VW Passat 2,0 TDI, 81 kW, 2009, bluemotion s start/stop

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

minom
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 20.01.2013 06:52
Zdieľať na Facebook

VW Passat 2,0 TDI, 81 kW, 2009, bluemotion s start/stop

Príspevok od používateľa minom »

vw passat 2,0 TDI, 81 kW, r.v. 2009, bluemotion s start/stop ,5 stupnova prevodovka s predlzenymi prevodmi (splna ucel 6 stupnovej)

zdravim pani, potrebujem poradit
asi pred tyzdnom mi pravdepodobne zlepilo spojku na krizovatke a nevedel som sa pohnut nakolko som nemohol zaradit ziadnu rychlost okrem 5, samoska som sa neako pohol no lamela si vytrpela svoje a po par metroch uz bolo vsetko ok. predzvest zleho.
dnes mi na dialnici pri 150 skapala 5 ostatne rychlosti idu normalne no prevodovka je teraz hlucnejsia a troska popiskuje.5 stupen ide zaradit bez problemov no sprava sa ako neutral. :4012: som na vazkach ci to bude len spojka co by bolo ok alebo prevodovka pomali :4012: . olej bol meneni pred rokom aj napriek tomu ze je tam dozivotna zaruka najazdene cca 380 000 km prevazne dialnice
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ako dokáže spojka nefungovať pri jednom prev. stupni a pri ostatných áno? :41c2:
minom
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 20.01.2013 06:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa minom »

to by som aj ja rad vedel ako je to mozne a vobec preco s takymto problemom som sa doteraz nestretol a ani som nic podobne nepocul
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Podľa všetkého máš prevodovku KJF čo je klasický 5 stupeň.Treba preveriť správnosť radiaceho mechanizmu prípadne nanovo nastaviť.Pod krytom manžetou páky,ale aj vpredu na radiacom mechanizme je možnosť aretovať stav neutrálu.Treba skontrolovať správnosť pozícií aj páky aj radiaceho mechanizmu a ak sa ukážu ako správne,vyzerá to na riešenie prevodovky,nie spojky.Ak som teda dobre pochopil čo si uviedol v úvode.
Asi to poznať nebudeš,preto zabehni k mechanikovi nech skontroluje nastavenie radenia,tj laniek vpredu na vrchu prevodovky.To má za desať minút,nastavuje sa jednoducho ručne a hneď máš istotu či z prevodovkou problém je alebo nie
[img]http://2i.sk/2i/t/ba0f7a5083.jpg[/img]

Toto je niečo pre ivka...pre toto majú ľudia a mechanici radi grupu
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Prečo? Že tam treba nastavovať radenie? Lebo o žiadnej inej značke som to nepočul (ak teda nerátam varechu v pudingu u francúzov)...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Väčšina značiek má tento model radenia.Ale ak by si vedel ako majú riešenú tú istú vec,už by si nič podobné nenapísal.
Teraz si zabrdol do témy a nemáš potuchy čo si napísal
minom
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 20.01.2013 06:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa minom »

na to som neako pozabudol , naposledy to bolo nastavovane pred
1,5 rokom pri vymene lamely s prislusenstvom ,kazdopadne zajtra som u mechanika a cekneme to.
K TEJ PREVODOVKE 5 STUPNOVEJ V BLUEMOTION JE TROSKA ROZDIEL oproti klasickej a to,, Aby bylo dosaženo v kombinovaném jízdním cyklu nižší spotřeby než v případě běžného 1,9 TDI (77 kW) prodělal Passat velmi lehkou inovační kúru. Ta spočívá v prodloužení převodových stupňů 3 (1,25 z 1,3), 4 (0,84 z 0,9) a 5 (0,63 z 0,7), zavedením multifunkčního ukazatele Plus s doporučením stupně řazení,,a este navise je tam na oske v prevodovke jak su uchytene tie lanka je snimac neutralu pre system start/stop,
no v podstate .... by to hadam nemal byt neaky zasadny rozdiel ,ci?
kazdopadne zatial dik mhlavaty
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Počet zubou je celá odlišnosť,inak klasická prevodovka čo znamená vlastne..žiadny problém aj keby to bolo v nej,proste bežná prevodovka
minom
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 20.01.2013 06:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa minom »

:28b7: este raz dik zajtra som u mechanika a uvidime ci bude ok alebo vaznejsi problem dam vediet ako som dopadol
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

mhlavaty napísal:Väčšina značiek má tento model radenia.Ale ak by si vedel ako majú riešenú tú istú vec,už by si nič podobné nenapísal.
Teraz si zabrdol do témy a nemáš potuchy čo si napísal
Či lanko alebo tiahlo, či rovnako alebo úplne inak je úplne jedno, mňa zaujíma či to treba nastavovať aj u iných tak ako u grupy, lebo tam o tom počujem furt...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Žiadne furt sa nekoná.Koná sa po opravách spojok keď sa mechanika radenie odpája lebo ide prevodovka preč.Od tohoto sa odvíja že nie je jedno či sa to robí zle alebo perfektne.Si úplne v inej galaxii
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Aj pri vybrati akejkolvek inej mechanickej prevodovky z akehokolvek auta
sa musi pri spätnej montaži poloha páky ZAARETOVAŤ

na tiahle skrutkou aby išli radiť všetky prev.stupne

vätšinou sa to robí tak,že sa zaradí spätný chod a tak sa paka zaaretuje

potom idu normalne radiť všetky stupne
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Budem úprimný je to pre mňa úplná novinka,nearetujem rýchlosti nikdy pri zakladaní prevodovky,a predbežne nemám predstavu o tom k čomu by to aretovanie malo slúžiť kedže som z radením po oprave ešte nikdy problém nemal ani ten najmenší.Rýchlosti idú keď je provodovka na stole,tak potom idú aj po založení.Preto pozorne sledujem o čo kráča
minom
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 20.01.2013 06:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa minom »

nastavenie bolo v poriadku takze mozem uz len dodat ze prevodovka je KO :4012: NA CESTE DOMOV OD MECHANIKA nevidrzala do domu zacala vypadavat 4 a neskor aj 3 a par sto metrov od domu lomoz ako ked po ceste tahame kuz tazkeho zeleza jednoducho rachot jak hovado a to aj bez zaradeneho prevodoveho stupna opravava prevodovky beznadejna len kupit novu alebo jazdenku z malym prebehom cena cca od 500 do 1300 euracikov ( JAZDENKA ) Nova ani nechcite vediet (vlasy sa mi zjezili na hlave aj ked ziadne namam !!!!! plus komplet spjka kedze je dvojmasova od 600 do 1200 eur a samoska praca u mechanoka cca 200 eur takze mam postarane o zabavu .tu uz nepomoze ani :3906: . V kazdom pripade dakujem za rady a vela stastnych kilometrov bez poruchy a nehody prajem. Spozdravom :angr:
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných