VW Golf V - vymena zotrvačnika

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tajo58
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 10.05.2011 21:23
Zdieľať na Facebook

VW Golf V - vymena zotrvačnika

Príspevok od používateľa tajo58 »

vlastnim golf V.12.2003 BKD diesel 103kw 6st.man.prev.Pri naštartovani ide motor ticho,ale ked vypnem motor tak zaklepe pri štartovani nie,spojka vypina zatial dobre treba vymenit zotrvačnik,môže to niečo spôsobit na motore alebo mam jazdit až do vymeny spojky
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pravdepodobne sa neuzavrie zhášacia klapka v sacom potrubí a tak motor zastavuje s rachotom velmi tvrdo.Keby fungovala motor pristáva hladko pretože vďaka zatvorenej klapke si nevie vytvoriť kompresiu a dobieha bez velkých rázov.
Jericho
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 27.09.2006 16:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jericho »

moje A3 s motorom BKD robilo presne to isté...dal som na "múdre" rady typu "zotrvačník je v p*či" :d :D
po výmene to isté (pôvodná komplet spojka bola v 90% stave,boli to vyhodené peniaze)

po výmene tej spomínanej klapky všetko O.K...určite sa zameraj na to aj ty.
tajo58
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 10.05.2011 21:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tajo58 »

Dakujem za radu ale nie je to až take hrozne ale to nerobi stale to niekedy nespravy ale nerad by som vyhodil velke peniaze ako to dat preverit
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Klapka sa preveri hned.Jeden si sadne do auta a "stopne" motor.Druhy si vsimne tu klapku.Pri odstaveni motora sa musi vytocit uplne,a za par sekund vratit do povodnej polohy.
tomo777
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 21.09.2012 22:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomo777 »

osobna a velmi podobna skusenost. po vymene klapky problem odstraneny. Mal som dvojkovu octaviu a bola tam elektricka klapka ktora sa zadrhla po vymene motor pekne bez ,,rachotu" zhasol
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných