VW Passat b6, 1.9 TDI, 77kw - el.parkovacia brzda

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

nonick86
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 15.08.2010 17:32
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b6, 1.9 TDI, 77kw - el.parkovacia brzda

Príspevok od používateľa nonick86 »

mhlavaty napísal: 13.01.2022 09:27 Pôjde to presne tak.Elektrickú časť treba oddeliť,to sú dva 5 imbusy skrutečky.Odpáčiť preč elektrickú časť a bude prístup ku skrutkovici ktorá vlastne tlačí piestik do brzdenia.A urobí sa ručne to čo inák robí motorček
Presne tak to mam v plane. Ta skrutkovica by mal byt torx, tak snad budem mat taky kluc :) mam ich uz celkom dost, tak snad jeden sadne 🤣 dakujem za odpoved :)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b6, 1.9 TDI, 77kw - el.parkovacia brzda

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Len na otáčanie do torxu ide aj skrutkovač,silove to logicky nestačí
xdaile
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 29.11.2019 15:51
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b6, 1.9 TDI, 77kw - el.parkovacia brzda

Príspevok od používateľa xdaile »

"Škoda" že sa ti to nestalo o 2 týždne skôr :) ušetril by som 130e za 2km odťahu, keby som vedel že sú to dva šróby... čakal som že musí ísť dole toho viac ako len tá el. časť ak by som stým chcel pohnúť.
nonick86
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 15.08.2010 17:32
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b6, 1.9 TDI, 77kw - el.parkovacia brzda

Príspevok od používateľa nonick86 »

xdaile napísal: 13.01.2022 18:59 "Škoda" že sa ti to nestalo o 2 týždne skôr :) ušetril by som 130e za 2km odťahu, keby som vedel že sú to dva šróby... čakal som že musí ísť dole toho viac ako len tá el. časť ak by som stým chcel pohnúť.
Skus ist na to ako ja :) kazdy problem hladam na nete a snazim sa ho najskor vyriesit svojpomocne :)
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b6, 1.9 TDI, 77kw - el.parkovacia brzda

Príspevok od používateľa peterson999 »

xdaile napísal: 13.01.2022 18:59 "Škoda" že sa ti to nestalo o 2 týždne skôr :) ušetril by som 130e za 2km odťahu, keby som vedel že sú to dva šróby... čakal som že musí ísť dole toho viac ako len tá el. časť ak by som stým chcel pohnúť.
Ty žiješ vo Švajci ? 130e za 2km ... To by ti tu cigosi za cigi odniesli v rukach len by si musel davat pozor aby ti ho pritom nerozobrali a nerozkradli :-) Ked som prvykrat videl el.rucnu vo VW hned som vedel ze bude sranda prevelika s tym ich vynalezom :-) Aj LED zadne svetla som zbadal a hovorim - to bude do 5 rokov KO na kazdom :-)
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b6, 1.9 TDI, 77kw - el.parkovacia brzda

Príspevok od používateľa peterson999 »

Renova napísal: 12.01.2022 18:57 ....a aj ten hlúpy má vždy pre seba rozumu dosť :2f93:
:-)

:-)

:-)

Presne tak, jedna pani povedala - on nie je jebnuty ale vyjebany :-) Ty si to vyjadril slusnejsie :-) Ale az som si normalne spomenul na niekolko "hlupych" vychcalkov :-)
Naposledy upravil/-a peterson999 v 13.01.2022 22:16, upravené celkom 1 krát.
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b6, 1.9 TDI, 77kw - el.parkovacia brzda

Príspevok od používateľa peterson999 »

nonick86 napísal: 12.01.2022 21:45 Dakujem za normalne odpovede.
Pre informaciu, ako zena sa nepotrebujem tvarit, pretoze zena som a dokonca co sa vcelku aj rozumiem technike a pod. Ked s tym niekto ma problem, alebo nema co robit, kludne sa moze zdrzat komentarov ;) chcela som len vediet, aka velkost klucov sa ma pouzit, nakolko nejaku sadu mam vlastnu, len neviem ci spravnu velkost.
Pre dalsiu info, viem ako vyzera motorcek park.brzdy, mam vela veci napozeranych, nastudovanych, ale stale sa ucim a uz vobec, ze by som chcela nieco zadarmo, ale sorry ani do servisu sa nedostanem so zabrzdenym kolesom. Ak sa mi to nepodari odbrzdit, samozrejme si ZAPLATIM odtah do servisu, ale za pokus to stoji.
Btw pre tych mudrych komentujucich, menila som si sama palivove cerpadlo, takze niesu vsetky zeny neschopne 😉
Nie, nie. Je to inak. Ja ked vidim koment Achada-cicoša tak mi neda to este viac okorenit. My tu hrame nieco ako ping-pong a skusame smečovať, len divaci niekedy netusia co sa vlastne deje a ze je to cele vtip. To je taka nepochopitelna zabava, ale skusim nacrtnut. Achada si domysli nejaku blbost, ja mu akoze na to skocim, hram jeho hru a v tej istej vete stihnem rozohrat vlastnu hru :-)
Bezne sa prida aj oco13 a on na to dozera ako spravny oco na svoje deti. My sa hrame, oco dozera a vacsinou sa pridaju dalsi ktorych nechcem menovat lebo potom su vytoceni. Si sikovna baba, ja take baby mam rad, lepsie im rozumiem a oni mne. Damy ktore nevedia soferovat a zabludia aj vo svojom byte - to uz je pre mna velmi nepochopitelny svet. No a specialne mam rad motorkarky :-) Len nenapis ze mas v garazi Hayabusu lebo sa ma nezbavis :-)
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
nonick86
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 15.08.2010 17:32
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b6, 1.9 TDI, 77kw - el.parkovacia brzda

Príspevok od používateľa nonick86 »

Podarilo sa 🙌🙌🙌 kotuc odbrzdeny, auto spojazdene ☺️
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b6, 1.9 TDI, 77kw - el.parkovacia brzda

Príspevok od používateľa peterson999 »

Gratulujem a si jedna z mala ludi co napisu aj vysledok na zaver.
Rozmyslam ze si kupim VW Passat, ved to o ake zazitky prichadzam ! Toyota je strasna nuda. Prides, nastartujes ides, dojdes, ides nazad. Taky passat je srandovnejsi ako Ford o ktorom sa hovori ze Fordem tam, vlakem zpatky :-)
Normalne ze pridem k autu, dokonca nastartuje ale sa nepohnem koli zaseknutej rucnej... Myslim ze by mi od "radosti" zhoreli predne pneu ak je predokolka a ukazal by som mu kto je tu panom a par km by som isiel na zaseknutom zadnom kolese, az by sa rozletelo nieco dalsie :-)
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
nonick86
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 15.08.2010 17:32
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b6, 1.9 TDI, 77kw - el.parkovacia brzda

Príspevok od používateľa nonick86 »

peterson999 napísal: 15.01.2022 17:32 Gratulujem a si jedna z mala ludi co napisu aj vysledok na zaver.
Rozmyslam ze si kupim VW Passat, ved to o ake zazitky prichadzam ! Toyota je strasna nuda. Prides, nastartujes ides, dojdes, ides nazad. Taky passat je srandovnejsi ako Ford o ktorom sa hovori ze Fordem tam, vlakem zpatky :-)
Normalne ze pridem k autu, dokonca nastartuje ale sa nepohnem koli zaseknutej rucnej... Myslim ze by mi od "radosti" zhoreli predne pneu ak je predokolka a ukazal by som mu kto je tu panom a par km by som isiel na zaseknutom zadnom kolese, az by sa rozletelo nieco dalsie :-)
Dakujem ☺️ no ten moj passat ma naucil vela o autach, ci po motorickej stranke alebo co sa tyka karoserie 😁 za tych necelych 5r co ho mam som si s nim zazila vela, ze rozmyslam, ze uz ine ani nechcem 😁😁
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b6, 1.9 TDI, 77kw - el.parkovacia brzda

Príspevok od používateľa peterson999 »

[/quote]

Dakujem ☺️ no ten moj passat ma naucil vela o autach, ci po motorickej stranke alebo co sa tyka karoserie 😁 za tych necelych 5r co ho mam som si s nim zazila vela, ze rozmyslam, ze uz ine ani nechcem 😁😁
[/quote]

Proste zazitkove auto :-) Ja by som ho po mesiaci zapalil a ty si stastna ze vdaka nemu si sa naucila opravovat auto, zhanat diely, poznas vsetkych automechanikov, odtahovkarov, dodavatelov dielov, repasatorov. To sa mi paci ten tvoj pristup a optimizmus. Kedy a kde otvaras dielnu ?
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b6, 1.9 TDI, 77kw - el.parkovacia brzda

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

vieš ako by Ti povedal miestny TDI fanatik, to len zanedbala "údržbu" :40bd:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b6, 1.9 TDI, 77kw - el.parkovacia brzda

Príspevok od používateľa oco13 »

nonick86 napísal: 15.01.2022 15:16 Podarilo sa 🙌🙌🙌 kotuc odbrzdeny, auto spojazdene ☺️
Gratulujem a si jedna z mala ludi co napisu aj vysledok na zaver.
Mne to nepríde ako záver - mať auto bez ručnej to nie je až taká výhra :4012: Na filcke som sice videl pod nohami cestu, ale ručná mi fungovala. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
nonick86
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 15.08.2010 17:32
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b6, 1.9 TDI, 77kw - el.parkovacia brzda

Príspevok od používateľa nonick86 »

oco13 napísal: 15.01.2022 20:20
nonick86 napísal: 15.01.2022 15:16 Podarilo sa 🙌🙌🙌 kotuc odbrzdeny, auto spojazdene ☺️
Gratulujem a si jedna z mala ludi co napisu aj vysledok na zaver.
Mne to nepríde ako záver - mať auto bez ručnej to nie je až taká výhra :4012: Na filcke som sice videl pod nohami cestu, ale ručná mi fungovala. :40bd:
Vies, ta rucna mi viac menej odisla preto, lebo som ju nepouzivala, takze mi ju netreba, ale dam si to opravit, no do tohto sa uz ja pustat nebudem, lebo strmen sa mi nechce menit 😁 necham to na odbornikov.
nonick86
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 15.08.2010 17:32
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b6, 1.9 TDI, 77kw - el.parkovacia brzda

Príspevok od používateľa nonick86 »

Mateusz737 napísal: 15.01.2022 19:54 vieš ako by Ti povedal miestny TDI fanatik, to len zanedbala "údržbu" :40bd:
Nech si hovoria co chcu, moje auto vzdy dostalo to, co potrebovalo..ale je to predsa uz pomaly 15r auto a material sa opotrebuje 😉

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných