VW Golf VI 1.6 tdi - trasenie na volnobehu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dzungar
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:54
Zdieľať na Facebook

VW Golf VI 1.6 tdi - trasenie na volnobehu

Príspevok od používateľa dzungar »

Zdravim. Chcem sa spytat. Mam golf 1.6tdi r.v. 2010. Vcera som po nejakej tej ceste odstavil a nechal auto na volnobehu a zacitil som take trasenie. triaslo celym autom. Ked som auto vypol a startol znovu tak to prestalo ale po nejakej jazde to zase zacalo. Neviete mi povedat co to moze byt, cim to je zapricinene ?

dakujem :300f:
dzungar
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dzungar »

cize co to premna znamena...?
dzungar
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dzungar »

neviem presne co tym myslis, ale tak klasicky som mal zapnute kurenie na 22...
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...DOPORUČUJEM Ti prečítať si podrobne Návod na obsluhu !!!
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

pokial to regenerovalo DPF, nabuduce radsej motor nevypinaj a chod sa radsej troska prebehnut na dialnicu...
dzungar
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dzungar »

Ty mi nic nedoporučuj a radsej mi napis co mas na mysli. Tvoje doporučenia mi nepomôžu ...

Dik
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Je to kvôli tomu,čo Ti píšu ostatní-aby sa úplne zregeneroval DPF filter,aby si vedel čo máš robiť keď sa to začne-neviem či máš kontrolku na prístrojovke...
royal555
Príspevky: 415
Dátum registrácie: 29.05.2009 15:30
Bydlisko: RV
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa royal555 »

Bez urazky, ale viete o tom trt, same asi, mozno, keby...najlepsi na svete, druhi v okrese...ked uz svieti kontrolka konkretne u tohto motora uz je zle, regeneracia sa pusta bez akejkolvek signalizacie. Sam mam rovnaky motor v rovnakom aute a doteraz som sa nedopatral rozumneho vysvetlenia preco je sem tam zvyseny volnobeh. ASI sa regeneruje DPF, ASI to treba nechat bezat, ASI mi to figu pomoze...


Pre zadavatela: Pokial mam info trasenie je sposobene az v prechodovej faze (t.j. regeneracia je odstavena z dovodu dlheho chodu na volnobeh), kedy sa volnobezne otacky drzia na cca 1000 ale po jemnom pridani plynu padnu na obvyklych 750-800. Ked prebieha regeneracia (teda, ASI prebieha, nemam to odnikial na 100% potvrdene) volnobeh je zvyseny na cca 1000 ot./min a lepsie bude ked ho nechas bezat, ziadne behanie na dialnicu (btw. to aj mne by si poradil ze mam ist na dialnicu ked najblizsia je cca 70 km???), to nie je gril, ze poriadne podkuris a je vypaleny, regeneracia sa nespusti pokial autu nakladas kvoli bezpecnosti (auto si mysli ze potrebujes vykon na obiehanie). Takze nechat bezat az kym volnobeh sam nepadne na standardnu hodnotu (750-800 ot./min) a ked to zacne drncat (to bude asi to tebou spominane drncanie) mozes jemne tuknut do plynu a volnobeh sa znizi a po par sekundach mozes auto vypnut.
wikyxxx
Príspevky: 1146
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Naco dialnica ??? Dam na okreske 4 a drzim otacky na 2500 a je po 5-10 km vypalene.
mato.soky
Príspevky: 1376
Dátum registrácie: 29.03.2013 14:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato.soky »

Niekedy si myslím že by malo byť tlačítko na spúšťanie vypalovania aj ručne ale to asi ťažko v dobe kedy sa ľudom nechce ani len radiť
wikyxxx
Príspevky: 1146
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

mato.soky napísal:Niekedy si myslím že by malo byť tlačítko na spúšťanie vypalovania aj ručne ale to asi ťažko v dobe kedy sa ľudom nechce ani len radiť

Toto si hovorím aj ja napr. viem že idem z MA do BB po dilanici tak to stlačim a nech sa to vypáli a ne že idem 200km po dilanici dojdem pred dom a začne regenrovat :angr: ja nejsom otrok auta vypnem a je vypali sa pri najbližej jazde jazdim trasy min 20 km to sa stihne vypálit.
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

ked niekto nechce byt otrok auta, nech si kupi japonsky benzin a nie Das auto a auto s ritmom zivota...
neskor nabehne ritmus ked budes platit pri okienku v servise za novy PDF a dalsich 100 veci co sa seru hlavne ak auto jazdi kratsie trasy a duplom na nekvalitnej nafte
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

wikyxxx napísal:ja nejsom otrok auta vypnem a je vypali sa pri najbližej jazde jazdim trasy min 20 km to sa stihne vypálit.
To je to najhoršie čo pre DPF môžeš robiť, že vypneš motor čím nekorektne ukončíš regeneračný cyklus
wikyxxx
Príspevky: 1146
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Tak to auto je otcovo zo zaciatku nevedel co sa deje ale teraz snazi vypalit vzdy az do konca a naftu dostava iba z avanti a dostava Vif. Trasy jazdi 30km po okreske a 30 spat kazdy den . Ked pusti vypalovanie tak celu cestu na 4 ide. za 10 km je to vypalene.Ale ze jeho dalsie auto bude benzin plyn ze kasle cele diesle uz. A naposledy ked bol v servise tak hovorili ze je dpf v super kondicii hovoril ze regeberacia bola pred 700 km a ze je zaplnene na 50 %.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Presne pre toto mám ja teraz benzín, lebo absolútne neriešm kde natankujem, neriešim či treba niečo pre istotu prilievať do nádrže, neriešim, že mi auto prikazuje jazdiť lebo vypaluje, alebo jazdiť nútene na nižšom prevodovom stupni...

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 22 neregistrovaných