VW Passat B7 - dunenie , zvuk motora okolo 1200 otacok

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tazkahlava
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 27.10.2019 10:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tazkahlava »

Tak u mna bez tych dorazov je dunenie aspon miernejsie, neni to ale 100%né.
Takze ak to chceme nejako zosumarizovat:

- Duni to pri otackach cca 1200-1300 U/min.
- Duni to aj na neutrali ked clovek stoji.
- Duni to aj ked clovek ide z kopca a nepridava plyn napr. na 4ke.
- Neduni ked prebieha regeneracia DPF.
- Neduni to napr. pod 1100 U/min - napr. pri rozbiehani.

Ja dalej neviem co s tym.. napady uz moc nemam, automechanik nie som. Mechanici ktorych poznam moc s tym nepomozu, maximalne vyplatim xxx eur a potom mi povedia ze to je normalne. :)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Dá sa špekulovať,čo sa deje v danom štádiu,či nábeh turbíny,tj istá oblasť otáčok,či v kombinácii zo stavom otvorenia EGR a pod.Alebo niečo iné,tieto veci bývajú často prekvapivé aká banalita utečie človeku pred pozornosťou.Garantovať nájdenie by ako tak šlo pri dobrom vybavení na tieto veci plus čas hľadať z patričnou trpezlivostou.Byť to moje auto hladám elektronickým stetoskopom z ktorého som aktívnu časť vybral a má cca 5 metrový prípoj,takže je možné sondu pripevniť hoci na niečo v podvozku a voziť sa,zapnúť si živé hodnotya skúšať dosiahnuť ten stav.To sa dá len a len sebe samému,inému určite nie.nasr..o by ak by po hodinách hladania a dajme tomu neúspešnom majiteľ krivo pozeral že ešte aj platiť treba...takže toto nehrozí,tieto veci každý sám,aspoň zistí že v apatéce se to nekupuje.
A že kotrmelce sú dnes aj na počkanie,práve mi volal mechanik čo riešil odber (vybíjanie) na MB C-čkovom,kde zhoreli tri dielne.Kopec telefonov,chyba sa našla,jedného by vykotilo v čom to vie byť ak nepomohlo vymontovať altík,štarter,von všetky relé a všetky poistky a žiadna zmena.Dlho hladaná chyba sa v pamäti dobre zapíše,ale riešenia sa už v týchto prípadoch na net nedávajú.

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 68 neregistrovaných