VW Golf vs Seat Leon vs Mazda 3 vs Opel Astra Gtc

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Mark1184
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 21.01.2010 22:35
Zdieľať na Facebook

VW Golf vs Seat Leon vs Mazda 3 vs Opel Astra Gtc

Príspevok od používateľa Mark1184 »

zdravim, planujem kupit nejake auto z tychto uvedenych ( nove) potrebujem benzin, cena je priblizne rovnaka ( samozrejme,ze u vsetkych modelov lepsia vybava)chcel by som vas poprosit co by ste uprednostnili vy plus zdvovodnenie. Auto potrebujem len pre mna a priatelku, mame radi take mensie sportove auta. Vzdy som uprednostnoval kupu jazdenky, ale nakoniec som sa rozhodol pre nove. (to riesit nemusime) Bol som u vsetkych predajcov, mam vypracovanu ponuku, len sa neviem rozhodnut. Velmi pekne dakujem za vsetky rady.

Golf 7 1.4 tsi act 150 PS R-line
Seat Leon SC FR 1.8 tsi 180 PS
Mazda 3 2.0 Skyactiv 165 PS
Opel Astra GTC 1.6 turbo 170 PS

Vsetky sa mi pacia a su vykonovo podobne a aj cenovo. Dakujem este raz
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

Ja osobne by som bral tú Mazdu aj napriek tomu že jej zostatková hodnota po rokoch bude asi najmenšia z uvedených značiek.
blaster417
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 06.10.2007 01:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa blaster417 »

zdravim Ta, na novej trojke sedane ( 2.0 benz.88kw) zatial mám najazdených 9.5 tisic km, velmi dobré jazdné vlastnosti, dostatok priestoru. Odporúcam.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf vs Seat Leon vs Mazda 3 vs Opel Astra Gtc

Príspevok od používateľa trucker694 »

Mark1184 napísal:
4.miesto Golf 7 1.4 tsi act 150 PS R-line
3.miesto Seat Leon SC FR 1.8 tsi 180 PS
1.MIESTO Mazda 3 2.0 Skyactiv 165 PS
2.miesto Opel Astra GTC 1.6 turbo 170 PS
Iba môj úbohý názor, dľa skúseností, náklady na obstaranie,náklady na servis a opravy, strata hodnoty a dostaneš sa k číslu najväčšej straty hodnoty Mazdy ale jej malé servisné a prevádzkové náklady + takmr ŽIADNE riziko odcudzenia Ti vyjde najlepšie M A Z D A!
Ďalšie plus je jej atraktívny neopozeraný vzhľad vs.niekoľko krát faceliftovo sprznený koncernový zlepenec bŕŕŕ´fúúúúj :4012:
potech
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 03.12.2008 10:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa potech »

Ja osobne som riešil túto dilemu v Marci + som tam mal zaradenú ešte Hondu civic. Po všetkých testoch s vozidlami mi vyšiel najpriemernejšie Golf. Mne šlo skôr o komfort v danej tiede. Mal som pred tým civic 8g, super spolahlivost a motor, ale podvozok kostitras na našich cestách a ani niejako extra nedržal + hlučnosť katastrofa. Mazda ma dostala dizajnom aj podvozkom ale stále tá hlučnosť od kolies a motora mi vadí ,ale zrejme tebe nie tak Mazda nemá chyby. a motor chcel som atmosféru ale tu je taka nemasná neslaná. v CIVICU JE DO 4000 kľudná a potom razí dopredu ako guľa. Ja by som z tvojej štvorky 1.8 Leon, fakt tiež pekné auto, ale ten motor zo všetkých asi naj ťah, spotreba, zvuk. Opel na to že má 170k žiadna sláva a spotreba aj jaj, proste tažký jak hovado. Golf najtichšie najkomfortnejšie síce R asi nie, ale 1.8 Leon a 1.4 Golf sa nedá nejako extra zrovnávať. Pre teba ak ti charakteristika motora vyhovuje a plánuješ si nehať auto viac ako 10r MAZDA. Ja jazdím aj manželka 50-50 mesto- mimomesto a na prekvapenie spotreba cca 5L. aj podla nádrže 950-1000 sa vždy zrobí.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ak by ti nevadil menší výkon, tak by som tam zaradil aj Mitsubishi Lancer Sportback, v plnke s metalízou za nejakých 18000€, nižšia výbava 16000€
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Treba vyberať aj podľa spoľahlivosti motora. :2f93:
fatal1ty666
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 08.03.2009 14:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fatal1ty666 »

ja by som bral tu astru nevaham ani sekundu nemusis sa bat ze si ju rano nenajdes tam kde si ju nehal a moj nazor z tychto uvedených aut jednoznacne najkrajsi dizajn zlta + cierna strecha :D :D nadhera , mal som astru GTC H a vectru GTS ani na jedno stych aut nemozem povedat pol slova zleho takze moje odporucanie OPEL Astra GTC 1.6 T ;)
keko535
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 16.07.2006 22:17
Bydlisko: Trebisov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keko535 »

zdravím ta, pred par dňami testovali Mazdu 3 na topspeed.sk pozri si ten test :) Ja by som bral určite MAZDU :) .
audy
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.03.2010 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audy »

U mna srdcom auta je motor. Najvýkonnejší je v leone s turbomotorom./ nerieš ako dlho vzdrží, ake drahe su sučiastky, stratu hodnoty atd./ AUTO bude nove,riad sa emociami a pocitmi. Tu Ti bude,každý radiť svoje myšlienky a každý má iný názor. Rozhodni sa sám čo tebe vyhovuje, rýchosť,pohodlie,kasna-atd. VELA šTASIA PRI VýBERE.
JOHNNYKOSCAK
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 16.10.2011 08:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa JOHNNYKOSCAK »

Ja osobne by som išiel do Seat Leon !!! Skvele auto, podvozok a desing čo sa týka motora, jediná porucha bude zapalovacia cievka (modul) ktorá sa pokazí raz za 4ry roky (niekomu vobec).

Osvedčený motor a spoľahlivý motor 1.8 T ! ktorý v tomto modeli ma akurat vodný cooler a väčšie turbo.

Vysoká zostatková cena pri pripadnom predaji.

a dalšia výhoda ak to budeš chieť dať niekde inde opraviť ako do značkového servisu aspoň ty to budu vedieť poriadne zdiagnostikovať
defe
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 07.09.2009 15:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa defe »

johny ten motor neni 1.8t ale uz 1.8tsi daj si do googlu a precitaj si kolko ma tento motor problemov a aky je zlozity,ja by som volil jazdenku nejake cupe bmw naprk alebo jednotkove za 10-15 tisic kupis pekny voz a zvisok budes mat odlozeny na udrzbu nema zmysel vycalovat vise 18tisich za nejaku plecku ked za 10-15 mas paradnu jazdenku s lepsim motorom vybavou a pohodlim.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

...ktorú ale Bangle nakreslil keď bol po nejakom riadnom fláme takže sa na ňu nedá pozerať...
mediaint
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 28.02.2008 18:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mediaint »

defe napísal:johny ten motor neni 1.8t ale uz 1.8tsi daj si do googlu a precitaj si kolko ma tento motor problemov a aky je zlozity,ja by som volil jazdenku nejake cupe bmw naprk alebo jednotkove za 10-15 tisic kupis pekny voz a zvisok budes mat odlozeny na udrzbu nema zmysel vycalovat vise 18tisich za nejaku plecku ked za 10-15 mas paradnu jazdenku s lepsim motorom vybavou a pohodlim.
Nemudrovat a naucit sa pravopis :)

1.8 TSI je novy motor od 2013, ako vsetky TSI, co sa davaju do Leonu a Golfu.

Mam taky Leon rok, najazdil som na nom 65 000 km, su tam nejake drobne problemy, ale je to super auto. Ak chces spolahlivost a nebat sa, ze Ti auto ukradnu, tak Mazdu, Leon Golf a pod su vnutri technologicky lepsie, nehovorim o tom, ze ked sa odvezies na 1.4 TSI, je to pocitovo lepsie ako ta mazda, ktora nema turbomotor, o 1.8 TSI nehovoriac - ide to viac nez dobre! (naviac mas 4r zaruku bez obmedzenia km).
lubonr1
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 23.08.2008 12:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubonr1 »

Tiež hlasujem za Mazdu a nesúhlasím s najnižšou zostatkovou hodnotou. Tú bude mať podľa mňa Opel (ak hovoríme o GTC a nie OPC).
Naposledy upravil/-a lubonr1 v 20.08.2014 17:08, upravené celkom 1 krát.
Mazda 6 GH 2.0i
===============================
EX: Citroen C4 Picasso 2.0 HDi <- Ford Focus MK2 FL 1.8 TDCi Titanium X <- Ford Mondeo MK3 2.5 V6 Ghia <- Ford Focus MK1 1.8i Comfort <- Lancia Dedra 1.6i

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 21 neregistrovaných