VW Golf - voda v chladici

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lubomir3189
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 04.10.2015 11:26
Zdieľať na Facebook

VW Golf - voda v chladici

Príspevok od používateľa lubomir3189 »

Zdravim vedel mi niekto prosim poradit mam golf 4 66 kw diesel v chladici mam vodu univerzalnu co stala cca 8 eur a ked mi dosla tak som tam dolial obycajnu destilovanu co samozrejme sa i zmiesala kedze na spodku chladica este kusocek ostalo auto mam asi dva mesiace a voda z chladica sa mi pomerne dost rychlo vypari podotykam za nejake dva tyzdne pravdepodobne tam budem mat nejaky problem neviem co mam tam doliat teraz ked vypustim tu staru vodu kedze neviem co tam mal predosli majitel auta v chladici a ja by som tam chcel doliat nemrznucu zmes uz vopred dakujem za odpovede.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Hocičo červené čo budú mať v prvom obchode.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Treba dohladať "vyparovanie" pretože tam roky nesmie chýbať ani gram.Tj je tam únik,to je nutné riešiť.Po vyriešení vypustiť obsah starého,urobiť prepláchnutie,doliať cca 3 lt červenej G12 a doliať bežnou vodou.Demineralizovanou iba v prípade že tá vodovodná je extrémne tvrdá.
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Prasknute tesnenie alebo hlava!!! :41c2: :41c2: :41c2:

Bezna vec u stareho TDI :41c2:
lubomir3189
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 04.10.2015 11:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomir3189 »

Dakujem velmi pekne za odpovede a nazory a este mensi dotaz ako zistim ci mam prasknutu hlavu
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ak sa tratí chladiaca zmes cez prasklinu v hlave tak buď ide do oleja a je to vidno aj na mierke oleja že je tam biela emulzia namiesto čistého oleja , alebo ide do valca a cez výfuk by bolo poznať že to dymí nabielo . Ak je v chladiči len viacmenej už čistá voda tak to na výfuku moc nepoznať. Test na prítomnosť CO v chladiacej kvapaline by to mal odhaliť.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Prasklú hlavu (tesnenie) zistíš za dve minuty testom na prítomnosť CO vo vode.To ti urobí každá seriozna dielňa.Ale je pravdepodobnejšie a s tým sa denne stretám pri rozvodoch že tečie vodná pumpa ...aj toto je 66 kw ten istý motor.
[img]http://s10.postimg.org/bgamfvhjp/vod_pumpa_001.jpg[/img]
lubomir3189
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 04.10.2015 11:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomir3189 »

Ked sme pri tych rozvodoch tak by som sa chcel opytat pan od ktoreho som kupil auto mi tvrdil ze rozvody vymenil pred 40 000 km no nevedel mi to nijako zdokladovat a ja by som tie rozvody chcel vymenit kedze auto uz ma najazdenych 300 000 km kolko by ma to asi tak v priemere mohlo stat?
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

200---300E. :41c2:
lubomir3189
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 04.10.2015 11:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomir3189 »

Chcem sa este opytat na riadenie ak vytacam volant do lavej strany alebo pravej strany pocujem divny razivy zvuk vydava to taky zvuk ako keby som prechadzal po ciarach ako su na dialnici mam take tusenie ze by to mohla byt naprava alebo skvor homokineticky klb? neviem pravdepodobne sa mylim kedze ja som laik v kazdom pripade je to dost divny zvuk dakujem za odpovede.
vincenzo1
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 20.07.2010 17:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vincenzo1 »

mhlavaty: k tej foto, tieklo to cez cesnenie vodneho cerpadla, alebo cez osku? ale z foto vyzera ze cez tesnenie...je to az taka velka chyba? lebo mam pocit , ze aj mne na O2 tecie cez vodnu pumpu chladiaca zmes.rozvody menene pred cca 30tis.km.
kde sa stava chyba ked to takto tecie? thx
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

vincenzo1: Ked sa menili rozvody menila sa aj vodna pumpa??? :41c2:

Urcite nie a tam je chyba. :2f93: :2f93:

Vzdy pri rozvodoch sa meni aj vodna pumpa je sucast rozvodu.

Alebo sa kupila lacna nahrada. :3035: :3035:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

vincenzo1 napísal:mhlavaty: k tej foto, tieklo to cez cesnenie vodneho cerpadla, alebo cez osku? ale z foto vyzera ze cez tesnenie...je to az taka velka chyba? lebo mam pocit , ze aj mne na O2 tecie cez vodnu pumpu chladiaca zmes.rozvody menene pred cca 30tis.km.
kde sa stava chyba ked to takto tecie? thx

Tečie upchávka v čerpadle,to je čosi ako simering na oske ktorý bráni aby sa voda nedostala do ložiska.Každé čerpadlo má na vytekanie vytvorený otvorček ktorým sa voda vyvedie von signalizuje závadu.Tesnenie nezvykne tiecť a už sa používa malokedy,aj tam sa už dáva stále častejšie O krúžok.Tam to tečie ak bol mechanik blbec,kúpil lacný šmejd a k tým sa zrejme nedodávajú tesnenia,tak to napatle silikónom.Za takým idiotom to potom človek hodinu čistí od sajrajtu,čo je na zle prístupnom mieste obrovská radosť,ale ak chce použiť napr tenkú kovovú planžetu dodávanú dnes z čerpadlami,tak to musí vyčistiť dokonale,takže zrkadielko a skalpel.Vyrobca asi už odhalil čo za blbcov sa do motorov hrnú a prechádza na O krúžky ktoré sú blbovzdornejšie.Ale lajdák vyrobí problém snáď aj tak,už som vyťahoval čerpadlo zo zasilikónovaným O krúžkom
vincenzo1
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 20.07.2010 17:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vincenzo1 »

takze ak som dobre pochopil, moj problem bude v tej upchavke na oske cerpadla kedze sa mi trati voda cca 1dl za mesiac aj par dni, je to velka vada, alebo vydrzi to do dalsej vymeny rozvodov a samozrejme aj vodnej pumpy?

PROCHY603: tvoja domnienka je bohuzial zla, pri vymene rozvodou sa menila SAMOZREJME aj vodna pumpa znacky Airtex.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Kedže je vodná pumpa súčasť a v podstate najslabší článok rozvodu,je to rozhodnutie o tom,či riskovať kolaps motora
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných