VW Passat 3C 2009 - vnutorne osvetlenie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

korkoba
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 23.03.2013 21:30
Zdieľať na Facebook

VW Passat 3C 2009 - vnutorne osvetlenie

Príspevok od používateľa korkoba »

Zdravim,

menil som ziarovky vnutorneho osvetlenia za LED, ale zrejme som vyhodil poistku....

Nejde ziadna ziarovka ani vpredu ani vzdadu ani osvetlenie kufra nfunguje.

K autu nemam slovensky manual, takze neviem ktora poistka by to mohla byt.

Dik.
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Ahoj,
No vidíš ako si si "pomohol"?Bolo to pre teba nejako životne dôležité meniť to?Ako hovorí jedno príslovie:Nerýp do hovna nech nesmrdí..
Mám to isté auto ako ty,ale že by som mal chuť do neho dávať nechutné biele Ledky ako vnútorné osvetlenie?nie ďakujem nemám záujem sa v aute po nastúpení cítiť ako na nejakom urade kde sú chodby osvetlené "studenými"neonkami...
Ked prestane pršať tak sa zbehnem kuknúť do auta do manuálu či to tam vôbec je a potom ti napíšem..aj tak si myslím že sa to novými ledkami nemohlo stať, jedine že by nejaká bola vadná a všetko skratovala...
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Tak som bol kuknúť v aute do origo manuálu a pozeral som kapitolu/3.3 strana 91/ kde sú očíslované poistky a k čomu sú priradené,ale sklamem ťa osvetlenie vnútorného priestoru vozidla a kufra medzi nimi nebolo. Bolo tam snád úplne všetko, lavý a pravý xenon, stierače, hmlovky, klíma, el. okná, zrkadlá, atd ale na hento poistka v popise nebola...
Skús tam dať naspäť normálne žiarovky..zamkni auto,chvílku počkaj a potom ho otvor a uvisíš či ti to bude svietiť ak áno tak si to radšej nechaj tak nech ti to funguje..ked nie jedine servis,alebo nejaká el. schéma..
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Cez poistku to je isto istené ale nie štýlom že nejaká RJ čo to spína-poistka-žiarovka. Na takej poistke čo zvykne istiť aj vnútorné osvetlenie je toho zvyčajne navešaného viac.... A výmenou žiarovky v objímke že jednu vyberiem a druhú nastrčím nehrozí prepálenie poistky...to by tam musel byť tvrdý skrat na kostru alebo vyskratovať oba pliešky v objímke natvrdo niečim.... a to zvykne zaiskriť ....
audiomanik
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 30.03.2011 10:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audiomanik »

Ahoj, u passatov je osvetlenie interiéru riešené cez komfortnú jednotku, v tomto prípade by ti nemalo isť ani sťahovanie okien ani centrálne zamykanie aspoň tak to je passat-e B5/5,5. Jednoznačné poistka komfortnej jednotky. Mala by to byt poistka č.6 s hodnotou 5A. Ale nie som si istý, poprípade skontroluj poistky jednu po jednej isto bude nejaká prepálená.
korkoba
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 23.03.2013 21:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa korkoba »

Dakujem za rady, stahovanie okien ide, aj central, takze to vnutorne osvetlenie bude musiet byt v inej poistke.....zajtra jednu za druhou pozriem a uvidime...
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa0948059517 a 22 neregistrovaných