VW Passat B5 1.9 TDI 81 kw - homokinetický klb

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

aldo30
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 16.06.2011 13:57
Zdieľať na Facebook

VW Passat B5 1.9 TDI 81 kw - homokinetický klb

Príspevok od používateľa aldo30 »

Cawte,zdravím všetkých.mam taký menší a hlavne častejší problém.odchádza mi pomerne často homokinetický klb,zatial som to menil u garážmajstra ktorý to objednával,neviem kde je problém uz asi o 10-15tis km počuť praskot a často sa trhá manžeta takže uz v pomerne kratkom čase aspom treti krat mením kĺby.cena za klb bola okolo 35e.naposledy som lavý vonkajší menil v servise cena 42e plus robota 20e.vedeli by ste mi poradiť kde je problém,prípadne akú značku kĺbu kupiť alebo cím to može byť ze mam s tým často problém.Večšínou sa pohybujem s autom na cestách,malokedy mimo normálnych ciest takže s tým problém nevidím ze by sa mohla často trhať manžeta.ako to vyriesiť čo najlepšie aby som mal s tým pokoj.Teraz ma to čaká na pravej strane,kĺb uz tak praská ze s autom sa nedá chodiť.na nete som videl uz homokin. kĺby na moje auto uz od 23e, čo vy na to?
jakubhmautodiely
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 02.11.2012 14:20
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jakubhmautodiely »

Vymeň celé poloosy
stynx
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 15.08.2007 15:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stynx »

Zalezi dost od znacky a od stylu ako jazdis. Siel by som do zaciek ako Cifam/Metelli, Lobro/Spidan pripadne Ruville. S týmito kĺbami mame najlepsie skusenosti. Ale ako píše kolega vyššie, môže byť cela poloos kapanek ohnuta tym padom ti to môže vybíjať kĺby.
PROCHY603
Príspevky: 3798
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

:40bd: :d :D 23eur za klb je urcite TOP KVALITA!!!! ::: ::: :::

Treba kupit kvalitny klb ale tam je cena od 80eur hore. :41c2: :41c2:
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

no do riti... 23 euro a ty sa este cudujes, ze to menis kazdu chvilu???

ako ti uz pisali, sleduj cenu 80 a hore bude OK!!!

ze 23 euro, no zasnem, to musela byt doslova cina ved to i starline je drhsi... :40bd:
wikyxxx
Príspevky: 1145
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Pozeram tam odkial ja objednavam a SKF je tam za 50 e komplet. a meyle za 35. Za 80 ani nevidim.
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

priznam sa, ze tu cenu som trepol podla toho pocom som kupoval ja na moje MB homokinetak... ja len viem, ze aj na moje bol homokinetak aj za 30 euro, :d :D ale odvahu kupit ho som teda nemal, radsej som ostal pri overenej znacke...

no a neviem sice odkial objednavas ty, ale co som len tak letmo pozeral SKF som pod 70 euro (s DPH) nevidel...
Metelli v autokelly 54,40... inde mozno okolo 45...

ale to je v podstate jedno, jedna sa oto, aby proste nekupoval vzdy tie najlacnejsie "šunty" co su na trhu... :41c2:
aldo30
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 16.06.2011 13:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aldo30 »

Ano, čiastočne ste mi pomohli,tak bolo mi jasne že ked mením tie kĺby každú chvílu tak problém bude bud v robote alebo v materiály. Tak za 23e kĺb by som tam určite nedal keď za 35e mi odchádza.to mi tu len stale ukazovalo na nete ked som dal cez google vyhladat,to bolo značka GSP. Ten čo mi menil garážmajster bol asi starline alebo niečo na tej úrovni,možno aj horši,viem že spomínal často ze objednáva od starline. Tak ja momenátne uvažuje na základe toto co ste mi poradili nad Meleli cena 54e od autokelly.
Ešte ma zaujíma aký je váš názor na kvalitu meyle kĺbu,pripadne SKF ,wikyxxx ty odkial objednávas?
Ako sa dá zistiť ci nie je nahodou poloos ohnutá a či nevybíja kĺby?
wikyxxx
Príspevky: 1145
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Nechcem robit reklamu ale bud z Dsauto.sk alebo automedik.cz
wikyxxx
Príspevky: 1145
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

ked ta posledna otazka bola na mna tak z dsauto som objednaval oleje a filtre mann a vsetko zabalene s hologramami vsetko tak ako ma byt ;)
wikyxxx
Príspevky: 1145
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Ja musim zaklopat nebol problem objednal som do 6 aut nasupu oleje a filtre v pondelok som objednal a v utorok bol kurier tu ;) hned som menil uz som objednaval vela krat odtial aj rozvody aj podvozkove diely a vse v poriadku ;)
aldo30
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 16.06.2011 13:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aldo30 »

Nero 5 ma pravdu,tak to aj bude vsetko tomu nasvedčuje.uz je len otazka aku značku by ste mi odporučili v tej cene okolo 45e. može byt Meyle?alebo ktoru a odkial kupiť.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných