VW Passat 1.8 20V - klepanie v motore

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

romaniceo
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 18.02.2011 21:00
Zdieľať na Facebook

VW Passat 1.8 20V - klepanie v motore

Príspevok od používateľa romaniceo »

nazdar chlapi niekde som tu uz o tom asi cital ale nedocital som sa... mam problem s passatom 1.8 20V kod ADR a to taky ze niekedy pri nastartovani a zohriatom motore mi zacne v motore klepot robi to ale len na volnobehu ked pridam plyn prestane ked pustim klepe a potom po case prestane uplne... z toho co som sa docital by to malo byt z retaze na vacky tak som ju vymenil... nepomohlo tak som dal vycistit to sitko na olejovom cerpadle plus sa menil olej je tam 10w40... chcel som sa opytat mohlo by to byt aj v tom napinaku na retaz? ci mi viete este nieco poradit? vopred dakujem za rady ;)
mensahservice
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 20.07.2013 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mensahservice »

ked sa meni retaz, tak zaroven aj napinak, ty si to tak neurobil? :3020:
10W40 je inak nie moc vhodny olej do tohto motora, tam treba 5W40 :zg282:
romaniceo
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 18.02.2011 21:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romaniceo »

nie neurobil pretoze mi poslali zly napinak...ja som potreboval napinak z nejakym cidlom na polohu vacky ci nieco take a poslali mi bez toho... a uz ked to bolo rozobrate hodila sa tam retaz tak teraz chcem vediet ci kupit ten druhy a ci to moze pomoct aby to nebolo zbitocne...
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

sefe zbytocne to bolo skladat bez toho.mal si pockat na druhy nevyhnes sa tomu na novo.asi si surne potreboval auto.
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

vymen napinak a az potom pis ...
retaz asi neklepe - ze.
a nejazdil by som vela, aby si sa nepytal kde kupit motor ...
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
romaniceo
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 18.02.2011 21:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romaniceo »

ano potreboval som auto a nemal cas cakat... pravdepodobne je to ten napinak... a klepe retaz o horne veko takze s tym sa jazdit da...
chocholousek
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 07.04.2008 15:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa chocholousek »

Zdravim vsetkych. Mam uplne rovnaky problem s motorom 1.8 20v v Passate r.v.1997.ako bol uvedeny v prispevku z 30.12.2014.Ked je studeny ide ticho, ked je teply zacne klepat ale iba pri volnobehu. Docital som sa tu o vymene retaze na vacky+napinak.....niesom uplny odbornik a rad si necham poradit...myslel som ze tento motor nema retaz na vacky ale rozvodovy remen. Alebo je tam aj remen aj retaz niekde ? Moj osobny pocit je ci to nerobi tlak oleja v motore. Ked je motor chladny olej ma kusok vyssiu viskozitu a vytvori vacsi tlak a klepanie nieje.Zvisenim teploty viskozita oleja klesne a pri volnobehu nevytvori dostatocny tlak na hydrostely ventilov. Vtedy mne nevychadza ani emisna kontrola.
romaniceo
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 18.02.2011 21:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romaniceo »

tak moj problem bol vyrieseny vymenou spanovaka na retaz na vacky... problem bol v tom ze ten napinak sa napina tlakom oleja... a stary napinak uz nedrzal taky tlak tak retaz bola volna a tym padom klepala o veko... vymena to vyriesila a motor je tichucko... a na vackach je rataz tu uvidis hned ako das dole horne veko tak hore... pred tym som tiez myslel na tlak oleja tak som dal precistit sitko na olejovom cerpadle ale to nepomohlo... aj olej som daval novy ani to nepomohlo aj retaz nova nepomohla a nakoniec pomohol napinak... len pri kupe napinaka si daj pozor lebo su dva typy napinakov... sice oba tam das a auto pojde ale na jednom type je konektor ktory nastavuje polohu vacky... ;)
chocholousek
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 07.04.2008 15:41
Zdieľať na Facebook

Podakovanie :o)

Príspevok od používateľa chocholousek »

Srdecna vdaka vsetkym za nazory aj hodnotnu pomoc. To video z YOUTUBE je naozaj nazorne, skoda ze neviem anglicky ani ceknut :o) ale aj vidiet je postacujuce. Do dnes som netusil, ze pod vikom rozvodov sa este aj retaz s napinakom ukryva....som este stara skola na 8 ventilaky ;o) Dopracovat sa k tomu oil sitku na cerpadle mi pripada dost narocne...nieje jednoduche vanu zhodit, ked je tak starostlivo ukryta :o) Pustim sa najprv do tej retaze a napinak na rozvodoch a uvidim. Este raz dakujem vsetkym :o)
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 34 neregistrovaných