VW Passat 3C - zadný tlmič

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

VW Passat 3C - zadný tlmič

Príspevok od používateľa Thomasl »

Zdravím všetkých,

potrebujem poradiť s demontážou zadného tlmiča na passate 3C5,nemožem povoliť spodnú skrutku na 21 kľúč,je to vraj nejaká špeciálna skrutka a na nemeckom óre som sa dočital ,že na to potrebujem ešte 1 kľúč 21 a povoliť kontru ,ale ja ju nikde nevidím,kde je tá kontra ,pod tým krycím plechom ,alebo je tam ľavý závit,už som ohol 2 kľúče a nič ,má niekto skúsenosť ,ďakujem za pomoc....
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

lavy zavit tam nema preco byt. Ved ked sa na to pozries musis jasne vidiet ci je tam nejaka kontra, alebo nie je tam exenter a nemusis povolovat druhu stranu?
stynx
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 15.08.2007 15:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stynx »

Ak je to ten šrób č.8

Kód: Vybrať všetko

http://goo.gl/gek6b0
tak je to normálny šrób, nič špeciálne na ňom podľa mňa nieje.
Čím to povoľuješ?
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Thomasl »

normálne orechom 21 a trhákom,skúšal som aj prstencový kľúč..
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

A trocha nahriať tú skrutku si neskúšal ?
Po výmene, keď budeš pôvodný alebo nový zaskrutkovávať, úprimne doporučujem do závitu dať trocha Resistin ML.
Sám som sa šróbov natrhal dosť, odkedy som dával do závitu Resistin ML, nebol potom nikdy problém s opätovným povolením.
stynx
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 15.08.2007 15:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stynx »

Ak máš pištoľ skus s ňou, alebo daj dva kľúče oko vidlica tú 21mm + 20mm. Založíš ich do seba vidlicu do oka spravíš väčšiu páku, pripadne trúbku na kľuč a musí ísť. Musíš improvizovať.
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Thomasl »

na klúč som dal aj metrovu trubku a nič,drži ako prizvárané asi tam dali do závitu lepidlo ,alebo ćo...
Kerbeus
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 25.04.2008 11:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kerbeus »

Mne v 90 percentach pomaha 2 metrova lesenarska trubka nasadena na kluc / racnu a ked uz ani ta nie tak karbina.
Kerbeus
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 25.04.2008 11:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kerbeus »

Mne sa stalo pri demontazi predneho tlmica na jednotkovom Punte ze tam bolo lepidlo. Neslo to nicim a nijak povolit. Ale karbina pomohla. Ked som rozrezaval srob, pekne tam bolo vidiet zlty sajrajt na zavite.
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Jáááj kámo na ťažkú robotu si sa to dal, výmena toho tlmiča je docela jednoduchá vec, len problém je tú spodnú 21tku povoliť..
Tiež som chcel sám vymeniť zadné tlmiče na passate 3C a po dvoch ohnutých trúbkach/pákach sa to nepodarilo lenže auto bolo na hydraulickom hevere..nakoniec sme to vzdali ..
Zobral som to jednému servisákovi dalo sa to na normálny zdvihák a chlapisko mal čo robiť..ešte mi hovorí že:Asi tušite čo náš čaká že ?:))
Šroub je tam normálny-teda s normálnym závitom žiadnym opačným ani nič podobné, len problém je že je lepený/naozaj nechápem prečo/ a to spôsobuje že sa nedá tak ľahko povoliť..v tom servise bol ešte jeden pomocník a ten s ním ani nepohol a to sa na neho zavesil...treba dlhokánsku páku aspon meter a viac alebo skúsiť prstencový na šroub a potom stranový zápačiť do druhého oka prstencového kľúča..
PS:Ak sa ti to podarí, tak so šroubovaním naspäť veľmi opatrne nakoľko šroub je tam v miernom sklone a nie je rovno aj ked sa to tak zdá..lebo sa ti môže zdať že ho doťahuješ správne ale nemusí to tak byť a strháš závit v brzdovom barane...a to už by sa ti hodne predražilo/200 eur/...
Ked sa ti to nepodarí tak nešpekuluj a zbehni do nejakého servisu-neviem odkial si,ale tu v BA si pýtaju tak cca 15-20 eur za kus/výmena..ale mimo BA som ponachádzal aj za 10-12 eur..osobne si myslím že za nejakých 25 eur sa s tým neoplatí babrať...
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Thomasl »

tak sa mi to podarilo s nasledovným výsledkom dnes po 3 hodinách trápenia,najskor som odtrhol hlavu na skrutke,potom som vypáčil tlmič,potom som spodný silenblok tlmiča musel rozrezať flexkou,na zvyšok závitu cca 4cm som naskrutkoval dve matice na kontru ,skúšal som to povoľovať nešlo to ,až kým ma neosvietilo a teleso ,v ktorom to bolo uchytené som
nahrial ,kedže som nemal autogen nahrial teplovzdušnou pištolou asi 10 min a povolilo ,zo závitu sa vysypával prášok,takže to tie k..nemecké zalepili ..hosana ..teraz sháňam skrutku
M 14x85 ,stúpanie asi 1,5,nemá niekto originál obj.číslo? vďaka všetkým za pomoc..
svido
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 06.10.2008 17:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa svido »

Ahoj,preco si to nenahrial hned,ako ti radil Wilz ved to sa bežne robi ked to nejde tak autogen a potom to ide raz dva a nemal by si problém so skrutkou.
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Thomasl »

na druhom tlmiči som to nahrial a bolo mi to figu platné,hlavičku skrutky som odtrhol aj tak,v spodnom uložení tlmiča v tej trubke bol akokeby závit ,musel so ho narezať a potom vyšrubovať,až mi ostala skrutka bez hlavičky,tú som prečistil očkom 14x1,5 , potom naskrutkoval maticu 14x1,5 a hneď za ňou maticu 14x1,75 na kontru ,nahrial a až tak to povolilo,katastrofa..
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 28 neregistrovaných