VW Passat B 5,5 - pretesnenie interieru

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dodokson
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 06.03.2012 19:20
Zdieľať na Facebook

VW Passat B 5,5 - pretesnenie interieru

Príspevok od používateľa dodokson »

Dobrý deň
Vedel by mi niekto poradiť kto robí pretesnenie interiéru a co by to stalo?
Pri jazde mi to v interiéri dost vrzga a chcel by som si to opravit vdaka
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Nerozumiem, čo má spoločné pretesnenie neviem čoho, s vŕzganím.

Obecne môžu vŕzgať tesnenia dverí v prípade, že skelet karosérie nie je dostatočne tuhý, takže pri jazde dochádza k minimálnym zmenám polohy dverí voči rámom dverí.
Vyskytuje sa to u starších áut, tiež u áut nekvalitne opravených po havárii a tiež niektoré autá to mali od výroby, určite viem o C-Maxe.
V podstate sa to povrzgávanie tesnení takmer nedá odstrániť, všelijaké natieranie silikónom a podobne obvykle malo len krátkodobý účinok.
A pokiaľ povrzgávajú plasty v interieri, tak najlepšie je riadne dotiahnuť upevňovacie skrutky, prípadne pohybujúce sa plasty demontovať, do miest kde dochádza k pohybu naniesť trocha silikónového tmelu a znova to upevniť do pôvodnej polohy.

Pretesnenie - tomu rozumiem ako výmenu poškodených tesnení, keď niekade zateká alebo prefukuje, prípadne nalepenie dodatočných tesnení na také miesta, kde sa prejavuje problém.

A mám VW a mi na aute nič nevŕzga, ani nikdy nevŕzgalo.
Naposledy upravil/-a wilz v 15.03.2014 16:15, upravené celkom 1 krát.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ja mám Chevrolet ORLANDO,

čo zďaleka NIE JE tak PRÉMIOVE Auto ako VW,

ale , NIČ mi nevrzga , ani som nikdy žiadne vrzganie nepočul,

akurát trochu šuští ventilátor ked prepnem smer ofukovania :40bd:

je to nejaká vážna CHYBA ??? :zg282:
PROCHY603
Príspevky: 3800
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

laco1871: :40bd: :d :D

Ked bude mat tvoje Chevrolet ORLANDO tolko rokov +km jak ten passat tak tiez bude vrzgat.
:41c2: :41c2: :28b7: :28b7:
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ak rádio nemá taký ovládač označený že VOLUME, smelo do toho...A že auto má slúžiť majiteľovi .....Prd makový, veľakrát je to presne naopak...
dodokson
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 06.03.2012 19:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodokson »

jedna sa o to ze vacsinou pri nárazoch a prechodoch cez jamy mi to trase s tunelom palubovkou a radiom akoby to tesnenie nebolo alebo je to vytrasene. Neni to nejaka velmi dolezita vec ze by som to musel mat ale pri tych nasich cestach mi to lezie na nervy a aj preto sa vypytujem lebo to auto pouzivam kazdy den a jazdim po slovensku dlhe trasy tak mi to pili usi i ked od auta 2005 r.v. a najazdene okolo 300000 nemozem cakat cumlikovy stav
imro2t
Príspevky: 492
Dátum registrácie: 02.03.2008 01:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa imro2t »

veľakrát tomu vŕzganiu plastov napomáhajú rôzne spreje a chémia na ošetrovanie plastov - jednoducho to pracuje,

interiér ošetrujem len čistou vodou a handrami raypath a som veľmi spokojný

v tvojom prípade navrhujem kompletné rozobratie vŕzgajúcej časti, a jej nanovo zloženie s pozornosťou na vôle.

riešil som to na svojom citroene ax, ale je oproti passatu vo svojej jednoduchosti ako bycikel voči motorke
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

PROCHY603 napísal:laco1871: :40bd: :d :D

Ked bude mat tvoje Chevrolet ORLANDO tolko rokov +km jak ten passat tak tiez bude vrzgat.
:41c2: :41c2: :28b7: :28b7:
Ani v 15 ročnom Espere mi nič nevrzgalo.. zato sedačka bola tak presedená,že ma tlačili droty ....

inak na aute ma zaujima aby naštartovalo a potom fungovalo na všetkých rychlostných stupńoch...

a ešte , aby som mohol pri jazde počuvať rádio..

v žiguliku sa nedalo počuvať rádio, teda dalo, ale len do rýchlosti 70 Km/h...
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných