VW Passat 3c - neštartuje

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rendula
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 08.12.2012 15:12
Zdieľať na Facebook

VW Passat 3c - neštartuje

Príspevok od používateľa rendula »

Zdravím poprosil by som nejakú radu,mám problém zo studeným štartom na Passate 2,0tdi 2005,naštartuje mi na druhý krát v priebehu dna mi štartuje na prvý krát,menil som snímač teploty chl.kvapaliny,snímač otáčok hriadela,žhavenie,vstreky, máli ste niekto taký problém,čerpadlo počujem ako natiahne naftu,už neviem čo vymeniť.Ďakujem
PROCHY603
Príspevky: 3800
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

STARTER :41c2:
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Za studena to starter nebude. Gumicky na vstrekoch skor. Tazko povedat malo informacii o historii auta.
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

napis co si vymenil...
ked je vadny starter, tak startuje tazko za tepla...
moze to byt aj slaba baterka, unik kompresie, zhavenie - nepises NIC tak rovnake NIC sa ti da poradit ...
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...VW mení tieto vstriky ktoré sú zrejme príčinou tejto závady v rámci zvolávačky...
...Zavolaj do najbližšieho VW servisu,povedz im o čo ide,budú od Teba chcieť VIN-ko a na základe toho Ti povedia,či spadáš do tej zvolávačky a výmeny tých vstrikov zadarmo.Výmena trvá tak 4 hodiny... :300f: :2f93: :300f: :2f93: :300f: :2f93:
rendula
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 08.12.2012 15:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rendula »

Vstreky mam vymenene bola zvolavacka motor mam bkp,starter bol repasovany,baterka ma rok a toci dobre,este nemam vymenenei snimac vacky.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tvoja vec a peniaze.Ale ideš na vec tým najhorším možným spôsobom.
Ideš na vec bez rozmyslu a úplne bezhlavo,to môže skončiť iba vyhodenými peniazmi,a ak by si aj mal k dispozícii diely zadara,nemusí vonkoncom viesť k úspechu,alebo teda aspoň k rýchlemu odstráneniu vady.Ak sa chceš pohnúť dopredu,musíš vedieť čo ako je,hodnoty.Ak ich máš,alebo vieš získať,sem s nimi.Potom sa dá radiť
Že má baterka rok,prd zaujíma menežment motora,ten si sleduje pokles napätia.že máš repas štartra na to tiež Rj neberie ohlad,ale sleduje dosiahnuté otáčky pri štartovaní.Prd sa zaujíma RJ o nové čidlá,ak vie signál spracovať,dobré je aj to najchrontavejšie.
snáď si pochopil.Nepotrebuješ nové veci,potrebuješ veci ktoré si plnia svoje úkoly.
Preto to čo si napísal je síce pekné,ale negarantuje nič,a z pohladu riadenia toho motora súto rozprávky starej matere.Motor ak ide,tak ide preto.lebo má všetko potrebné v potrebnom množstve a potrebnom čase.Ak ak nie,robí problémy.Neberie ohľad na to,že meníš dobré veci za nové,z jeho pozície je to šumafuk.
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

este tu chyba info o zhaveni - ci aj zhavi nielen ci si menil zhavice - to na prvy ranny start pri teplotach okolo 0 sa uz celkom hodi prizhavit hlavne ak ma motor uz najlepsie casy za sebou ...
bez zhavenia si mozes startovat v lete, ale uz pri vlhkom chladnom pocasi to moze byt inak
a podla popisu by to celkom zapadalo do seba :-)
jasne ze to moze byt aj nieco ine ale ja by som vsadil na tohoto kona. mozes aj napisat ked sa problem vyriesi, nakolko to moze pomoct inemu uzivatelovi auta a tohoto fora.
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
rendula
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 08.12.2012 15:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rendula »

Dnes som to dal do servisu diagnostika neukazovala žiadnu chybu,prvy krat to bol snymač hriadela ten bol vymeneni,ak sa to vyrieši napíšem
rendula
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 08.12.2012 15:12
Zdieľať na Facebook

Passat 3c neštartuje

Príspevok od používateľa rendula »

Zdravím problém vyriešení,zle gumičky pod vstrekovačmy a zlé nastavené vstreky a to boli menené pred rokom v Galimexe vo zvolavačke.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

O 3 cm vyžšie píšeš že diagnostika nič nepíše,no a tu je prvý problém.Lebo píše,pokojne napíšem že garantovane.Gumičky pod vstrekmi sa dajú identifikovať dokonca dvoma spôsobmi bezdemontážne.A že boli v autorizovanom servise tak "kvalitne" vymenené znamená jediné,nová sada gumičiek šla domov na súkromné opravy mechanikov.V autorizáku u nás je jedna sada 40 e.- takže žiadne fazuľky.Ako sa dá zle nastaviť niečo čo má velmi presný predpis a nerobí sa vonkoncom ťažko je ťažko hádať.Žeby nemali uhlomer na nastavenie ? Stojí cca 10 e.- to sa mi veriť zrovna nechce
rendula
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 08.12.2012 15:12
Zdieľať na Facebook

Passat 3c neštartuje

Príspevok od používateľa rendula »

Neviem čo znamená zle nastavene vstreki som lajk ,ale tak mi to bolo povedané a som rád že mi to štartuje aj keď neviem zas do kedy,veľmi zle sa takéto veci reklamuju
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Určite áno,reklamácia je o sile argumentu,a tam nemá laik v podstate žiadnu šancu.Na tom je v podstate celý úspech podnikania autorizovaných založených.Jednému vyrozprávaš svoj problém,ale niekto úplne iný to opravuje,zase iný odovzdáva,ďalšiemu platíš atd.Ale ak máš reklamáciu môžeš lietať medzi tým ako loptička a nikdy nehovoríš z tým pravým.Vymakaný systém nezodpovednosti za nič
rendula
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 08.12.2012 15:12
Zdieľať na Facebook

Passat 3c neštartuje

Príspevok od používateľa rendula »

Neviem kto si a v čom podnikáš,ale píšeš pravdu a súhlasim s tebou.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: DuDDy a 19 neregistrovaných