VW Passat B5,5 - svieti ESP, motor ide na tri valce

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

zetor5511
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 12.12.2009 19:59
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

VW Passat B5,5 - svieti ESP, motor ide na tri valce

Príspevok od používateľa zetor5511 »

zdravím potreboval by som pomoc na aute mi po naštartovaní zasvieti kontrolka esp a motor ide akoby na tri valce mal niekto už podobný problém??? wv 1.9tdi 96 kw 2002 dik za radu
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Gulové je platné či mnal či nie,to čo kto mal bol jeho problém.Ja práve riešim vypadávanie jedného valca od určitej záťaže sa auto roztrasie.Bez diagnostiky nemáš šancu,z diagnostikou si prejdeš asi tým,že si tvoj mechanik naloguje správanie motora a dozvie sa čosi takéto...
[img]http://s14.postimg.org/pqeqgjxod/vada_vstreku.jpg[/img]

tam je krásne vidieť ako kolabuje 2 vstrekovač a na konci regulovaných dávok dosahuje maximum možného
Možno takto skôr pochopíš že riešiš neriešitelné,teda na fóre.a aby nikto nemal ani najmenšiu šancu ti čokolvek rozumné k problému napísať,tak neuvedieš ani len kolko km tem motor má.Z toho by dalo aspoň do istej miery odvodiť či je niektorá z možných závad viac alebo menej pravdepodobná.Že by to chcelo aj poznať niečo zo servisnej histórie,to mi už pripadá aj smiešne písať.Takže...krištálová guľa,bosorka z čiernym kocúrom na pleci atd. príp. rovno Teodóra
creative.bbb
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 23.02.2015 08:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa creative.bbb »

V dnesnej dobe je tazko zohnat solidneho mechanika ktory rozumie diagnostike a je ochotny sa ist vozit v aute a cakat na chybu ked oprava moze byt banalna. Ja som mal podobny problem na audine 96kW, za tepla mi zacalo auto trhat a rozsvietilo sa ESP, ale nie vzdy. Problem bol v kablovacke ku vstrekom konkretne kontakty na prvom vstrekovaci. Veko ventilov dole, poodpajat kontakty, tenkou ihlou popritlacat aby mali po zalozeni naspat dobry kontakt a veko s novym tesnenim naspat. Problem vyrieseni za 11 eur /tesnenie/. Robota cca na hodinu. A to mi chceli menit vstreky, egr atd .....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tak toto je ten lepší prípad,lišta už spôsobila nejednu výmenu vstrekovača.Očakával by som hlášku na úrovni P1666..resp 18074 tj elektrická chyba,ventil pre pumpu/dýzu valec č. x alebo y
Horšie je ak sa nič na závade nezmaní,a príde na rad séria otázok a odpovedí...gumičky ? vytlčené hniezda v hlave ? vačka ? vstrek ?...to už vyžaduje ozaj velkú trpezlivosť a aj svedomitosť aby to mechanik nezobral skratkov a rovno nevymenil vstrekovač.A to ešte ak je život sviňa,tak ho hlupák založí do vymláteného hniezda,sekne Oring a chyba je tam stále.Tam to začína byť vážne aj pre peňaženku.
To tu nedávno jedna dielńa poriešila elegantnejšie,hodila do CR štyri nové vstreky za 1600.- a finito.Tak sa to robí ak dielńu tlačí úver
zetor5511
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 12.12.2009 19:59
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zetor5511 »

takže problém bol v kablovaní do vstrekovačov a už je zavada odstránená
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných