to na policajtovi, pretože to nie je závada, ale osadenie nehomologovaným komponentom...
ondrejgti
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 02.02.2007 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrejgti »

oco13 napísal: A náhrady žiaroviek z tohto hladiska sa tu už raz preberali. Unia zakázala 100 a 80W klasické žiarovky na 220V bez toho aby určila náhradu.
- Google - objednaj si tie zakazane ziarovky. Zakazany je len dovoz a vyroba, takze skladove zasoby a maly dovoz pomimo vystacia aj na dalsich 10 rokov, kym ich uz nikto nebude chciet.
- Kup si halogenovu ziarovku, stoji asi o 1EUR viac, podmienkam vyhovuje (trieda C) a ma len vyhody oproti beznym.

Ziarovky su len dalsia EUbublina, co sa siri internetom... rovnako ako zakrivenie bananov, limity na hlucnost aut a podobne.

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa0915933774 a 50 neregistrovaných