VW Passat B6 103KW - Par otázok prosim

odkazy, linky, videá na tému auto-moto

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

TDIdieselpower
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 27.07.2015 20:57
Zdieľať na Facebook

VW Passat B6 103KW - Par otázok prosim

Príspevok od používateľa TDIdieselpower »

Dobrý deň,
mám pár otázok týkajúcich sa auta mojich snov: VW Passat B6. Najskôr pár informácií o mne: mám 20 rokov, akurát som ukončil strednú školu a mám ušetrených cca 6000 eur na nákup auta. U nás na dedine a v neďalekom meste (Lučenec) to funguje tak že mladý chalan ktorý chce zbaliť peknú babu potrebuje dobré auto, najlepšie nemeckej výroby. Na BMW Mercedes a Audi nemám, tak som sa rozhodol pre VW Passat, ktoré je tu u nás považované za manažérske auto a poznám veľa ľudí čo si toto auto nemôžu vynachváliť. Kamarát má tiež VW Passat ale starší rv 1995 a najazdených už 450t km. On vraví že Passata mám brať jedine diesel, lebo má dobrú spotrebu a tiež že diesle sú známe držiaky, všetky chyby už majú vychytané a nemá sa na nich prakticky čo pokaziť. Môj ročný plánovaný nábeh km bude okolo 4 až 5 tis km, väčšinou s maminou na nakup do LIDLA, TESCA a pod plus na kávičku s kamošmi a v lete na Ružinú sa okúpať do vody, proste klasika. Známi mi radia motorizáciu TDI PD 103kw alebo ešte TDI PD 77kw, s tým že tieto sa dajú dodatočne čipnúť pre vyšší výkon a nižšiu spotrebu. (Kamarát čo jazdí na Volvo V50 si ho dal čipnuť a zvýšil výkon o 30 koní a znížil spotrebu o vyše 1L, teraz jazdí za 4.0 podľa tachometra, predtým 5.4).

Nechcem kupovať auto s vyšším stavom tachometra ako 200t km, ale čo pozerám tu a na bazoši tak sú väčšinou v predaji motory s nižším počtom km.

Dal by som sem nejaké linky na inzeráty čo som pozeral ale je to zjavne porušenie pravidiel takže nie.


Takže pre odborníkov tu na fóre čo sa vyznajú v motoroch mám pár otázok:

1. Je VW Passat to najlepšie čo zoženiem za 6000 eur?
2. Dosiahnem priemernú spotrebu do 5L s ľahkou nohou?
3. Na čo si mám dať pri kúpe pozor?
4. Stačí mi 500 eur na prípadné opravy?
5. Naozaj sa na tom aute nemá čo pokaziť.


Môj plán je kúpiť auto do 5500 eur a nechať si 500 eur na prípadné opravy, resp ak žiadne nebudú tak na odborný čiptuning.
Prepáčte za tak veľa otázok ale ja sa v autách nevyznám, doteraz som jazdil iba na motorke Pionier a to málo čo viem som sa dozvedel od znýmych na pive.

Dik za pomoc a nech sa darí.
Naposledy upravil/-a TDIdieselpower v 27.07.2015 22:34, upravené celkom 1 krát.
Aegis1
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 16.06.2008 22:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Aegis1 »

Ak toto nie je FAKE alebo len reklama na vlastny inzerat, tak mam vazne obavy o buducnost nasho naroda.
speede5
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 03.01.2013 12:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa speede5 »

.......... !!! :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:

Už nikdy nikomu takto "nenalož" lebo dostaneš nie kartu ale rovno BAN......mhlavatý
Mysli si čo chceš,ale vyjadruj sa inak
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To chce kus vytriezvenia.Len minimum o inzerovanom aute.1,-Už je aj z poplatkami nad tvoj rámec.2,- Dovoz,tj neisté je úplne všetko.
3,- Práve u toho motora ťa čaká výmena ložisiek kluky a skrutiek.Takže začneš opravou a po pár mesiacoch budeš meniť rozvody.Ak ti ho nepreklapne ozaj dobrý diagnostik,tak ho možno kúpiš aj z inými mínami.Rozhodne je prehupnutie cez 200 tis km čas na velký servis.Nie žeby som tým km zrovna veril,ale povedzme že sú pravé. 4,- ako mladý chlapec budeš výkonom (je to ťažký voz) sklamaný a to ťa naženie do ďalšej pasce ktorú volajú čip. Nie čip je pasca,ale človek ktorému to zveríš,ak si dobre nevyberieš toho pravého.

Všeobecne....radia ti 77 a 103 kW PD čka. Vzhladom na tvoje očakávanie je 77kW úplne mimo,.to je pre rodinných jazdcov ktorý majú iné priority ako stvorené,ale nie pre teba.
103 kW si sakra dobre premysli,to už je 16V a niekde úplne inde než ten prvý motor.Je to jeho servisne neporovnatelne drahšia varianta,ten ťa dokáže dostať aj do smútku aj na mizinu.
Na otázky by boli odpovede
1..nie
2..?? nezmyselná otázka
3..na auto ktoré kupuješ
4..nie
5..Ale má,a čokolvek

Ak toto nie je vtip,čo asi je,tak takto vyzerá ideálny kupec ako stvorený aby si ho naši šikovný dovozcovia aut po starom pánovi (a dôchodcovi) podali ako sa patrí
Ak sú myšlienky autentické,tak mám podobné obavy ako Aegis1
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

davno som sa takto nepobavil. Mimochodom v LC mate tolko dovozcov super nadhernych octavii a passatov ze vybrat nebude urcite problem. Kočky traste sa :40bd:
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Budes tu ukamenovany :40bd: :40bd: :40bd:
Ale najskor si uprav svoj prispevok a vymaz ten inzerat!

Ale k otazkam.

1. Nie.
2. Nie.
3. Vela veci, naj je perfektny mechanik znaly tychto aut.
4. Nie.
5. Moze a vela.
Ale mas problem. Za malo chces vela, tvoj vyber sa podstatne zuzuje. Pri tvojich kilometroch by si mal zabudnut na diesel.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

ale uznávam dal si prácu, napísal to vcelku pekne aj štylisticky, pobavil som sa... hlavne som si predstavil ako vezie mamku z Lidla a potom ide loviť kočky na lučeneckú DJnu.... urobil mi náladu na večer.
xsed
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 18.03.2009 21:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xsed »

Si robíš srandu? Samozrejme, že je to najlepšie čo môžeš mať. Najlepší by bol ale ten 2.0 TDI PD s DSG. To je najsamväčší držák v histórii automobilizmu. Tých 500 dáš na čip a budeš mať 200 koňovú raketu o akej sa ani chlapcom s BMW z dediny nesníva. Neváhaj nie je čo riešiť.
Defky sa nebudú stíhať čudovať čo za frajera sa z teba stal a budeš ich mať plné auto. Normálne ti už závidím jak to tu píšem. Joooj sladký život...
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

- ani mu tu nedávajte rady lebo je to NE-normálny inzerát... všetci ste si klikli na toho Passata?
šikovný chlapec, figliar jeden...
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

pokial chces do 6 tisic tak toto mas bez prihlasenia , s prihlasenim to mas 6399 eur co je uz na tvoj rozpocet , dalsia vec na sk je ze taketo auto a do 200 tisic km ani nieje mozne najst ,jedine ak tachometrovych a nie skutocnych
a na servis si musis odlozit dost eur pretoze ked ti nieco prdne ako DPF,Dvojhmotny zotrvak ,vstrekovace ,turbo ,cerpadlo atd . tak to niesu male peniaze , rataj v radovo stovkach eur a nezoservisujes to doma , tie auta uz budu mat za sebou peknu porciu km a kazde bude vyzadovat istu investiciu a nehovoriac ked ti nahodou prdne jedna vec z vyssie uvedenych tak budes mat auto rozobrate az kym nenasetris dalsie peniazky na opravu , pre zaciatocnika moderny diesel neodporucam ,,, moj osobny nazor japonsky benzin a nemusis trpnut kedy co odide , pozri si stranku www.autorubik.sk ,mas tam recenzie na auta , precitaj si to vopred pred kupou konkretneho auta aby si vedel do coho ides , stare passaty boli drziaky , osobne som mal B5 TDi v tych casoch dobre auto celkom ok drziak ale tym to koncilo
ak si das poradit tak si najdi nejaky japonsky benzin stym problemy nebudes mat ,,,
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Niekto si robí dobrý den...

Začal by som udelením BAN-u
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

TDIdieselpower: Ako vidis sam, uberas sa zlym smerom.
A ked uz tak tuzis po nemeckom, stylovom na baby, preco ta nenapada taky Mercedes C Sportcupe??? V benzine (cca 3500€)??? Daco na nom "polepis-opravis" a este ti ostane dost na benzin...
TDIdieselpower
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 27.07.2015 20:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TDIdieselpower »

Prepáčte, som tu nový, nevedel som že nemôžem pridať link na inzerát. Keď teda nie Passat, čo iné? Známy nedávno zakúpil BMW rv 2005 tiež TDI so 110kw, previezol ma na tom, a ide to veľmi pekne. Interiér to nemá taký namakaný ako Passat, je to tiež podstatne menšie a malý kufor ale zobral by som aj to, predsa, je to BMW a to uź niečo znamená tu u nás sa na tom nevozí hocikto. Ale odporúčajú mi 6 valec, že vraj má lepší zvuk a spotreba nebude tiež vyššia.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Kedy vám dôjde že si z vás niekto striela ?
Už len táto veta na konci to potvrdzuje
TDIdieselpower napísal:Prepáčte za tak veľa otázok ale ja sa v autách nevyznám, doteraz som jazdil iba na motorke Pionier a to málo čo viem som sa dozvedel od znýmych na pive.

Vlastne celý jeho úvodný príspevok je napísaný tak aby vyvolal poriadny flame
wikyxxx
Príspevky: 1145
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Dobre som sa pobavil ... takto ti poviem na rocny najazd 5000km ?? To sa na diesel a passata rovno vyser ... ja mam diesla od bmw najazdim 20 000 km rocne a rozmyslam ze kupim benzin lebo sa to neoplati servisovat diesel ... ak mas 6000€ kup si nejaky hatchback s benzinom za max 3000€ napr . Hondu civic vtec ... a ostatne si pekne odloz ked si najdes babu ktora nejde. Po autach a ju zober na pekny vylet veceru alebo tak .... a vykasli sa na reci tipu vw to je naj to sa nekazi to je das auto alebo tie 0000 co su tak jedine vursprung durch retorig ....
Ak budu kamosi s ich hrcami v servise a plakat kolko € stali trysky a dvojhmoty ty si budes s usmevom jazdit dalej a raz za rok vymenis olej a nejake bezne veci ...

Návrat na "Na pobavenie ;-)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných