VW Jetta mk6 - výmena podvozku za šport verziu (KYB Ultra SR)

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lubos zimovcak
Príspevky: 3428
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: VW Jetta mk6 - výmena podvozku za šport verziu (KYB Ultra SR)

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Nie som si teraz úplne istý, ale mam pocit, že u športovejsie ladených verzii je CELÁ zadna náprava iná, tuhsia, iný stabilizátor, iné, pevnejšie silentbloky a podobne.

Nie je to iba tlmicmi a pruzinami.
A samozrejme, rozdiely sú aj v prednej náprave.
Prikláňam sa k názoru, že to nie je dobrá cesta.

Ked iba ako tuning, ok, ale rezať zákruty na bežnej ceste a dnešnej premávke, to nebude mať až taky prínos.
dimi3zmv
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 21.09.2014 11:40
Bydlisko: NR kraj
Zdieľať na Facebook

Re: VW Jetta mk6 - výmena podvozku za šport verziu (KYB Ultra SR)

Príspevok od používateľa dimi3zmv »

metamor napísal: 15.12.2021 13:55 Nezabudni to prekombinovat a vybrat si kvapalinovy tlmic na toto podnebie... V zime bude paradicka :d :D ...
Riesis take kraviny chlape... Bud si tam daj podvozok z gtd alebo si pozri KWckovy podvozok omielam ti to x krat a stale nechapes. Z toho wagena aj tak alfu nespravis....
Ao si prišiel na to že chcem z toho spraviť alfu? :D
Je mi jasné že to tak jazdiť nebude, mal som totiž 159 a dúfam že raz budem mať aj Giuliu.
Idem meniť podvozok tak si to chcem spraviť najlepšie ako sa dá (v rámci možností).
Neviem prečo máš potrebu mi tu rozprávať čo z toho chcem alebo nechcem spraviť.
Ja sa tu pokúšam zistiť ako to správne nakombinovať tak, aby som si nebúchal hlavu o strom že mi to niekde buď búcha o dorazy alebo naopak sa niečo poškodí.
Sám mi odporúčas KWčko tak prečo tam nedať Kayabu. Ale OK, pozriem dnes v noci aj to KW, možno nájdem niečo čo ma zaujme.
Ak to budú predávať ako komplet sadu (tlmiče, uloženia, struny a dorazy) a nebude to štelovák...skúsim si o tom niečo prečítať.
Len pre info...pre GTD sú pre zadnú nápravu dva druhy tlmičov (tri aj s ECO :D) dva typy výšky dorazov a 13 typov strún. Aspoň že uloženie je len jedno :D :D
EX: VW GOLF II 1.6TD
EX: AR 159 2.4 JTDM @250HP
EX: VW Bora 1.9 TDI ASV @140HP
Teraz: VW Jetta mk6 (2013) 2.0TDI CR CFFB DSG @189HP
dimi3zmv
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 21.09.2014 11:40
Bydlisko: NR kraj
Zdieľať na Facebook

Re: VW Jetta mk6 - výmena podvozku za šport verziu (KYB Ultra SR)

Príspevok od používateľa dimi3zmv »

lubos zimovcak napísal: 15.12.2021 15:18 Nie som si teraz úplne istý, ale mam pocit, že u športovejsie ladených verzii je CELÁ zadna náprava iná, tuhsia, iný stabilizátor, iné, pevnejšie silentbloky a podobne.

Nie je to iba tlmicmi a pruzinami.
A samozrejme, rozdiely sú aj v prednej náprave.
Prikláňam sa k názoru, že to nie je dobrá cesta.

Ked iba ako tuning, ok, ale rezať zákruty na bežnej ceste a dnešnej premávke, to nebude mať až taky prínos.
No môžeš si byť úplne istý že pokiaľ už máš viacprvkovú zadnú nápravu tak mimo tlmičov, strún a dorazov má tie isté ramená a silentbloky aj GTI, GTD aj 103kw TDI aj Clubsport. Samozrejme budú aj iné hodnoty nastavenia geometrie ale inak tuhosť je rovnaká.
Teraz som to pozeral v ETKE (zadok, predok sa mi už nechce, pozor 4-motion má iný náboj a možno aj niečo iné, to sa mi nechce pozerať)
Rozdielne je ale, tak ako píšeš, napríklad aj použitie stablizátora. už mám v zozname 20mm namiesto 18mm :)
(stále sa bavíme o golfe a zadnej nárpave, nie napríklad o A3 a prednej. Tá má v RS3 aj kované ramená vpredu ale zase hrušká s jablkami nemiešajme)

Takže ak si chceš z obyčajného golfa spraviť GTD tak čo sa týka podvozku, vymeníš tlmiče, struny, dorazy, nastavíš geometriu a jazdíš ako na GTD. (bavíme sa len o vlastnostiach a charakteristike podvozku) Detto obdoba Octavie a RS verzii.

Ale ďakujem za tvoje upozornenie.

Je sranda že keď tu poprosím o radu tak sa ozývajú ľudia ktorý o tom vedia menej a nie sú si istý tým čo hovoria. Sebareflexia level mínus 3000 :pusa: Ja by som si radiť v niečom čím som si neni 100% istý nedovolil.
EX: VW GOLF II 1.6TD
EX: AR 159 2.4 JTDM @250HP
EX: VW Bora 1.9 TDI ASV @140HP
Teraz: VW Jetta mk6 (2013) 2.0TDI CR CFFB DSG @189HP
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: VW Jetta mk6 - výmena podvozku za šport verziu (KYB Ultra SR)

Príspevok od používateľa seven549 »

dimi3zmv riesis cisla dielov a dorazy ci to spolu ladi.ale koli comu,ta zaujimaju dorazy.nechaj tam povodne.na bezne jazdenie treba menit dorazy?preto ti kazdy napise vymen pruziny tlmice a max este stabilizator a hotovo.tam nic ine nespravis.len tie diely staci dat druhe.

alebo kup si darcu auto gti gtd a prehod cele napravy a mas co si chcel.zladene a topka.tak sme to robili my v roku 2006 pezot z roku 1990 205GTI.a na beznu 205tku z roku 1993 1.4i sme prehodili cele napravy v celku s brzdami,kolesami,motorom,prevodovkou,elektrikou,z origo modelu gti lebo nemal technicak.darca stal 20 000sk.tak preco nie :3dcline: a zrazu to bolo 1.9i 88kw.dalsi pacient bol fiat bravo rok 2000.zrazu to bolo hgt.kupil sa od cigana co vozil obytne privesne voziky z anglicka anglican fiat bravo hgt za par korun {davali lepsie ceny ako bazaristi a nic z aut nepitvali}a mali sme 5 valec benzin.menili sme aj motory aby to malo efekt ked uz sa vymenili napravy,lebo sme chceli znizene auto a tuhsie pruzenie.a bolo to vsetko ako ma byt ziadne menicky dielov ze dam len ine tlmice a som borec.

ja inac dnes kupim auto ktore to ma od vyroby tak.ako ma moje mondeo mk3 tdci st tak ma aj mk4 tdci titanum sport.inac si len sam,kto si to,musi skladat z kayaba dielov.
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: VW Jetta mk6 - výmena podvozku za šport verziu (KYB Ultra SR)

Príspevok od používateľa achada »

dimi3zmv napísal: 15.12.2021 18:35 Je sranda že keď tu poprosím o radu tak sa ozývajú ľudia ktorý o tom vedia menej a nie sú si istý tým čo hovoria. Sebareflexia level mínus 3000
A co cakas na fore, na ktore chodi 10 ludi a pytas sa na vec, ktoru nerobil nikto na svete?! Kontakt s realitou level minus 30.000.
dimi3zmv
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 21.09.2014 11:40
Bydlisko: NR kraj
Zdieľať na Facebook

Re: VW Jetta mk6 - výmena podvozku za šport verziu (KYB Ultra SR)

Príspevok od používateľa dimi3zmv »

achada napísal: 16.12.2021 05:58 A co cakas na fore, na ktore chodi 10 ludi a pytas sa na vec, ktoru nerobil nikto na svete?! Kontakt s realitou level minus 30.000.
Pozrel som si tvoje príspevky, prečo si taký toxický? Dosť často ľudí urážaš a nepíšeš k veci.
Doma ťa nemá kto počúvať alebo kde je chyba?
Toto fórum je obrazom ľudí ktorí tu sú, napíš niečo rozumné a zmeň to tu trochu.

Nikto nerobí čo?
To si podla teba ľudia neopravujú podvozok a neladia podla svojich predstáv?
Ja idem robiť generálku a chcem si tam dať pri tej príležitosti trochu tuhší podvozok.
Jediné čo chcem je rada a pomoc a nie sa tu ešte obhajovať, že čo to idem robiť a prečo tak a nie tak.
EX: VW GOLF II 1.6TD
EX: AR 159 2.4 JTDM @250HP
EX: VW Bora 1.9 TDI ASV @140HP
Teraz: VW Jetta mk6 (2013) 2.0TDI CR CFFB DSG @189HP
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: VW Jetta mk6 - výmena podvozku za šport verziu (KYB Ultra SR)

Príspevok od používateľa achada »

Ako casto sem musis chodit, aby si prisiel na to kolko ludi chodi na nejake forum? Pre tych pomalsich dole pod forom pise vzdy aj pocet pritomnych. To sa aj so zvyskami inteligencie da po par dnoch zistit. Ale aj keby sem chodilo tisic ludi kolko z nich ma asi tak Jettu a kolko z nich napadlo robit hentake pubertacke eskapady?
dimi3zmv
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 21.09.2014 11:40
Bydlisko: NR kraj
Zdieľať na Facebook

Re: VW Jetta mk6 - výmena podvozku za šport verziu (KYB Ultra SR)

Príspevok od používateľa dimi3zmv »

seven549 napísal: 16.12.2021 01:09 dimi3zmv riesis cisla dielov a dorazy ci to spolu ladi.ale koli comu,ta zaujimaju dorazy.nechaj tam povodne.na bezne jazdenie treba menit dorazy?preto ti kazdy napise vymen pruziny tlmice a max este stabilizator a hotovo.tam nic ine nespravis.len tie diely staci dat druhe.

.....

ja inac dnes kupim auto ktore to ma od vyroby tak.ako ma moje mondeo mk3 tdci st tak ma aj mk4 tdci titanum sport.inac si len sam,kto si to,musi skladat z kayaba dielov.
Nechcem jazdené diely, chcem nové.
Aký význam má meniť jazdené diely za jazdené?
Ja nemám nič pokazené, všetko funguje ako má, chcem to ale pomeniť za nové aby to všetko bolo tip-top.
Prečo?
Len tak lebo chcem...
Nechcem mať zlepence áut ktoré už niekto jazdil.
Za svoje zarobené a ušetrené peniaze chcem TOP kvalitu preto lemforder a kayaba...keď chceš pchaj si do áut čo chceš a maj doma vrakovisko.
Ak ťa to baví nie je na tom nič zlé, je pekné mať záľubu.
Ak mi chces pomôcť budem rád, ak nie tak to choď spamovať inde.
EX: VW GOLF II 1.6TD
EX: AR 159 2.4 JTDM @250HP
EX: VW Bora 1.9 TDI ASV @140HP
Teraz: VW Jetta mk6 (2013) 2.0TDI CR CFFB DSG @189HP
dimi3zmv
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 21.09.2014 11:40
Bydlisko: NR kraj
Zdieľať na Facebook

Re: VW Jetta mk6 - výmena podvozku za šport verziu (KYB Ultra SR)

Príspevok od používateľa dimi3zmv »

achada napísal: 16.12.2021 07:12 Ako casto sem musis chodit, aby si prisiel na to kolko ludi chodi na nejake forum? Pre tych pomalsich dole pod forom pise vzdy aj pocet pritomnych. To sa aj so zvyskami inteligencie da po par dnoch zistit. Ale aj keby sem chodilo tisic ludi kolko z nich ma asi tak Jettu a kolko z nich napadlo robit hentake pubertacke eskapady?
Aha...
Takže mať kvalitný a funkčný podvozok je puberťácka eskapáda? :D

Nebudem sa opäť obhajovať za to že som si dovolil založiť tému kde som chcel vyriešiť nejaký problém tak ako sa má - poriadne.
Puberťácke (rozumej nedospelé) je urážať, znevažovať, nijak nepomáhať a pretláčať len svoju pravdu.
EX: VW GOLF II 1.6TD
EX: AR 159 2.4 JTDM @250HP
EX: VW Bora 1.9 TDI ASV @140HP
Teraz: VW Jetta mk6 (2013) 2.0TDI CR CFFB DSG @189HP
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: VW Jetta mk6 - výmena podvozku za šport verziu (KYB Ultra SR)

Príspevok od používateľa achada »

dimi3zmv napísal: 16.12.2021 07:20Aha...
Takže mať kvalitný a funkčný podvozok je puberťácka eskapáda? :D
Nie, mat kvalitny a funkcny podvozok je zaklad pre kazde auto. Pubertacka eskapada je skladat ho nie zo seriovych alebo tuningovych dielov urcenych pre dane auto, ale vymyslat a skladat ho z dielov urcenych na ine auto a pytat sa na skusenosti s tym na internetovom fore. A znakom oneskorenej puberty je aj nepochopenie a urazanie sa ak na to niekto poukaze.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Jetta mk6 - výmena podvozku za šport verziu (KYB Ultra SR)

Príspevok od používateľa oco13 »

dimi3zmv napísal: 16.12.2021 07:20 Takže mať kvalitný a funkčný podvozok je puberťácka eskapáda? :D
Je naivné, hlúpe a smiešne myslieť si že preštíš celé tie tímy konštruktérov ktorí za miliony vytvoria niečo, čo slovenský frajer v garáži s prstom v nose spraví lepšie.
A je už len hlúpe nemať na auto s požadovanými vlastnosťami a potom ho prerábať doma na kolene. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
dimi3zmv
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 21.09.2014 11:40
Bydlisko: NR kraj
Zdieľať na Facebook

Re: VW Jetta mk6 - výmena podvozku za šport verziu (KYB Ultra SR)

Príspevok od používateľa dimi3zmv »

achada napísal: 16.12.2021 08:08 Nie, mat kvalitny a funkcny podvozok je zaklad pre kazde auto. Pubertacka eskapada je skladat ho nie zo seriovych alebo tuningovych dielov urcenych pre dane auto, ale vymyslat a skladat ho z dielov urcenych na ine auto a pytat sa na skusenosti s tym na internetovom fore. A znakom oneskorenej puberty je aj nepochopenie a urazanie sa ak na to niekto poukaze.
Tak najprv sa tu snazím zistit ako to má byt z origo dielov, origo PR podla sport vybavy podvozka naco sa mi dostane odpoved ze som jediny z europy co to tak chce a teraz mi tu pisete ze preco to neskladam z origo dielov?
Tu sa clovek nedocka odpovede...iba hejtu ze to co chce je zle. :D
EX: VW GOLF II 1.6TD
EX: AR 159 2.4 JTDM @250HP
EX: VW Bora 1.9 TDI ASV @140HP
Teraz: VW Jetta mk6 (2013) 2.0TDI CR CFFB DSG @189HP
dimi3zmv
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 21.09.2014 11:40
Bydlisko: NR kraj
Zdieľať na Facebook

Re: VW Jetta mk6 - výmena podvozku za šport verziu (KYB Ultra SR)

Príspevok od používateľa dimi3zmv »

oco13 napísal: 16.12.2021 12:45 Je naivné, hlúpe a smiešne myslieť si že preštíš celé tie tímy konštruktérov ktorí za miliony vytvoria niečo, čo slovenský frajer v garáži s prstom v nose spraví lepšie.
A je už len hlúpe nemať na auto s požadovanými vlastnosťami a potom ho prerábať doma na kolene. :40bd:
Ja si veľmi ctím ich robotu a preto to chcem mať od začiatku čo najsprávnejšie ako da dá a to práve podla ich návrhov.
V prvom príspevku píšem že to chcem podla charakteristík výrobcu.
Čo to meleš o hlúposti nemať peniaze načo?
Idem dať do podvozku 2000€ s tým že vyberám najkvalitnejšie komponenty ako sa dá a chcem dodržať nastavenia ktoré vyladili konštruktéri pri výrobe a ty mi napíšeš že to idem robiť na kolene?
Ja lúštim etku, výrobné čísla, zladenie dielov podla PR čísiel a ty napíšeš že chcem prešťať konštruktérov?...ty si totálne mimo ale že úple.
Napísal si niečo čím si ma chcel zosmiešniť ale zosmiešnil si iba seba...
Aj si si to tu čítal alebo si iba prišiel vyklábosiť svoje sračky napriek tomu že nemáš k téme čo povedať?
Ešte raz...ja sa tu snažím zistiť ako to má správne byť.
EX: VW GOLF II 1.6TD
EX: AR 159 2.4 JTDM @250HP
EX: VW Bora 1.9 TDI ASV @140HP
Teraz: VW Jetta mk6 (2013) 2.0TDI CR CFFB DSG @189HP
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: VW Jetta mk6 - výmena podvozku za šport verziu (KYB Ultra SR)

Príspevok od používateľa achada »

dimi3zmv napísal: 17.12.2021 02:06Tak najprv sa tu snazím zistit ako to má byt z origo dielov, origo PR podla sport vybavy podvozka naco sa mi dostane odpoved ze som jediny z europy co to tak chce a teraz mi tu pisete ze preco to neskladam z origo dielov?
Ale z original dielov NA TVOJE AUTO! Nijako inak to nebude dobre resp. ti nikto nepovie ake to bude kedze to nikto nerobil, uz to konecne pochop!
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Jetta mk6 - výmena podvozku za šport verziu (KYB Ultra SR)

Príspevok od používateľa mhlavaty »

achada napísal: 16.12.2021 07:12 Ako casto sem musis chodit, aby si prisiel na to kolko ludi chodi na nejake forum? Pre tych pomalsich dole pod forom pise vzdy aj pocet pritomnych. To sa aj so zvyskami inteligencie da po par dnoch zistit. Ale aj keby sem chodilo tisic ludi kolko z nich ma asi tak Jettu a kolko z nich napadlo robit hentake pubertacke eskapady?
Je to pravda,fórum sa sem dostalo zásluhov ľudí ako ty,oco,cicmanec atd. Fórum je volný ring,gazda ho maximálne zanedbal,nechal veci dospieť do stavu že ho prestali navštevovať ludia ktorý na ten stav chlieva pozerajú kriticky.A pokiaľ z tejto idiotskej demokracie neuberie a nevyhádže ludí čo tento stav spôsobujú to pôjde už iba dole.A toto fórum kedysi bola jednotka

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot], vlladek a 27 neregistrovaných