VW Passat 1.6 TDi alebo 2.0 TDi

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jaccob
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 25.04.2014 17:38
Zdieľať na Facebook

VW Passat 1.6 TDi alebo 2.0 TDi

Príspevok od používateľa jaccob »

Zdravím všetkých, uvažujem nad kúpou vw passata konkrétne sedan r. 2010 alebo 2011. A neviem sa rozhodnúť hneď v niekoľkých veciach.

Motor-1.6 alebo 2.0 TDi ? Nejsom veľký expert ale tej 1.6 sa bojím že ide skorej o spotrebu a na tak velké auto potom slabý motor.A práveže tých 7l na 2.0Tdi v meste by som zvládol (moje trasa prevažne 40km dialnica, 10 mimo obce, a 15km mesto)

Prevodovka- no ako som hore spomínal kadial jazdim tak neviem či manual alebo sa oplati automat. A na tu DSG som "nepočul" moc chvály

€- cca od 12 000€ do 15 000€
Uvažujem aj o dovoze z nemecka ale potreboval by som pomoc pretože som v tomto amatér.

A chcel by som ešte vedieť názor hlavne od tých čo majú passata v tomto ročníku alebo mali že na čo si mám dávať pri výbere pozor.
Ďakujem
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

JEdna tema za vsetky (ktorych je tu o tomto motore asi milion): http://forum.autobazar.eu/zoznam-kodov- ... 46524.html
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

Akurat si mu dal temu o PD, v roku 2010 a 2011 uz chyrovali o CR.
Zadavatelovi: Sam si si odpovedal, 1.6 je slabucky ak nepresadas do neho z Thalie. A prevodovke, ak tu DSG bolo spomenute, tak nie v suvislosti s tym, ze to je etalon kvality. Klady tu velmi nehladaj. Sam si si odpovedal, tak ak to ma byt Passat, tak 2.0 a manual.
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

jaccob,
si tu novy, tak Ti urcite mozeme prepacit, ze sa pytas na to iste, a stale dokola, podobne ako dalsi privrzenci VW Group a noví, kupichtivy, dve vecka oblubujuci nadsenci. Zadaj do hladania Volkswagen TDI, kilowaty, rocnik, prevodovku a budes moct citat cele hodiny, dni, mozno aj tyzdne o spolahlivosti, kladoch a zaporoch a sklamanych nazoroch na toto vozitko...
amdsempron
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 29.05.2009 20:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa amdsempron »

Konkrétne ohľadne koncernu nájdeš fakt kdekoľvek čítania na hodiny. Ale k veci určite 2.0TDI a či automat alebo manuál je otázkou priorít. Ja osobne by som zobral určite automat, ale nie DSG. Ak niesi 100% rozhodnutý pre automat tak choď do manuálu už len kvôli údržbe. Choď k Vw dealerovi a vyskúšaj si obidve verzie, najlepšie bude ak to subjektívne porovnáš. Každý z nás má iné nároky na auto
jaccob
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 25.04.2014 17:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaccob »

No ja som si pozeral viaceré autá ako napr Accorda, Mondeo, Corrolu, Superb ale najviac sa mi paci passat práve. Najskorej som bol rozhodnutý nad Kia Sportage ale nevyuzil by som SUV, tak som si našiel mazdu 6 alebo 3 ale novú ale niečo sa stalo a už nemam tolko financii. Tak som zasa hladal a našiel som passata a nad tym som už fakt rozhodnuty, aj ked dost som si o nom precital, niekto nanho nadava uz len kvoli koncernu alebo kvoli iným veciam a zas niekto si ho pochvaluje, kazdy si kupuje co sa mu paci a co mu vyhovuje. Pozeral som na tie volva ale nepáči sa mi interier (škoda pre mna). Co uz idem asi do toho aj so vsetkymi rizikami.

A ešte by ma zaujímalo ak teda ten 2.0Tdi motor tak s akým kodom?
A ešte asi kvoli lepsim cestam udrzbe km apod.. si chcem z nemecka doviest, a ja sam by som to nezvladol a hladal som na nete firmy co sa tymto zaujimaju ale je ich dost a neviem ktora z nich je spolahliva. Mohli by ste mi niektoru odporucit? A ake su tam rizika pri dovoze z nemecka?
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Len si daj pozor aby ten Passat po nom Superb hned nedostal nohy
Za dalšie auto sa nevyberá len podla obrázkov, ale aj podla toho ako sa v nom cítiš a ako sa ti s ním jazdí
jaccob
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 25.04.2014 17:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaccob »

O tomto fakte ze sa wv kradnu som pocul aj som na nete pozeral, ale samozrejme ze zalezi kde parkujes a kde byvas. A v robote mame parkovanie v areali kde sa bez karty nedostaneš a doma sa nebojim ze rano pred domom ho nenajdem. Ale hovorim ze este nejsom 100 % rozhodnuty, ale neviem vobec ze ake.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

No trebárs komošovi pred pár rokmi zmizol Allroad z pred domu
jaccob
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 25.04.2014 17:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaccob »

No tak podla mna zalezi od toho kde byvas
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Tak určitééééé.... A hlavne potom nesmieš parkovať inde ako doma a v práci... :::
jaccob
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 25.04.2014 17:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaccob »

No tak jasne ale kazde auto sa kradne a keby bolo na cestach tolko aut co koncernu tak by sa tak isto kradli napr aj fordy
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Keby bolo keby... Zatiaľ sa toľko nekradnú takže by som si radšej kúpil toho Forda. Ale tak každý svojho šťastia škodcom a keď pre teba nie je problém vysoliť peniaze za ďalšie tak smelo do toho, lepšie a krajšie auto nenájdeš! Či?
jaccob
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 25.04.2014 17:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaccob »

Neviem ani poriadne ake, pozeral som ich ale neoslovil ma ten interiér, mazdu 6 by som bral ale nie v takej vybave. No a napr poznam dost ludi v mojom okoli ktory maju passaty a stale ich maju ale v ba keby byvam tak urcite uvazujem inak
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Koncern si v 80% kupujú špekulanti, ktorý menia auto ako ponožky a to len preto lebo sa dobre predáva

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 33 neregistrovaných