VW Passat 3BG - trasenie volantom pri brzdeni

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

VW3BG
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 30.10.2010 14:09
Zdieľať na Facebook

VW Passat 3BG - trasenie volantom pri brzdeni

Príspevok od používateľa VW3BG »

Zdravim vas chalani. Potreboval by som jednu radu.Ide o to ze ked brzdim so svojim autom vo vacsich rychlostiach od 120km/h a vyssie dost mi trasie s volantom. Vymenil som uz 2 krat komplet brzdy so vsetkym. Najprv sada ATE vpredu a vzadu Brembo kotuce a dosticky ATE. Nedavno som to vymenil zasa vpredu TEXTAR a stale to iste. Vopred dakujem za rady.
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

Bola odmerana hadzavost naboja? Bol naboj pri montazi novych kotucov poriadne ocisteny?
VW3BG
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 30.10.2010 14:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VW3BG »

bbbr

dakujem to som cital tiez,auto ma 185 000km a ramena
su povodne,bol som v servise pozreli a vraveli,ze vsetko je ok. Nemohli najst ziadnu chybu. Neviem co mam dat vymenit,aby to zasa fungovalo ako ma.
VW3BG
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 30.10.2010 14:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VW3BG »

tonoaaa

Vsetko vycistili 2 krat,videl som to na vlastne oci a zmerane to bolo tiez.
Mozno by som len potreboval len toho spravneho mechanika,co uz ma s podobnymi vecami dost skusenosti.
222romco
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 26.07.2008 16:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 222romco »

Zameraj sa hlavne na capy, 90% trasenia robia capy, ne brzdy. Aj znamy prisiel za mnou, aby som mu kupil kotuce, ze pri brzdeni a vacsej rychlosti mu trasie autom. Blbost-capy. Aj vlastna skusenost na x autach. U fordov to zase robia silembloky na ramenach, v tvojom pripade dam skontrolovat capy.
VW3BG
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 30.10.2010 14:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VW3BG »

222romco

ok dik za radu,bol som uz asi v piatich servisoch a nikde nic nenasli. Musim skusat dalej,mozno na to niekde pridu,c to presne sposobuje.
PROCHY603
Príspevky: 3773
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Treba spravit komplet G.O. prednej napravy. :41c2: :41c2: :41c2:
222romco
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 26.07.2008 16:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 222romco »

Ved aj laik ide najskor po capoch... V piatich servisoch-a nic nezistili... To mas hummera, ze sa ho boja?? Stara znama pravda: ak to najdem za chvilu, su to capy, ak to nemozem najist, silembloky. Ale 5 servisov a nic... Ved logicky sa musim do toho pustit-co mi moze sposobovat trasenie pri vacsej rychlosti alebo pri brzeni? Brzdove kotuce-mozno budem na to prihliadat, ked je auto starsie, alebo dost najazdene. Dosticky-blbost. Ostava mi zavesenie kolies-ramena, capy a ulozenie tlmicov. Odkial si?
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Vidim to tiez na podvozok. Nejaka hadzavost je vzdy aj ked je v tolerancii a pokial nie je v poriadku naprava tie vibracie sa prenasaju a nasobia. Pripadne este vola lozisk.
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

na 185.000 km je podla mna cela naprava hodna do zberu a je to velmi znama zalezitost Prasakov
v kombinacii TDi nedajboze 2.5 to ani netreba pozerat - rovno vymenit :-)
(neoriginal v kombinacii s lacnymi nahradami = do 60.000 km = smer kovosrot)
no ale mozes skusit vymenit najprv capy riadenia - je to daleko lacnejsie - prebehnes sa, ked netrasie tak si vysmiaty ak trasie, tak nachystaj jednu priemernu mesacnu vyplatu na kvalitnejsie nech to nemusis riesit o rok-dva znova :-(
adrian175
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 01.11.2011 23:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adrian175 »

ale ved on pise ze ked ide od 120 hore a BRZDI.presne to robia aj mne.bez toho aby som zabrzdil nic netrasie.najskor mi to robilo pri hocijakej rychlosti aj 40kmh ale potom co som ich dal dolu trochu vycistil od hrdze a nahodil naspet uz mi to robi len vo vecsich rychlostiach
VW3BG
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 30.10.2010 14:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VW3BG »

autokomplet

Auto som kupil s 90 000km originalnymi,a jazdim 90% dialnicu. Takze diery to auto velmi nevidelo,vlastne skoro vobec a je to 2.5 tak ako si napisal. Neviem preco by som mal menit celu napravu,ked ako pisal 222romco,mozno to budu len capy,ide o to ze potrebujem len toho spravneho mechanika,ktory na to pride,ked niekoho vies daj nejaky tip. Dakujem
romansoga
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 27.09.2013 21:50
Zdieľať na Facebook

trasenie bŕzd passat B5.5 1,9TDI

Príspevok od používateľa romansoga »

Ahoj, už si vyriešil trasenie pri brzdení? Aj moje trase a je jedno pri akej rýchlosti brzdím. Pri zastavovaní dokonca cítiť ako prerušovane brzdí. Robilo to pred výmenou kotúčov a platničiek a robí to aj po výmene - ešte viac. Mám komplet nové ramená, ložiská, vonkajšie homokinetické kĺby, 2 geometrie (od výmeny ramien auto ťahá doprava nikto nevie prečo, hlavne v autoprofite GA). Už neviem čo mám dať vymeniť, Automechanici neschopnosť maskujú mudrovaním.
PS: v robote máme Kiu C´eed, jazdíme s ňou ako s prasaťom a žiadny problém.
Vieme o nejakom šikovnom mechanikovi na Passaty?
VW3BG
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 30.10.2010 14:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VW3BG »

Ja uz som na to prisiel. Boli to kotuce.
Dal som tam original a je to v poriadku vsetko.
Teraz mam 240 000km a vsetko ide ako ma.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 46 neregistrovaných