VW Lupo automat

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

subin
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 26.01.2009 12:09
Zdieľať na Facebook

VW Lupo automat

Príspevok od používateľa subin »

hi,

potrebujem poradit, zene sa paci Lupo a chce automat. Ma tu niekto skusenosti s automatom 1.4?
Zaujmaju ma servisne naklady a celkova udrzba okolo tohoto morotu a prevodovky, alebo je lepsi 1.0 motor? Ide o auto do BA na obchvat. Denne najazdi tak max 50 KM.
Doviezol by som ho z DE

dakujem pekne
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Laki mal by si sa na tom previezť vo verzii 1,6GTI. Tomu sa vyrovná len Smart Roadster - čistá motokára, malý diabol odtrhnutý z reťaze. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :300f: :300f: :300f: :300f:
A pre Vladyho podo mnou - ano krajší je naozaj Maluch ale tento
https://www.youtube.com/watch?v=KujCUCgn6TY
Naposledy upravil/-a oco13 v 29.12.2013 21:56, upravené celkom 2 krát.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Je toľko krásnejších miniautíčok napríklad taká Micra, a je aj s automatom....Ale to je vec vkusu...Lupo je jak krabica od topánok bez kúska šmrncu...škaredšia je už len asi KIA picanto tá stará verzia...
Ale zas , ak niekto musí mať vyslovene len tie véčka na mriežke, lol
konami
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 01.05.2013 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa konami »

ale však mu neberte iluzie ze Hitlerwagen je uplny TOP vyroby na svete a este to bude treba swapnut na 1.9 tdi a bude to Das auto
:40bd:
subin
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 26.01.2009 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa subin »

ludia poprosim Vas, ked mate skusenosti s autom, dam mi sem dajte pls vediet. Blbosti typ,u je to skarede atd. ma fat nezaujmaju. Ide hlavne o ten automat a ktory motor.
dakujem za pochopenie
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Čo tak pozerám tak by ešte bolo dobré napísať aká 1.4 lebo aj benzín aj nafta mali automaty a rôzne typy... ale ja skúsenosť nemám len vidím že tam dávali klasické automaty ale aj robotizované prevodovky, najlepšie si to vyskúšať v nejakom bazáre aby ste neboli prekvapený... reps. hľadať recenzie, testy napr. www.autorecenze.cz, www.auto.cz, www.autorubik.sk ....
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Takto aby to bolo čo najviac k veci , tých automatov nie je až tak vela , teda ani servis nebude najdostupnejší.Do mesta by som automat nevolil ani náhodou , jedine ak by to bol typ s variátorom a to koncern nerobil, to robili len taliani. Asi najlepšia volba by mal byť ten 1,4 55kw , litrový som mal v Pole , kým išiel ako tak ,ale dostupnosť súčiastok velmi mizerná . Myslel som si , že keď sa montoval do tolkých vozov (fabia polo lupo arosa ) tak že ho budú plné vrakáče a trt makový , všetko som zháňal v polsku.
Samozrejme iný názor bude mať chlap čo 25 rokov jazdí denne 400km a iný mladé dievča čo sa 3x do týždňa prevezie do tesca. Ešte kufor to má presne na jednu zeleninovú bedničku. lol lol

Ešte pre Lakiho : hneď prvá veta je "žene sa páči" , takže asi zasunie. Aj mne sa páči dokonca velmi , len motorizáciu by som volil 1,6GTI - ak by som na to mal. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
maximteodor
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 21.06.2009 21:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maximteodor »

neváhaj a kúp to lupo ale nie vo verzii 1,4 55kw ber tu 1,4 fsi. ta 1,4 fsi ma aj robotizovanu prevodovku ale osobne by som šiel radšej do toho gti hovorím z vlastnej skúsenosti. výborný motor ale sučiastky trochu drahšie. napríklad svetlo lupo socik 55eur lupo gti 850eur kupoval som HO !!!
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Maximteodor , nechcem sa hádať ale robotizovaná prevodovka a automat majú podla mňa rovnaký princíp teda radenie jednotlivých stupňov. Variator jr plynulo menitelný jeden prevod. Rozdiel je v tom že robot v meste radí 100x na kilometri kdežto variator lrn mení priemery remeníc. Životnosť je daná práve prácouteda počtom preradení , rovnako ako pri batériach počtom nabíjacích cyklov . Vychádza mi teda že kým na dialnici sa automat dožije 200t tak v meste možno 40t. Ak sa mýlim tak mi to nejako po lopate vysvetlite.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
JOZEF4405
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 23.08.2008 22:31
Zdieľať na Facebook

lupo

Príspevok od používateľa JOZEF4405 »

čauko ,ja vlastním lupo 1.0 v úprave od firmy abt,do mesta úplne ideálne,neni problém ani po diaľnici bežné jazdím aj cez 150kmh,ale vtedy je už hluk od motora samozrejme značný,ináč je auto odhlucnene dobre a je v nom ticho,na to,na čo je to auto urcene,t.j. do mesta je vynikajúce,úplne stačí nenáročný a spoľahlivý motor 1.0,ak chceš dobrú dynamiku tak 1.4 16v,stačí aj 55kw,to už jazdí naozaj svižne,moja spotreba podľa jazdy od 4-6.5l,automat neodporúčam,dobrá vec,ale v pripade poruchy značný problém.
maximteodor
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 21.06.2009 21:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maximteodor »

mas pravdu ja som len narážal na počet prevodových stupňov a funkcie prevodovky zatiaľ co klasicky automat ma len 4 stupne novšia robotizovaná ma 5 a ma možnosť aj manuálneho radenia. ale aj tak to nebude nik využivat. Ja tiež mam automat a využívam len D alebo S .
liu20
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 05.05.2006 08:43
Zdieľať na Facebook

1.2 tdi

Príspevok od používateľa liu20 »

ahoj lupo automat je super najme z motorom 1.2 tdi ak chces mam bratranca teb predava len lupa a aj servisuje
predaj2
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 16.07.2013 11:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa predaj2 »

Lupo no neviem...skús jej toho viac ukázať,ved je milion krajších malých mestskych áut... :203:
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

daj rocnik a poviem, aka je tam prevodovka
subin
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 26.01.2009 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa subin »

Dakujem za info ludia. Ocakavam, ze s automatom idu naklady hore, ale je to pohodlnejsie pre nu :(, skusim ju ukecat na manual. Osobne som jej ukazal aj ine auta ako toyotu yaris, chevrolet spark, male saxo, peugeot 3 dverovy 106 alebo co to bolo. Paci sa jej iba lupo a mozno aj polo, ale viac lupo mi povedala.

dik

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 43 neregistrovaných