VW Golf V - chyba 18702

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Re: Golf 5,chyba 18702

Príspevok od používateľa Thomasl »

problém je v tom,že musím o 2 týždne absolvovať EK a readlines mám 0110 0001,dlhodobo pred výmenou katu a sondy som mal 0000 0001,neviem či mám ešte viacej pojazdiť ,alebo akým sposobom nadobudnem korektný readlines?Aké sú podmienky nato aby sa readlines upravoval na tieto hodnoty?Myslím podmienky prevádzky vozidla,stav paliva ,otáčky ,zaťaženie ,prejdené kilometre atď.
auto sa počas jazdy správa štandardne,žiadne cukanie,dobrý štart,len ten readlines a po čase tá chyba 18702...prelúskal som rozne nemecké fóra a može to byť spústa vecí ,tlak paliva-filter,váha vzduchu,tesnosť výfuku,vstrekovač paliva,tesnosť podtlaku ,škrtiaca klapka/-vyčistená a nastavená/....vďaka za odpoveď...
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Golf 5,chyba 18702

Príspevok od používateľa achada »

Milanko, je to verejne forum tak sa pletiem kam uznam za vhodne. Nemozem za to, ze si nevies priznat chybu!
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Re: Golf 5,chyba 18702

Príspevok od používateľa Thomasl »

najskor sa vymenil hlavný kat. ale readlines bol stále 0000 0001,lamda B1S2 ukazovala počas jazdy stále iba základné napätie 0,470 V,sem tam sa objavila divná hláška o vysokom odpore výstupu pre výhrev B1S2/v skutočnosti mala stará sonda nižší odpor akoby mala mať,mala reálne cca 5 ohm,podľa dokumentácie by mala mať cca 9 ohm ,tak som kúpil novú ,ktorá aj mala korektný odpor výhrevu
9 ohm a po zohriatí na 80 C aj začne pracovať od cca 0,2 až 0,8V ,ale iba do chvíle ako sa nahreje na cca 85-86 C,potom už dáva iba 0,0 V a objaví sa spomínaná chyba 18702,poslednú vec som urobil ,že som vymenil preventívne kabeláž od B1S2 ku J220 a správne zapojil,podľa starého zapojenia porovnaného s doku.,nič sa nezmenilo...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Golf 5,chyba 18702

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Toto je dlhá téma,ja min šanca ju tu vyriešiť.každý pristupuje v riešeniu po svojom,už v tom je rozdiel a tu sa dá dať iba rada.Je na zváženie,čo ide za cielom rýchlejšie.Hladať chybu,alebo odškrtávať dobré rad radom.Kontrola na ten rozpor medzi dvoma zapojeniami,máme to čo máme mať ? k RJ č.... patrí toto a toto a takéto zapojenie.Základná otázka.
Má tu byť sonda xxx,kat xxx a má to byť takto zapojené.atd atd
Readiness,samozrejme je úloha č 1 ho vytvoriť už na dielni,krok za krokom každý okruh kým nebude komplet nulkový.Je to niekedy hororové,ja som si ho vytrápil u Fsi som ho robil celý deň,veľmi mi pomohol jaroslavelektro radami po tel, poobede o tretej som konečne dosiahol nulku v účinnosti katu,išiel na EK a z nulkovým celým readinessom som to absolvoval za pol minuty z krásnym výsledkom.Riešil som vadný celý emisný systém,všetkých osem okruhov chybných.Poučenie čo sa priam tlačí z toho mojeho,je - ak sa urobí chybný prvý krok,bude mať majiteľ chudobné vianoce lebo v oprave nechá aj gate.Ak sa urobí ten správny je to zlomok.

Dopisujem pre ľudí mimo profesie...Readiness sa tvorí dlhodobo,potrebuje 255 úspešne zakončených cyklov a sám sa znuluje.Výmaz pamäte ho prevráti a začína odpočítavanie od 255...pozor na mazanie pamäte z blbosti len pre neuvážené odpojenia konektorov pri neuspatých menežmentoch. Ak už sa stane,readiness sa vytvára diagnosticky na to určeným postupom na dielni.
Dielňa by pri prácach (akýchkolvek) na motore mať podchytený stav pri príchode,aký bol tento kód pred započatím prác.A logicky musí mať správne hodnoty aj pri odchode,a dielňa musí vedieť preukázať že to nepokafrala.Majiteľ môže isť druhý deň na emisku,truhlík mu v dielni skomplikoval život
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Re: Golf 5,chyba 18702

Príspevok od používateľa Thomasl »

zapojenie je ok ,takže túto vec vylúčim ,vodiče premerané podľa dokumentácie opakujem zapojilo sa to ako to bolo ,sedeli obidva schémy pre Octu aj Golfa z realitou v aute pre B1S2,kat je nový Bosal,žiadny poliak ani čína,sonda origo Bosch podĺa kódu aký tam má byť,výfuk skontrolovaný na tesnosť ,škrtiaca klapka skontrolovaná a nastavená v adaptačných hodnotách píše OK,Egr nový Pierburg a napriek tomu vyčistený,skontrolovaný ,podľa mňa to má nejak súvis s teplotou motora ,keďže do určitého momentu sa lamda tvári ,že pracuje a potom s nahriatím na 85-86C,prestane pracovať a RJ jej napätie už nekontroluje-ignoruje a jej hodnota klesne na 0,0V,keby bola podľa toho stavu veľmi ochudobnená zmes ,nebolo by to badať na výkone motora?trhanie atď...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Golf 5,chyba 18702

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Už som to myslím písal...má byť a je.Je to emisný systém,previazanosť a závislosť na funkčnosti iných vecí je silná.Tento prípad je v tomto štádiu nezmysel riešiť OBD,to nedáva dostatok informácií ktoré ale tu sú zásadného významu.Jednak je tam na B1S1 širokopásmovka,a to je celkom problém lebo sú to dve sondy v jednom tele,jeden čerpací druhý merací a už tam je treba začať.Zadná sonda je bežná zirkónka,ibaže medzi nimi je kat.osobne by som začínal začiatkom a nie koncom systému.Ak má začiatok anomáliu,tak koniec ho mať musí násobne väčší.A zase len,vie sa bod zlomu a je lahké ho vyvolať a to je super.Treba si ho nalogovať,celý ten proces aby sa vedeli podrobnosti,tam OBD nemá šancu.
Velmi krásne to má spracované pán Hampl (jirihampldiag) vo video školení,len to si treba zaplatiť alebo prehladať jeho verejné videá
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Re: Golf 5,chyba 18702

Príspevok od používateľa Thomasl »

B1S1 bola zakúpená pred 2 rokmi nová,tiež BOSCH,nikdy o nej neprišla žiadna chybová hláška a kedže je od nej závislé vstrekovanie paliva a celkový chod prejavovalo by sa to chodom motora trhanie a ďalšie veci ,pri meraných hodnotách dostávam o nej info 111,takže by mala pracovať ok,takisto aj zmena napätia na nej je badateľná je tam cez 1,5V ...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Golf 5,chyba 18702

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Každý rieši po svojom.Trhalo či netrhalo,a prejavovalo sa, to je všetko samá voda,to sú veci na čom sa stavať nedá.Čo spomínam to fsi čo bol zbombardovaný celý emisný systém,tam majiteľ ani netušil nič,jazdil spokojný a v pohode...iba prišla emiska.Nebyť tej jazdí spokojný doteraz.
Toto je bežná vec z ktorou sa človek stretá...gazda hovorí že toto a toto a toto je všetko nové.Ibaže to stále vykazuje problém.Riešiť tieto veci je prakticky strata času,povedať si nedajú a hudú svoje,ťažko im vysvetliť že podstatné nie je že je niečo nové ale to že funguje.No len oni si myslia že to fungovať musí to je lepšie ich nechať nech to doriešia do konca ako chcú.Kopec ľudí vie veci lepšie,takže treba nechať nech riešia.Miera pomoci aj ochoty má hranice,veci s nedajú (takéto určite) riešiť slovami,tu treba hodnoty merania grafy priebehy.Som presvedčený že sa celé točí okolo banality ktorá je doslova pod nosom,preto sa tak úspešne skrýva.Druhá pravda je že sa hladá slabou baterkou.
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Re: Golf 5,chyba 18702

Príspevok od používateľa Thomasl »

baterku mám určite nabitú ,ale iba na takú kapacitu akú som dostal zvrchu,to asi každý jeden viac,druhý menej,preto sa obraciam na tieto fóra z dovodu ,že ako si spomínal može to byť banalita a chyba sa može opakovať u viacerých majiteľov..keď pozná niekto postup čo a ako si ešte overiť ,budem rád ak to poskytne...
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Golf 5,chyba 18702

Príspevok od používateľa achada »

Tebe sa bohuzial poradit neda lebo mas problem s chapanim pisaneho textu.
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf V - chyba 18702

Príspevok od používateľa Thomasl »

my z východu sme pomalší ,tak prepáč ,prečítam si to ešte raz...
pacok
Príspevky: 320
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf V - chyba 18702

Príspevok od používateľa pacok »

Mas v tomto motore sekundarny vzduch?Merali sa kompresie vo valcoch?kolko ti zerie oleja?

Ak mas sekundarny vzduch tak mozes mat znicenu spatnu klapku a tym padom po skonceni jeho cyklu nasava vyfuk pred lambdu falisny vzduch a tym to je chude.
Meranim kompresii sa uistis ci napr neni podpaleny ventil.
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf V - chyba 18702

Príspevok od používateľa Thomasl »

vďaka pacok za odpoveď ,ktorá može mať súvis s mojím problémom ,kompresiu som meral cca pol roka dozadu a boli tam relatívne dobré hodnoty cca
13Bar, myslím že trojka mala asi 12,5 Bar. 1,4 16V sú olejničky,táto tiež niečo spapá cca 4dcl na 3000km...čerpadlo sekundárneho vzduchu to nemá...
Používateľov profilový obrázok
jaroslavelektro
Príspevky: 354
Dátum registrácie: 23.05.2019 07:27
Bydlisko: východ
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf V - chyba 18702

Príspevok od používateľa jaroslavelektro »

ahoy

spotreba oleje je pre EK = ALFA ja OMEGA

Dúfam že som sa vyjadril dosť jasne
Diagnostika-OBD,Paralelna-OSCILO,Datova CAN-BUS & LIN
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf V - chyba 18702

Príspevok od používateľa Thomasl »

túto spotrebu oleja mal Golf aj pri minulej EK a prešiel,dnes syn urobil asi 150km a readlines sa zmenil na 0000 0001 a v chybových hláseniach sa objavila iba jedna nová chyba 16825-EVAP Emission Control Sys P0441-001-Incorrect Flow,
može to mať súvis prečo sa mi nepreklopí aj posledná 1 v readlines? Stará chyba
18702 sa už neobjavila...Je to nádobka aktívneho uhlia a ventil N80 v nej? dobre to chápem?

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot], martinovic a 68 neregistrovaných