VW Golf VII - vrzganie okien a prednej napravy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mjenik
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 17.08.2008 18:59
Zdieľať na Facebook

VW Golf VII - vrzganie okien a prednej napravy

Príspevok od používateľa mjenik »

mám novú sedmičku... motor, spotreba - super, výbava a pohodlie nemá chybu. ale...

predné okná a čosi v prednej náprave pri pomalom prejazde nerovností praská respektíve vŕzga :-(
auto má cca 17 tis km a necelý rok...

stretli ste sa s niečim podobným?
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No keď praská a vŕzga, tak je niečo uvoľnené alebo to pri tlaku mení polohu.
A u vŕzgajúceho okna zrejme tiež nie sú vôle správne nastavené.
Ale hlavne, takto na diaľku ti naozaj ťažko niekto správne poradí.
Treba zájsť tam kde také autá servisujú, veď konečne to auto by vari malo byť ešte v záruke, nech sa starajú chlapci od VW.
mjenik
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 17.08.2008 18:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjenik »

...auto je samozrejme v záruke... ale moja skúsenosť s autorizovanými servismi je:
1. čo nevyhodí počítač, to nie je chyba
2. nechajte tu auto, my sa na to pozrieme a skonštatujeme, že sme nič nenašli...

vôle nesprávne nastavené? čo to znamená?

vďaka!
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

jasne ze je v zaruke.a naj bude ak prevezies mechanika ty aby to pocul.nieze im das auto a opravujte.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

mjenik napísal:vôle nesprávne nastavené? čo to znamená?

Môžem sa takto od počítača len domnievať.
Okno by malo byť uložené presne v strede medzi vedeniami.
Ak je natlačené na jednu stranu, tak to môže pri pohybe vŕzgať, stŕpať, chvieť sa.
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

handrickou namocenou v mydlovej alebo i cistej vode prejdi spodne tesnenia (z vnutra), co drzia okno... ak je to zasvinene napriklad, ak si cez leto jazdil so stiahnutymi oknami a poukladal sa tam prach.. i to moze velmy nepekne skripat...

ale odkial ten skripot ide musis vediet ty.. teda ci od tesnenia alebo z vnutra dveri.. :)
powerxxl
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 16.04.2007 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa powerxxl »

presne tak ako napisal peto166 je to sposobene nalepenymi necistotami na tesneni staci to riadni vycistit (ja to cistim tak 1x mesacne). Je to problem aj u Golf VI ked pri pomalej jazde po nerovnostiach dochadza ku vrzganiu okien v dosledku urciteho krutenia karoserie.

Naprava...mohla by to byt stabilizacna tyc (ok sa to tak nazyva) kt. na kazdej strane prechadza cez "gumovu obruc". Vrzga to najma pri nizsej teplote, ked guma stuhne...staci to dat premazat, vydrzi to urcity cas.

Cakal som ze taketo problemy uz VII nestretnu :190:
mjenik
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 17.08.2008 18:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjenik »

ďakujem za rady, pokiaľ sú to takéto banalitky, poriešim to sám a servisu sa oblúkom vyhnem.
wiki1
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 12.11.2013 12:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wiki1 »

Ahojte mam Golfa 7 1.6tdi R-line...chcel by som sa vas opytat ake mate s nimi skusenosti ci sa vam kazia alebo nieco...ja hoo mam asi tak necele 3 tyzdne ma najazdenych 1500km uz..a hned prvy tyzden som musel navstivit servis koli nejakemu pliesku na brzdovej dosticke v prednom kolese ktora bola uvolnena a robila hluk... to som este jak tak prehltol ze sa to moze stat takato drobnost no teraz mi zacalo nieco praskat v riadeni ked stojim na mieste a tocim volantom dopravej strany nieco praska pocut to aj pocas jazdy ale slabsie nechapem to nove auto a toto robi? sice je uz objednane do servisu technik sa bol previest povedal ze to moze byt vela veci co to robi ale nechapem proste ako sa to moze stat na novom aute neni to prve auto co sme mali nove ale ani jedno taketo problemy nemalo .. zajtra ho uz beru zeby to mali odstranit ale chcem vediet co to asi moze byt ? a hlavne ci aj vam sa takto kazia lebo ak ano ja im ho nejak vratim.. tak ako som sa z neho tesil teraz som sklamany :( dakujem za odpovede :)
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Mne sa Folcgágen ešte nikdy nepokazil a dúfam, že ani nepokazí. A nový už vôbec nie...
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných