VW Passat B7 - predne tlmice

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kkk18
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 15.11.2010 19:46
Zdieľať na Facebook

VW Passat B7 - predne tlmice

Príspevok od používateľa kkk18 »

Zdravim Vas neviete mi poradit ci budu pasovat predne tlmice a lozisko z octavky 2 od 2010 ... pasovat na moj passat b7 2012?
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Lozisko ano, ale... Nepises podrobnosti, takze...
Tlmice nie.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ťažko aj to sotva, neviem ako ti taká sprostosť mohla vôbec napadnúť...
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Neviem prečo takéto veci napádajú len určitý okruh ľudí.
Ešte som nepočul, že by niekto chcel dopasovať tlmiče z Peugeota 206tky, do Renaultu Laguna...:)
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Lozisko napr. FAG - FG 713610610, MOOG - MG VO-WB-11019 atd. su pre Octaviu a aj pre Passat, ale podstatne su motorizacie, vybavenie, kde sa to moze lisit. Neviem preco riesit lozisko Octavia na Passat, kedze ceny su rovnake. Zeby koli starsiemu (pouzivanemu) lozisku??? Mat Passat a riesit nieco take, ked lozisko stoji nieco zlahka cez 100€? By ma tiez zaujimalo, ze ci na 3-rocnom aute je potrebne riesit loziska kolies a tlmice bezna vec? Ved aj pri nabehu 50000 km, by snat taka vec mala byt OK, ci uz nie?
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

raven85 napísal:Neviem prečo takéto veci napádajú len určitý okruh ľudí.
Ešte som nepočul, že by niekto chcel dopasovať tlmiče z Peugeota 206tky, do Renaultu Laguna...:)
To bude asi preto, ze Renault a Peugeot nemaju nic spolocne, narozdiel od koncernu, kde rovnake diely vyuzivaju na roznych znackach a typoch.
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

mastik ale to je passat.nem. kvalita tak aani by som to tak neriesil.treba tam dat to co je orig.ked das autu co treba bude posluchat.ak to polepiš ......aj tak tam nakoniec das co musis.radsej raz poriadne urobit jak 3 krat zle.ostavka a passat su skoro rovnake ale trvam na tom skoro.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Nemecke auta okrem koncernu su aj ine, ci BMW, Mercedes, Opel, Mini, Smart atd. a taktiez sa neda o 100% spolahlivosti. Ci tym si chcel povedat, ze vsetko okrem koncernu je super?
Osobne si mysli, ze nespocet problemov co sa riesi u koncernovych aut, je hlavne koli velkemu zastupeniu na nasom trhu, no a urcite k tomu prispieva aj fakt, ze mnoho aut ma vela, vela kilometrov stocenych a z toho plynu problemy, kedze si take auto (aj ked cenovo dostupne) kupi clovek, no potom nema na udrzbu, ci ju zanedbava...
kkk18
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 15.11.2010 19:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kkk18 »

potrebujem vymenit tlmic aj lozisko a mam moznost kupit zanovne len su s octavky 1,6tdi a moj passat je 1,6tdi takze ci by to nepasovalo lebo predavajuci hovori ze toje to iste. raven85 neviem preco taky okruh ludi ako ty odpisuje na prispevky ktorym nerozumie
kkk18
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 15.11.2010 19:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kkk18 »

mastik29 napísal:Lozisko napr. FAG - FG 713610610, MOOG - MG VO-WB-11019 atd. su pre Octaviu a aj pre Passat, ale podstatne su motorizacie, vybavenie, kde sa to moze lisit. Neviem preco riesit lozisko Octavia na Passat, kedze ceny su rovnake. Zeby koli starsiemu (pouzivanemu) lozisku??? Mat Passat a riesit nieco take, ked lozisko stoji nieco zlahka cez 100€? By ma tiez zaujimalo, ze ci na 3-rocnom aute je potrebne riesit loziska kolies a tlmice bezna vec? Ved aj pri nabehu 50000 km, by snat taka vec mala byt OK, ci uz nie?
... ma nabehaných 150000km neviem ci tolko lozisko vydrzi a tlmic po dobrej jame cez zimu zacal buchotat...z octavky to mam za 50 obe zanovne
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

:4012: zanovne je co ??? - uz boli namontovane a pouzite, alebo ??? To by bola dobra macka vo vreci !!!! To chces prehodit na passata B7 2012 ?? lol Ja by som to mojmu autu nerobil... Mne vadi uz ten motor 1,6tdi v oktavke a nie to este v passate. Mozno to skladas po havarke a na predaj. No tak toto nerob...zle sa mi to pocuva...takto sa to nerobi... :3020: :3020:
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Dáš to tam a za rok možno meníš znova a platíš robotu 2x....To nepochopím (ale zas nemusí každý rozmýšľať rovnako)
To aj na výmenu ložiska napríklad v pračke budeš uvažovať capiť tam ložisko vybraté z pračky zo zberného dvora?
Takéto veci sa možno oplatia dakomu, kto si to robí sám sebe sám v ramci voľného času. A teda neplatí za robotu. Vybratie raz osadeného nalisovaného ložiska je viacmenej vždy likvidačné čo sa týka jeho stavu na ďalšie bezproblémové fungovanie.
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

mastik bmw.opel.smart.mini.jo .bmw lacne činske plasty vrzga cele auto,opel?radsej bez komentara.preto tam zacali davat talianske motory radsej lebo oplove nestali za nic,sestra ma mini radsej nekomentujem.a tie 1,6tdi nestoji ani za komentar.ale vsetko sa raz pokazi ved je to stroj takze radsej tam daj co treba aj passat ma dostupne veci jak embecka ale je toho pomenej.teda take o ktorych hovoris.ja by som sa drzal hesla origos je origos.tož moj skrom. nazor.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

kkk18 napísal:
mastik29 napísal:Lozisko napr. FAG - FG 713610610, MOOG - MG VO-WB-11019 atd. su pre Octaviu a aj pre Passat, ale podstatne su motorizacie, vybavenie, kde sa to moze lisit. Neviem preco riesit lozisko Octavia na Passat, kedze ceny su rovnake. Zeby koli starsiemu (pouzivanemu) lozisku??? Mat Passat a riesit nieco take, ked lozisko stoji nieco zlahka cez 100€? By ma tiez zaujimalo, ze ci na 3-rocnom aute je potrebne riesit loziska kolies a tlmice bezna vec? Ved aj pri nabehu 50000 km, by snat taka vec mala byt OK, ci uz nie?
... ma nabehaných 150000km neviem ci tolko lozisko vydrzi a tlmic po dobrej jame cez zimu zacal buchotat...z octavky to mam za 50 obe zanovne
loziska odchadzaju u tych modelov okolo 150 000km cize normalka a tlmic bude mat tiez dost.ci to pasuje skus prilozit k tomu co mas na aute.zmeraj priemer dlzku naj dat dole koleso a prilozit popozerat.
jozzo71
Príspevky: 142
Dátum registrácie: 27.12.2009 07:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozzo71 »

na nete maš niekoľko verzií ETKY online, kukni tam a máš jasno hned..Inak aj ja som takto kupoval zadné tlmiče od kolegu, ktorý rozbil auto a preukazatelne najazdil na nich 5000km, ale ložisko asi už nové by som dal..

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 22 neregistrovaných