VW Golf V , 1.4 16V - cudne zvuky z rozvodoveho remena

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pzahon
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 24.05.2016 18:01
Zdieľať na Facebook

VW Golf V , 1.4 16V - cudne zvuky z rozvodoveho remena

Príspevok od používateľa pzahon »

Caute chalani snad to tu este nebolo spomenute. Moj golf vydava velmi cudne zvuky z oblasti remena nie typicke kvilive ako ked sa presmykuje ale skor chrasti, sem tam akoby sycal prerusovane prakticky sa tam nieco o nieco derie, mam 106 000 km a pri 96 000 sa menili cele rozvody. Ked nan nakvapkam vodu prestane to na par sekund. Prikladam aj video a link, neviem presne ako to tu funguje : https://www.youtube.com/watch?v=WDs3OCqsLdM
PROCHY603
Príspevky: 3773
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Klima kompresor alebo alternator K.O. :41c2: :41c2:
pzahon
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 24.05.2016 18:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pzahon »

Klima ide chladi jak blazon :D alternator tiez, nesvieti mi kontrolka baterky, nemyslim ze to bude to,
pzahon
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 24.05.2016 18:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pzahon »

UPDATE: nove video, ked je chladnejsie to je ovela viac pocut prikladam prilohu

https://www.youtube.com/watch?v=3VgG3KSiwZg
marekvt
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 15.04.2012 09:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marekvt »

Je to drážkovaný remen,ktorý nie je súčasťou rozvodov,preto je dosť možné,že ho nevymenili.Skús priložiť obyč. toaletné mydlo na remen,či to prestane.Ked je starý remen na nejaký čas to zaberie,ale radšej ho potom vymen.Stojí 15-20e a je to robota na 10 min.
kapoja
Príspevky: 344
Dátum registrácie: 26.03.2007 22:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapoja »

Ja som mal octaviu 1,4 16v od nova do 162000 km bez výmeny rozvodov, vyzerá to tak, že návšteva niektorého servisu slúži na vytváranie problémov a potom sa tu niekto čuduje, že ludia radšej jazdia kým to ide.
billyil
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 06.02.2012 12:24
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa billyil »

Ja len podotknem, že to s rozvodmi nijak nesúvisí. Rozvodový remeň a všetko okolo neho je schované pod krytom.
A tiež je možné, že ak sa ten drážkový remeň aj menil a ten kto ho menil, ho zle našponoval, tak sa mohlo odporúčať ložisko v kladke, alebo v alternátore.
VW Golf VII 1,6 TDI BMT 81kW
VW Touran 1,6 MPI 75kW LPG
VW Polo 1,4 16V 55kW LPG
PROCHY603
Príspevky: 3773
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

pzahon napísal:Klima ide chladi jak blazon :D alternator tiez, nesvieti mi kontrolka baterky, nemyslim ze to bude to,
:40bd: :d :D :2f93:

Alternator+klima kompresor maju loziska ktore sustia. :41c2: :41c2:
celerb
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 24.10.2007 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa celerb »

pzahon,
skus tento postup, za to nič nedáš...potrebuješ očkový kľúč, presne si už nepamätám či 19 alebo 24, prípadne orech s račňou. Týmto náradím natočíš španovaciu kladku - uvoľníš drážkový remeň, ktorý dáš preč. Potom naštartuj a zisti či ten zvuk zmizol aby si vylúčil rozvody a.t.ď. Následne rukou roztáčaj remenice ktoré ženie drážkový remeň čím by si mal zistiť prípadnú závadu, napr. ložisko.... Drážkový remeň vizuálne prekontroluj, treba ho v prstoch prehnúť a ak nemá praskliny, tak je OK.
pzahon
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 24.05.2016 18:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pzahon »

Bol som u kamosa mechanika povedal ze skusi vymenit remen ale vyzera byt skoro novy ziadne praskliny a pod. Tie rozvody boli len maly update, mozno niekde ich menia spolu aj s remenom, viem, ze su pod krytom motora :) loziska to nebudu na sto percent pretoze by zvuk neodisiel po nakvapkani tej vody, aspon tak mi to dava zmysel. Budem aktualizovat po vymene remena ako to vyzera :3035: diky chlapi
hawker
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 06.09.2008 19:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hawker »

Už si na to prišiel čo to bolo? Asi volnobežka alternátora.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 38 neregistrovaných