VW Passat 1.9 tdi - spadnuty spojkovy pedal

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

petogu
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 30.10.2008 16:14
Zdieľať na Facebook

VW Passat 1.9 tdi - spadnuty spojkovy pedal

Príspevok od používateľa petogu »

zdravim vsetkych majstrov...na passate spadol spojkovy pedal na podlahu...ako zistim ze ktory z dvoch valcov je chybny?dik za rozumne rady
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Spadol znamena ze ak ho ani rukou nenapumpujes do stavu funkcneho?
Jednoznacne ti odpoved neda nikto, nakolko kazdy pripad je jedinecny.
Obvykle pokial je vadny pracovny valec (na prevodovke) byva tam unik brzdovej kvapaliny. Pokial je vadny hlavny vtedy sa casto stava ze ziaden unik nie je a pedal padne dole.
Dalsie potencionalne problemy mozu byt na spojke ako takej ci velka vola na vstupnej hriadeli prevodovky.

Na zaciatok skontroluj brzdovu kvapalinu a skus odvzdusnit znova spojku.
petogu
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 30.10.2008 16:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petogu »

tak unik kvapaliny nieje ziadny je jej dostatok,pedal jasne ze sa da zvihnut rukou no nieje tlak...takze ked odvzdusnujem nedosiahnem tlak...takze ako to jednoznacne identifikovat??aby nebol pokus-omyl??
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nechcel som dávať odpoveď na otázku,ktorá nie náhodou tak dlho na prvú odpoveď čakala.Ešte som popravde rozumnú odpoveď na túto zdanlivo triviálnu otázku nepočul.Nezmyslov ale priam kilometre.Naštastie bol erig ten prvý a odpoveď je ozaj na mieste.
K problému.V odvzdušnení tu problém nebude,predsa sa nič nezavzdušní len tak ak niet úniku.Urobil by som dva kroky.Prvý ...z pomocníkom odvzušnil systémom - povoliť odvšňovák a vzápätí stlačiť pedál do podlahy a držať kým sa nezauzavrie.Rukou pedál vytiahnuť hore,chvilku počkať,a znova ho stlačiť,ale až po uvolnení odvzdušnováka. Čiže tlačiť a ťahať pedál rukou.
Samozrejme toto je iba pre prípad ak niet vacu pumpičky kde si to obslúži podtlakom jeden človek.
Ak nebude ani náznak že pedál začína klásť odpor tj má tendenciu pracovný valec tlačiť,môže ísť rovno hlavný valec von.Kupodivu je pod to podpísaná takmer vždy nečistota a nie devastácia valčeka.
Je ešte jedno možnosť,a to nech pomocník založí sverku na gumenú časť vedenia kvapaliny do valčeka a uzavrie tak priechod.V tom momente ak je pracovný valček OK úplne sa zmení odpor na stlačenie pedála.Používať iba ručný "pohon"
Záver je taký,že sú dve možnosti,netlakuje pracovný valček,alebo povolila niektorá pacička v spojke príp.prskla tanierová pružina a niet od spojky protitlak,tj pracovný valček ide do povolného prostredia
petogu
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 30.10.2008 16:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petogu »

tak ako pise mhlavaty..odpovedi a bezvyznamnych odpovedi je tu spusta...nejde o princip odvzdusnovania ale ako zistit ktory z dvoch valcov je chybny....ale skor si myslim ako pise mhlavaty budy porucha v samotnej spojke a pracovny valec nema spetny tlak od pritlacneho taniera cize valec na prevodovke nema co tlacit spet....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nerád som nositeľ zlých správ,ale presne tento problém tu mám aktuálne teraz,iba je to Golf5Plus a dali sme si námahu dať von oba valčeky,ale hold potvrdilo sa čo sme vedeli (len sme sa tomu bránili)že tam problém nebude a ide dolu prevodovka.Nám to ešte produje také svinstvo,že pedál sa tvári že je plne OK,tlačí,vráti sa,cítiť silu,ale iba do štartu.Naraz to je iné,tlak zoslabne,pedál ide akoby do mäkšieho a samozrejme nedá sa ani náhodou radiť.Takže žiaľ,je rozhodnuté
petogu
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 30.10.2008 16:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petogu »

ked bude treba tak zhodim prevodovku a pozriem co je zo spojkou to by bol ten mensi problem ako mam urcit zle diagnozu kupit dva valceky a peniaze vyhodene..a takto budem skodny len pracu az nieje spojka-pritlacny tanier chyba..tak to zlozim a vybavene..
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tak náš problém z pedálom je objasnený,ale majiteľ sa zrovna tešiť nebude
[img]http://i.imgur.com/Nwzltxh.jpg[/img]
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Majiteľ je lekár a techniku nerieši kým ide.Ani ja neriešim nič kým niečo nebolí neznesiteľne a signálov mám tiež často dosť.Takže tu by som bol z pochopením,toto je výnimka,tento jeden z 5 milionov slovákov naozaj nerozumie autu a ani sa tak netvári
pidizvi
Príspevky: 3413
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

mal to predat, kym to este jazdilo.
Inak ziadne vzrusenie, bezne opotrebovanie, oprava 300e. Niekto da 100e za vymenu oleja.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Asi ťažko ...Sachs dvojhmota 522.- bez práce
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

No veď nahoď !
Ale taký nákup,aby si 24 mesiacov garantoval prácu,tj aj diel
Ako asi dopadne nákup od všeliakých pofidérnych predajcov pri takom diely ako dvojhmota,skús to odhadnúť aká bude šanca reklamovať.Ja idem jedine na 1000% istotu pri podobnom nákupe,nepotrebujem si naraziť čumák pre...vlastne pre nič.Takú cestu nechám pre dobrodruhov
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

K Tebe sa nikto nevráti lebo ..........
Reklamovatelnost a istota úspešnej reklamovateľnosti sú min také dôležité ako cena.Nakúpiť viem lacnejšie,to nie je problém ale to by musel byť pokyn zákazníka aj z patričnými dôsledkami
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

laki,už ani Ty nevieš čítať ?
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných