VW Passat B5 - vŕzganie prednej nápravy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

nadaceduha
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 10.04.2012 22:49
Zdieľať na Facebook

VW Passat B5 - vŕzganie prednej nápravy

Príspevok od používateľa nadaceduha »

Zdravím, vedeli by ste mi pleas poradiť, keď je auto odstavené cca pol dna to je jedno či v garáži alebo vonku, tak vŕzga niečo v náprave, je to taký zvuk jak stará rozheganá skriňa. Robí to keď je auto v pohybe, ale už to robilo aj keď bolo odstavené a točil som z volantom, ale keď sa zahreje alebo keď prejdem také 2-3 km tak to prestane alebo je to počuť iba minimálne. Ešte k tomu zvuku povedal by som že vychádza niekde zo stredu, lebo pri kolesách je to síce dosť počuť ale keď som otvoril kapotu tak to bolo odniekial stade. Robí to iba keď je naštartované. A ešte jedna vec auto mi pri vyššej rýchlosti alebo v ostrejšej zákrute pláva. Neviem či to má s tým niečo spoločné.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

B5kové passaty, ale aj A4ky mali problém s hliníkovými nápravami. Hlavne, ak bol predchádzajúci majiteľ šetrílek a dával tam noname diely, namiesto Lemforder, Meyle...
Kedy boli menené ramená na tvojom tátošovi?
Diely riadenia si menil?
Akej značky sú?
koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koumi »

Keď som mal toto auto, ak sa dobre pamätám, robili mi to také gumené silentbloky predného stabilizátora. Zistíš buď tak, že tam strekneš olej, alebo by som ich rovno vymenil keď ti to pláva, neni to položka... a plávať môže aj kvôli tlmičom
nadaceduha
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 10.04.2012 22:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nadaceduha »

raven85 napísal:B5kové passaty, ale aj A4ky mali problém s hliníkovými nápravami. Hlavne, ak bol predchádzajúci majiteľ šetrílek a dával tam noname diely, namiesto Lemforder, Meyle...
Kedy boli menené ramená na tvojom tátošovi?
Diely riadenia si menil?
Akej značky sú?
No neviem čo tam dával ten junak predtým, ale ramena som menil už aj ja, ale značku ti nepoviem, ale originál VW diely sú to není, ale není to ani čínsky šmejd, aspoň mechanik tak vravel, auto mám ináč len 3roky, ale ramena som menil pochvily jak som to kúpil, tj. teda 2,5roka dozadu, ale viem podľa ceny ak to pomôže 1ks bol za 150€.
Zadnú nápravu som menil celú, a vpredu len tie ramena a brzdy zatim.

Inak je to štvorkola (nevim či je to dolezite), s cca 210000km
nadaceduha
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 10.04.2012 22:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nadaceduha »

A ešte taká otázka je to treba riešiť hneď, lebo do servisu kam chodím majú ešte týždeň a pol dovolenku ? Alebo jazdiť na tom čo najmenej ?
kirke25
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 03.07.2010 22:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kirke25 »

Tak ja Ti poviem hneď...
Prednú nápravu resp. komponenty si určite nemenil, lebo ani nemáš šajnu čo táto "sada" obsahuje..
A ešte k tomu napíšeš takú volovinu - jedno rameno 150 EUR :4012: Ty si menil iba rameno??
Nakoľko som mal niekoľko týchto Passatov - určite je to predná náprava... Najlepšie je dať originál a máš na 200 tis. km pokoj... A cena do 900 EUR..aj s robotou..
Nijaká ALTERNATÍVA v tomto prípade nie je dobrá - podľa mňa.
Ale nijako neodsudzujem ALT diely. Ale zrovna tento prípad je výnimka.
Takže keď sa chceš voziť na Passate musíš mať aj na jeho údržbu. Ale to určite vieš...
Predpokladám, že nie si nejaký "lepič" auta - šak nejako to urobím a ešte niečo to vydrží!! Či?? lol lol
Naposledy upravil/-a kirke25 v 03.08.2015 07:49, upravené celkom 1 krát.
kirke25
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 03.07.2010 22:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kirke25 »

A áno ešte to niečo vydrží keď v servise majú dovolenku :40bd: :40bd:
Prečo doprdele rovno nenapíšeš, že teraz na to nemáš a keď došetríš tak to vymeníš. Čo si myslíš, že všetci tu majú 15 a podobné bachorky Ti "zbaštia"??.. Len sa posumejú a pomyslia si "ďalší :3035: "...
kirke25
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 03.07.2010 22:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kirke25 »

Je jasné, že treba meniť komplet celý ten hliníkový zázrak, ale keď je OK - asi ťažko sa tomuto riadeniu niečo vyrovná!!

A 200 tis. km je reálne s originál ramenami a komponentami to mi ver. Žiadne rozprávky :2f93:

Tých 40 - 50 tis km = Lemforder, Myele a pod...

Ako som písal - mal som viac B5 - tiek, a vždy keď som to urobil som mal pokoj...

Raz som kúpil tie Myele HD - tuším, a áno tie som menil po 20 tis. km. Ako každý - chcel som ušetriť... A ušetril som gulové lol

A ver tomu, že nejazdím "iba" diaľnice.. Denne cca. 100 km = 50% diaľnica, 30 % medzimesto a 20% mesto...

Asi tak. :4012:
kirke25
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 03.07.2010 22:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kirke25 »

Je jasne že investícia 900 € do starého auta je hlúposť. Ale prečo nie - ak dobre slúži a je v dobrom stave...
Už dnes sa dobre auta čo dačo vydržia asi nerobia:-)
A B5 - bolo aspoň pre mňa dobre auto. Len sa vyskytla dobrá kúpa "noveho" a bol aj kupec na "staré".. Ak by nie asi by som ho ešte mal...

Ale mal som vždy 1.8T. .Ale to už je mimo témy a nikony to nezaujíma.

P.S. Si si mal kúpiť vetriesku tam kde bývaš. . Ta ma odolný podvozok...
necrofibre
Príspevky: 142
Dátum registrácie: 06.10.2007 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa necrofibre »

kirke25 napísal:A áno ešte to niečo vydrží keď v servise majú dovolenku :40bd: :40bd:
Prečo doprdele rovno nenapíšeš, že teraz na to nemáš a keď došetríš tak to vymeníš. Čo si myslíš, že všetci tu majú 15 a podobné bachorky Ti "zbaštia"??.. Len sa posumejú a pomyslia si "ďalší :3035: "...
Ci bohaa :D :D :D :D
nadaceduha
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 10.04.2012 22:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nadaceduha »

kirke25 napísal:Tak ja Ti poviem hneď...
Prednú nápravu resp. komponenty si určite nemenil, lebo ani nemáš šajnu čo táto "sada" obsahuje..
A ešte k tomu napíšeš takú volovinu - jedno rameno 150 EUR :4012: Ty si menil iba rameno??
Nakoľko som mal niekoľko týchto Passatov - určite je to predná náprava... Najlepšie je dať originál a máš na 200 tis. km pokoj... A cena do 900 EUR..aj s robotou..
Nijaká ALTERNATÍVA v tomto prípade nie je dobrá - podľa mňa.
Ale nijako neodsudzujem ALT diely. Ale zrovna tento prípad je výnimka.
Takže keď sa chceš voziť na Passate musíš mať aj na jeho údržbu. Ale to určite vieš...
Predpokladám, že nie si nejaký "lepič" auta - šak nejako to urobím a ešte niečo to vydrží!! Či?? lol lol
Takto, to že nemám ani šajnu čo to obsahuje tak to sa hádať nebudem.
Ale čo sa týka tých 150, pozeral som to bolo to "rameno manžety pred. nápravy" a bolo to s robotou 120 + tých tridsať bolo za geometriu.
Zadnú nápravu som dával meniť a stálo ma to 730€ aj s robotou (neviem čo sa tam všetko menilo ale menilo).
A ešte čo sa týka toho servisu, síce nechodím do autorizovaného VW-servisu ale do menšieho kde robia traja mechanici aj keď "ten čo sa stará o mé auto" pochádza z takého VW-servisu. Takže keď mi ponúkne 3varianty (originál, alternatíva a šmejd), odporučí alternatívu tak dám to, keď originál tak dám originál, šmejd som v živote nedal, ani neplánujem a ani mi ho neodporučil, takže tak.
A čo sa týka té dovolené, tak tú má fakt do 15.8. a majú zavreté, ja som sa len tak informatívne pýtal či to auto ten týždeň ešte vydrží, lebo "voziť" sa potrebujem a čo sa týka auta tak to sa u mňa "Prachy na auto vždy nájdou."
Ale určite zas som neni blbý a nebudem utekať do originál VW-servisu, keď tam by ma ozaj zodrali. A s tým mojím mechanikom som zatím spokojný...
jackboy
Príspevky: 329
Dátum registrácie: 18.09.2008 20:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jackboy »

No aby jsem přispěl do diskuze mejma poznatkama... Takže nápravu na passatu jsem dělal zhruba 20x krát (mám už doma víc ja 100 kg hliníku na odvoz a to není všechen...).
Hodně známajch kolem mě má passata a tak o práci na těchto autech není nouze. Každej víme že je to asi nejvěčí bolest passata 5 a 5.5. Ale k věci. z mých poznatků:
SWAG - prej kvalitní náprava no nevím ze ty prachy (cca 8 - 9 tisíc) by jsem si představoval něco jiného. Měl ho soused cca rok a půl a pak na ulici v pravoúhlé
zatáčce se mu vytrhl čep a posledních 200m projel s kolem ve sklonu asi 30° .... no stát se to na dálnici ve 130 km/h tak nevím jestli by ho to neotočilo na boudu.
Jinak soused není žádne prase v ježdění takže tam asi problém nebude.

MEILE HD - Pořídil si je opět výše zmiňovaný soused (cena kolem 9000). Má je tam zatím 6 měsíců a klid takže uvidíme co a jak dál víc k této značce říct neumím.

MS GERMANY - (mastersport) náprava střední třídy (cca 5 - 6 ticíc). Má respektive měl jí kámoš cca rok a už po půl roce začala poklepávat vydržela tam přesně rok
ale s tím že poslední 3 měsíce se majitel před každou cestou modlil aby se to někde neutrhlo.... Jinak jezdí takovým normálním stylem ...

MOOG - pořídil si jí výše zmiňovaný kámoš jako náhradu za MS. Cena byla kolem 8000 a má jí tam 2 měsíce a zatím klid. Moog má jako jedniná náprava co jsem kdy viděl
měl silenbloky obalené skutečnou ocelí a né hliníkem. Tedy jak silenblok přechází do ramena tak je tam v rameni a na silenbloku ocelová vložka která zabraňuje
vymačkávání materiálu mezi silenblokem a samotným ramenem a tudíž se to uložení tak rychle nevykvedlá. To semé je i u čepů. Takže myslím že zatím jediná klavitní
náprava.

HART: Naprosto pro mě neznáma značka do března. Přišel s tím kámoš.Koupil to na aukru od nějakého poláka... No papír prostě za měsíc ji bude měnit myslel jsem si.
ALE tahle levná polská splácanina vydrží oporavdu nářez. Už je namontovaná na 3 autech a teď půjde na čtvrté. Všichni nový majitelé této nápravy jezdí normálne takže
není divu že ta náprava za nějaké 3 měsíce drží.Až na jednoho. Je to prase se 4x4 a nesere se s ní. Jezdí po poli rozjezdy v rejdu neskutečným způsobem.
Myslel jsme že mu odejde za měsíc ale zatím jí má 3 měsíce a náprava je vklidu (žádne vůle). Veřím že pro normálního českého člověka při normálním stylu jízdy by mohla
vydržet tak 2 roky a pak jí vyměnit.

FEBI: Viděl jsem jenom jednu febi nápravu a totál na paštétu. Stará cca rok a v ceně 9000 kč s myslím že by měla tahle značková náprava vydržet více... NO coment ....
ps febi v poslední dobe celkově ty díly fláká...

TRW: Náprava na mém pašíkovi vydržela cca 2.5 roku. Takže při té ceně celkem dobrá vydrž. Styl jízdy mám normální žádne divočárny. akorát co mě naní nasralo že byla
furt dobrá a pak se během dvou dnů poroučela. Takovou rychlost jsem ješte neviděl a nechápu jak se to mohlo stát ale neřeším to. Vydržela selkem dost.

Kraft: Totálí propadák.... Co jsem viděl to nejhorší co si můžete na své auto dát... Dál nekomentuji viděl jsem na své vlastní oči... Výdrž cca 0.5 roku při
dedíkovském stylu jízdy...

Zhrnutí: Určitě jsem tady neobsáhnul všechny značky ale aspoň ty nejznámější se kterýma jsem se setkal. K výše uvedenýn nápravám neupřednostňuji ani jednu a ani jednu
neobhajuji. Pouze mě ta Hart náprava dostala cnou původem a výdrží uvidíme co bude dál. Jen na zváženou: koupit nápravu za 3000 jezdit 2 roky (možná 1.5) a pak jí
zahodit a dát tam tu samou za ty samý prachy mi příde lepší politika než kupovat drahou a za 2.5 roku měnit a jít koupit tu samou znovu... Každý ať si to zváží sám.
kirke25
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 03.07.2010 22:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kirke25 »

To "jackboy"

Tak tak - presne ako píšeš. */- autobus...
A môj názor je stále rovnaký - originál vydrží min. 200 tis.km.

A keď si vieš vybaviť v autorizovanom servise dobrú zľavu - kúpiš za dobrú cenu... A namontovať môže aj známy.

Nie som zamestnancom aut. servisu a ani iného servisu, a takisto vôbec nespochybňujem prácu "malých" ale poctivých mechanikov, ktorí aj tu na fóre sú a je ich dosť.

To "necrofibre" - čo jako?? Ty si ten lepič nie?!
lol
kirke25
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 03.07.2010 22:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kirke25 »

Bohužiaľ na dieloch nie je napísaná značka výrobcu. Je tam iba logo "VW"..
A kup si ju na najbližšom VW servise. Určite ti tam nepredáju Lemforder, Mysle a ani nič podobné - samozrejme pokiaľ to nebudeš žiadať.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 33 neregistrovaných