VW Golf V , 2,0 tdi , bkd - ranný start

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

boofy1
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 21.11.2015 22:11
Zdieľať na Facebook

VW Golf V , 2,0 tdi , bkd - ranný start

Príspevok od používateľa boofy1 »

Ahojte... Niekto kto riešil a reálne aj vyriešil prvý ranný štart na BKD-cku?? Auto chytá dlhšie, cca 3-4 sekundy. Ďalšie štarty na brnk.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Budeš potrebovať zitiť (odmerať) nábeh tlaku paliva ale nie je celkom vylúčený ani iný dôvod,takže diagnostika a prekutrať všetko.Chybový kód nemá prečo byť,v registry asi nič nebude
boofy1
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 21.11.2015 22:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa boofy1 »

Diagnostika naozaj nepovedala nič. Vyzerá to akoby od niekadial cucalo vzduch.. Viem nejako zmerat tie tlaky cez vcds? Alebo len manuálne??
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nie nevieš,PD je jednoduchý motor a nepozná resp RJ nemusí riešiť tlaky v systéme paliva ani ich nastavovať.Merá sa mechanickým spôsobom tlak tandemového (podávacieho) čerpadla priamo na ňom.V diagnostike by síce bol údaj na štartovaciu dávku paliva,ale nedoporučujem sa ňou riadiť.
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

zhavice su ok? ... uz neni 25 hned od rana
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Má postupové žhavenie,tj žhaví prvý potom druhý,tretí a štvtý v postupných fázach,nie naraz ale vždy iba jeden,to si RJ stráži a výpadok "oznámi"
peter82
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 07.03.2009 11:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter82 »

BKD som mal kedysi v minulosti v Octavii dsg. Predal som to v roku 2012. V skratke - trikrát ma nechal na ceste v štichu, odťah, dvakrát som kvôli nemu meškal do práce, zadymil v zime celý dvor, keď naštartoval, spotreba vysoká, ktorá sa nedá porovnať s tdi 66kw. O ničom auto veľa problémov za veľa peňazí. Keď si predstavím tie problémy, ktoré mi robil, vkuse diagnostika, lebo toto, lebo hento, tak som si teraz normálne vydýchol, že je to minulosť. Teraz mám benzín, dlhodobo 6,2. Paráda
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných