VW Golf V 1.9 tdi bkc - diagnostika

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ondrej1223
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 09.06.2014 19:25
Zdieľať na Facebook

VW Golf V 1.9 tdi bkc - diagnostika

Príspevok od používateľa ondrej1223 »

Ahojte, dneska som si diagnostikoval svojho golfa. Urobil som dva obrazky obidva na volnobeznych otackach pri zohriatom motore. Prvy je pri dlhsom klepani na neutrali a druhy kratko po vytoceni na 2000rpm. Na druhom image je setko OK podla hodnot ktore odporuca VCDS. Problemove su tri hodnoty na prvom obrazku:
1) kanal 3 stlpec 3 namerana 415 ma byt 180-300
2) kanal 3 stplec 4 namerana 96.4 ma byt 20-70
3) kanal 10 stlpec 1 namerana 415 ma byt 180-300
vsetko vidno na prilozenych obrazkoch.

Zaujimave je ze po vytoceny na 2000rpm su vsetkych hodnoty ok(obrazok 2) a postupne narastaju na hodnoty, ktore su na prvom obrazku. Trva to cca 1-2 min.

Zaujima ma cim to moze byt? Auto ide podla mojho nazoru ok. Kanal 3 suvisi s EGR preto som zlozil hadicu pre nim a vo vnutry je uplne ciste a zvonku je trochu zasrate od oleja. Auto ma nabehane 190t km.

A este jedna otazka na obrazku vidno aj synchronizaciu rozvodou maju cca 10tkm. A je -0.5 stupna videl som video od mp3turbo ze by malo byt 0. Mal by som si to dat nastavit aj ked je to iba 0.5 stupna?

http://ulozto.sk/x6TUTuDi/log1-png
http://ulozto.sk/xC8Q8cuS/log2-png
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ukľudním Ťa,všetko je v tom najväčšom poriadku,správa sa to presne ako sa správať má,a hodnoty sú OK,nič nedotýkať
Tieto merania robiť v plnej teplote
ondrej1223
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 09.06.2014 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrej1223 »

Dakujem za odpoved...to som rad...aspon som sa nieco nove naucil
ondrej1223
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 09.06.2014 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrej1223 »

A merania som robil pri zohriatom motore kontroloval som to na v niektorom kanaly nepametam si cislo kanala ale teplota bola takmer 90 stupnov
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to správne merané.V zásade sa všetko meria v plnej teplote a tých 90°C je výborná teplota pre samotný motor by bolo priam ideálne ak by teplota bola stále na takej hodnote.
ondrej1223
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 09.06.2014 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrej1223 »

:300f:
Naposledy upravil/-a ondrej1223 v 01.03.2015 20:45, upravené celkom 1 krát.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To čo ondrej123 robí je to najrozumnejšie čo robiť môže.A ešte vysoko výnosné pretože nič tak dokonale neochráni peniaze v peňaženke motoristu ako to,že sa dozvie o probléme už pri samom začiatku.Ďalšia vec je že získa dobrý prehlad o tom čo a ako byť má,a neprehodí ho žiadny blbeček ako h..cez plot.
Má nástroj ktorý je za haliere prístupný a ešte patrí k najlepším vôbec,má chuť,má čas,má evidentne aj nadanie,bol by vynovatý z toho nevyťažiť aj všetky dostupné výhody ak sú získateľné.Takýmto fandím a kedykoľvek aj pomôžem.Navyše ma upútal zmysluplnou otázkou a to teda dnes je úplná rarita aby niekto zosmoklil niečo,čo dáva zmysel.To by ma viac nutkalo rypnúť do tých čo napíšu jednu oznamovaciu vetu o svojej prémiovke v troch slovách bez náznaku zmyslu a urobia desať chýb počínajúc názvom príspevku.Ale snažím sa nereagovať vôbec aby som do tej duševnej priepasti nebol stiahnutý ani náhodou

Ale ako už píše cviro,poprosím ostať v technických blokoch fóra ozaj iba pri technike a nerýpať a nenútiť ostaných čítať čo nikoho nezaujíma ak rieši výsostne iba techniku

Bez urážky kohokoľvek a pre prospech sekcie diagnostiky to tu ešte chvíľu ponechám aby bolo jasné okiaľ fúka vietor a potom to vyčistím od všetkého čo sa netýka technickej otázky autora a odpovedí k otázke.Takže vymažem všetko nenáležité čo sme si povedali mimo taniera
slaja
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 02.03.2009 12:41
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf V 1.9 tdi bkc - diagnostika

Príspevok od používateľa slaja »

ondrej1223 napísal:
A este jedna otazka na obrazku vidno aj synchronizaciu rozvodou maju cca 10tkm. A je -0.5 stupna videl som video od mp3turbo ze by malo byt 0. Mal by som si to dat nastavit aj ked je to iba 0.5 stupna?
[/url]
ja mám synchronizáciu -1,5 ,
má zmysel do toho rýpať alebo nie ??? motor tiež BKC
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Túto otázku som si kládol nespočet krát.Až po odsledovaní velkého množstva motorov a špeciálne toho údaja môžem napísať nasledovné.
Ak sú rozvody veľmi precízne nastavené,tj tak že kedykoľvek je možné retačné prípravky založiť na miesto opakovane aj po pretočení o niekoľko otáčok.Na takto nastavenom rozvode sa nikdy nestalo aby výsledná hodnota sysnchronizácie vyšla ako nulová.
Taktiež u starých záznamov z diagnostiky robený sken všetkých kanálov v obdobiech takmer nových strojov nikdy som nestretol nulovú sysnchronizáciu.
Ak to otočíme.Ak sa hrám z rozvodmi a nastavia sa úplne napresno na prípravky,tj to sa podarí väčšinou až na tretie opakované vkladanie,auto je vždy v poriadku,nikdy netreba siahať na takto urobené rozvody.Ale nikdy nevykajú nulu.Štatisticky najviac sa opakuje hodnota -1 alebo -1,5
slaja
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 02.03.2009 12:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa slaja »

urobil som chybu, že som si nepozrel synchronizáciu pred výmenou rozvodov, po výmene sa mi zvýšila spotreba, predtým som mal 0,4l/h a teraz 0,6 l/h (podľa PP, voľnobeh, motor teplý, bez spotrebičov) aj priemerná spotreba išla hore ( výkon - subjektívne to isté )
:angr: :angr: :angr:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Áno toto sú tie drobné poučenia,žiaľ prichádzajú neskor než by sa hodilo.
slaja
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 02.03.2009 12:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa slaja »

áno, ako si písal - nech toto drobné poučenie pomôže ostatným motoristom
ochrániť svoje peňaženky

( perlička na záver : mechanik čo mi to robil ani nemal šajnu čo je synchronizácia )
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných