VW Passat 3,2 V6 FSI 4motion DSG

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tomas1982
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 27.12.2006 13:40
Zdieľať na Facebook

VW Passat 3,2 V6 FSI 4motion DSG

Príspevok od používateľa tomas1982 »

Zdravim Vas.Chcem v najblizsej dobe vymenit svoj passat 2,0 TDI,za 3,2 V6 tiez v passate.Rok 2007-2008.Jazdim uz prevazne mesto a kratke trasy,tak diesel mi uz netreba.Mate niekto skusenosti s touto motorizaciou?Zavady,slabe stranky,servis,spotreba paliva,oleja a tak na co si dat pozor.Zaujima ma hlavne motor,pohon a prevodovka.Kazda rada dobra.Dakujem
simie69
Príspevky: 125
Dátum registrácie: 11.09.2007 19:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa simie69 »

Opýtaj sa našich žabiek zelených, myslím, že oni s týmto budú mať najviac skúseností :4090:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Tomas neviem ci 3.2 stvorkolka s automatom je prave orechove na kratke vzdialenosti v meste.

spotreba oleja : v norme.

prevodovka : kvalitna, drzi, len jej nepridrbavat furt lebo ide takmer na hranici svojho krutiaceho momentu. Vymienat olej.

spotreba kerazinu : no velka, no... 3.2 nejazdi za 5 litrov. V meste rataj 10 so stastim, 14 tiez kludne.

motor nepoznam, nie je ich vela. Bude aj problem kupit... ked chces nove, sialene prerobis na strate hodnoty lebo to od teba nikto nebude chciet kupit v buducnosti.
prepel
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 28.07.2008 02:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa prepel »

Motorizácia v pohode. V meste ti spapká skôr tých 15... Ale na ten objem a výkon je to myslím ok. Kombinovanú spotrebu s väčším podielom diaľnic a ciest 1. tr. mávam okolo 10,5 l/100km pri dynamickom spôsobe jazdy. S prevodovkou som spokojný nadmieru. Je rýchla a málokedy zmetkuje. Čo sa týka porovnania s passatom 2,0tdi 4m, zdá sa mi 3,2 v6 menej náročný na údržbu a servis. Napríklad dolievanie oleja si pýta menej často ako 2,0 tdi.
Pre predstavu - vozitka s ktorými som mal tú česť:
3 passaty 2,0 tdi 4m- na dvoch prasknutá hlava valca, či valec alebo čosi také. (viem len že nejazdili a dlho sa na ne čakalo)
2 passaty 3,2 v6 4m a jeden R36 všetky zatiaľ bez problému s motorom al. prevodovkou pri porovnateľnom stave km.
Náklady na servis bežných vecí porovnať neviem.
Čo ti povedať k pohonu? Jazdim len na 4 motion passatoch a leto- ok, zima- ok.
tomas1982
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 27.12.2006 13:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomas1982 »

Ja som uz nejak rozhodnuty pre passat s V6.Viem,ze su aj lepsie a vykonnejsie a co sa tyka spotreby rovnake auta,ale na passat je servis urcite lacnejsi ako na M3.Tak isto cena auta neporovnatelne vyssia ako pri passate.Ja na tom aute nechcem pretekat,len si chcem uzivat kultivovanost,zvuk a dynamiku v priamom smere a neriesit turba,vstreky,cerpadla a ine radosti najlepsich motorov na svete TDI.Dakujem za prispevky,hlavne tebe MP3 turbo.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

hocikedy si vitany!

coz o to, motorcek ide krasne, vrni ako dobre naladena kocicka. Len pre mna bohuzial toto nie je jedine kriterium pri aute. Nehovorim spotreba, zase ma tu uz snad poznate... to som vobec nemal na mysli.

drzim palec pri kupe! A ked budes mat nieco na tanieri, daj vediet a prezradim ti jedno male tajomstvo ohladne kilometrov.
mkhk1987
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 05.10.2009 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mkhk1987 »

servis je ok,pokial ti neodide napr,sanie,,,tento isty motor mam v audi a6,jdneho dňa sa mi rozsvietila oranžová kontrolka motora,,,auto sa dalo na diagnostiku,,ze chyba sania,neostavalo nič iné len ho vymeniť,nieje to lacná záležitosť,cca 3200euro bez roboty!!!!!!sanie vymenene,kontrolka svieti stale,peniaze vyhodene,a nikto si nevie rady čo stým!ono je na tom motore este dosť drahých vecí,ktoré možu veľmi rýchlo odísť.BYŤ TEBOU,ESTE POUVAZUJEM
martino611
Príspevky: 562
Dátum registrácie: 14.11.2007 16:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martino611 »

v ktoromze servise si to bol s tym sanim? nech sa mu vyhnem oblukom....
mkhk1987
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 05.10.2009 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mkhk1987 »

Inak,páni,nevedeli by ste mi poradit,nejakeho dobreho odbornika na tento motor?Chcel by som nieco urobit stym sanim a celkovo ten motor zoservisovat.Najlepšie okolie žilinskeho kraja.
jaknato
Príspevky: 200
Dátum registrácie: 08.04.2008 11:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaknato »

nic proti, ale prinesies auto do servisu za ucelom odstranenia zavady, vymenia ti komponent za 3200 eur a zavada ostala. bud si zeleny ty alebo som ja zeleny a neviem ako to v servisoch funguje, ale nikdy neplatim za to, co som si neobjednal. mne pri mojej praci sa este nestalo, ze by mi zakanzik platil vopred alebo zalohu a vobec, plati az pri prevzati objednaneho tovaru "siteho na mieru" pricom si pozrie najprv vysledok a az potom plati.
mkhk1987
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 05.10.2009 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mkhk1987 »

no ono to bolo najprv ok,asi 1000km vsetko v pohode,ale potom sa to znova rozsvietilo a teraz nikto neve co stym.nevies mi poradit?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

mhkhmhkhhhkhh12345 daj mi cislo tej chyby o sani... zrejme klapky.
Bergun
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 23.10.2010 19:01
Zdieľať na Facebook

ahoj

Príspevok od používateľa Bergun »

VW 3,2- 4 motion je skvele auto,vlastnim ho a som s nim max spokojny.Spotreba pri normalnej jazde od 8,5 do 9l v meste 13l.Na silu motora je to v norme:moj nazor.Je pohodlne skvelo sedi na ceste a ma krasny zvuk.Spojka DSG pracuje s motorom vo skvelej sucinnosti.Vrele odporucam.
tomas1982
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 27.12.2006 13:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomas1982 »

Nemozem nic,len suhlasit.Mam ho necele 2 tyzdne a je to proste parada.Je to uplne ine auto oproti 2,0 TDI co som mal.Mam pocit,ze sa veziem v aute o 2 triedy vyssie.Ziadne vibracie,pazvuky,nic len šelest kvietin V6.Zvuk motora je neskutocny,staci pridat a kazdy sa obzera co to je.Spotreba mimo mesto podla predpisov 7 litrov!!!Mesto od 10-12 litrov v brutal piatkovej spicke 15l.Viac nie.DSG je namakana vec,radi hladko,perfektne reaguje.Nechal som pomenit vsetky filtre,oleje vratane DSG a diferaku,sviecky a snad bude sluzit dobre.Zdar.

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných