VW Passat 125kw pd - hrkotanie ako keby zotrvacnik

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cipofuzo17
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

VW Passat 125kw pd - hrkotanie ako keby zotrvacnik

Príspevok od používateľa cipofuzo17 »

dobry den. mam taky problem ze auto na volnobehu hrkoce ako keby zotrvacnik. zotrvacnik som kukal, je dobry. ked pridam troska plynu tak prestane, prevodovka radi pekne hladko ako ma, necuka ani nic podobne, akurat nefunguje funkcia AUTO HOLD, diagnostika nic nepise. auto bolo nedavno kupovane. nieje mozne ze je tam prevodovka z 103kw? vlastne je vobec medzi tymi prevodovkami rozdiel? za odpovede vopred dakujem.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Prezraď ako si kukal ten zotrvačník ?
cipofuzo17
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cipofuzo17 »

tak ze bola vonku prevodovka a zotrvacnik pekne pruzi. kukalo to asi 5 mechanikov a vsetci sme sa zhodli na tom ze je dobry, mal som uz v horsom stave zotrvacnik v 103kw verzii a bol pekne potichu!
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tie prejavy sedia na zotrvačník.Pozri na studenom volnobehu na kanál 013 či sa v čase hrkanie hýbu korekcie hore.
jozefdojcan
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 22.07.2012 13:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozefdojcan »

Pridam sa k diskusii...ak mate na mysli vstreky (kanal 13) su tam čerstvo nahodene nove vstreky ...robilo to aj predtym
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je druhotné čo tam je nahodené,korekčná dávka sleduje uhlové zrychlenia a tak sa tam prejavý aj narážanie zotrvačníka v momente hrkotania.Doteraz sa mi to vždy potvrdilo,hodnoty sa viac rozhýbu v momente buchotania.
st170
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 19.09.2013 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa st170 »

Ja osobne by som skontroloval aj silentbloky, lebo držiak na zlom silente môže spôsobiť vibrácie a hrkot. Tvári sa to trochu ako dvojhmota... na volnobehu hrkot no keď pridáš držiak sa napne a je kľud. ..
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Čo chceš kontrolovať keď bola von prevodovka ? Alebo predpokladáš že sa pri tej práci nedozvieš stav silentblokov ?
st170
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 19.09.2013 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa st170 »

Mal som na mysli AJ uloženie motora...
radusko351
Príspevky: 484
Dátum registrácie: 07.05.2012 21:32
Bydlisko: Nove Zamky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa radusko351 »

jozefdojcan napísal:Pridam sa k diskusii...ak mate na mysli vstreky (kanal 13) su tam čerstvo nahodene nove vstreky ...robilo to aj predtym[/q

kanal 013 ma najmensie docinenie o stave vstrekov, len informuje o korekcnych dávkach a tie zavisia od mnoho iného, od kompresie, zataze, nastaveni rozvodov, teploty atd.......

a kteme moze to byt aj tlmic vybracii klinového remena, silentbloky, a mozno aj nieco niekde povolene
cipofuzo17
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cipofuzo17 »

Tlmic vybracii to nieje!
ivka123
Príspevky: 399
Dátum registrácie: 15.05.2009 23:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivka123 »

Ja bi som dal dole spodnu vanu a pozrel,cci su spravne nastavene spodne vyvazovacie hriaadele,ich ulozenie v loziskach,a retiazkovy nahon,ci nie je vitahany,mal som taky pripad ,ze sa opravoval nahon oil cerpadla a chlapci tie hriadele nastavili zle
jonatan22
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 29.01.2007 10:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jonatan22 »

Ako piše ivka123 aj volna retiazka vie poštrngoť, je to počuť nad rozvodmi ale ma to dosť slaby zvukovy prejav.Síce 125kw robili od 2006 a to už by mali byť ozubene kola.
Podľa mňa to budeš mať zotrvak.Ten počuť pekne hlavu ku baterke a počuť pravidelne buchanie.Mne to robilo len rano za studena,po pridani plynu a zahriati som to už nepočul.Sice to bolo dsg ale to je jedno.Asi o mesiac sa to prejavilo šklbanim motora pri štarte za tepla.Studeny chytil krasne ale teply chytil na šupu ale strepalo riadne motorom.Kontroloval som aj sinentbloky na prevodovke som aj vymenil a stale to iste.Vybral sa zotrvak a divalo sa na neho 10 mechanikov a porovnavali ho z novym a všetkych 10 by namontovalo ten stary naspať.Pružil pekne,nelietal,ešte aj ten tlak pružin bol oveľa silnejši ako na novom.Mne osobne sa ten novy zdal uplne vylietany oproti tomu staremu.Nahodil sa novy a žiadne klepotanie,buchotanie a štartuje krasne,nešklbe motorom nič.
Dawn
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 17.11.2007 18:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dawn »

Hriad na prevodovke sa pozeral ak ms volu tak bucha
cipofuzo17
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cipofuzo17 »

olejove cerpadlo ma pohon na ozubene kolesa!!! a tam dole je vsetko ok. oska ok, vyvazovaky ok. po novom sme sa dopracovali k tomu, ze sa vymeni ta dvojhmota a uvydime.

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 27 neregistrovaných