VW Golf - trhanie volantu zo strany na stranu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

miso.eu
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 30.07.2011 14:33
Zdieľať na Facebook

VW Golf - trhanie volantu zo strany na stranu

Príspevok od používateľa miso.eu »

Ahojte,

poslednu dobu pozorujem na svojom Golfe pomerne otravnu vec a tou je trhanie volantu z jednej strany na druhu. Stava sa to pri rychlosti okolo 30-60kmh, pri vyssej rychlosti (dialnicnych 120-130) volant netrha a su v nom len jemne vibracie, pri rychlosti okolo 140kmh su vibracie vyraznejsie, ale stale na to, ze ide o 12 rocne auto, prijatelne. V zakrutach som si nic vynimocne nevsimol (jedine pri tiahlej pravotocivej zakrute velmi jemne hucanie z praveho kolesa - takto to uz ale robi 2 roky, vymenil som obidve predne loziska aj s nabojmi a nemam uz na to nervy), takisto nezalezi na povrchu vozovky.
Prikladam aj video, na ktorom to asi nie je az tak viditelne, avsak v reale ide o dost citelne trhanie.

www.youtube.com/watch?v=-I1FuZqLq1A

Na aute za posledny rok menene: komplet kotuce a dosticky, manzeta homokinetaku, tycky stabilizatora, predne loziska spolu s nabojmi.

Neviete niekto cim by to mohlo byt? Ja to pripisujem gumam, ktore su od minulej zimy na plechovych diskoch a chcem ich dojazdit. Maju cca 4mm a su to lacne Barum Polaris 2.

Vdaka za odpovede
wikyxxx
Príspevky: 1145
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

skus prehodit kolesa z predu do zadu alebo prevazit kolesa
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

manžeta na kĺbe bola prečo menená ? nieje práve v ňom problém?
miso.eu
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 30.07.2011 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso.eu »

Nad prehodenim som rozmyslal, prevazeniu sa chcem vyhnut, kedze gumy budem menit do 4-5 tyzdnov za nove.
Manzeta bola menena v januari tohto roku, lebo bola prasnuta.
pidizvi
Príspevky: 3408
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

tak uz neries, nejak to pretrp a uvidis s novymi gumami
miso.eu
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 30.07.2011 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso.eu »

Ok, dovtedy najazdim okolo 1000km tak som sa len bal, ze ak to je nahodou homok. klbom tak by sa mohol zaseknut niekde na dialnici a ja by som mohol skoncit prinajlepsom niekde v jarku. Pri plnom rajde a rozbiehani vsak nic nepuka, tak budem dufat, ze su to tie gumy.
Používateľov profilový obrázok
sherdog
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 07.11.2009 10:46
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf - trhanie volantu zo strany na stranu

Príspevok od používateľa sherdog »

miso.eu napísal:...... ale stale na to, ze ide o 12 rocne auto, prijatelne.
...samozrejme je to blbosť, nie, nie je to prijateľné.. Tieto vibrácie väčšinou spôsobujú disky kolies (pokrivené) alebo pneumatiky (opotrebované, prebrzdené, nevyvážené) a až po vyčerpaní týchto možností by som hľadal ďalej. Samozrejme ak sú v poriadku spoje a nápravy pevné. Treba ich skontrolovať.
miso.eu napísal:Nad prehodenim som rozmyslal, prevazeniu sa chcem vyhnut, kedze gumy budem menit do 4-5 tyzdnov za nove.
...tak načo je tu táto otázka, keď to nechceš riešiť? Nechápem. Treba si uvedomiť, že tie vibrácie, ktoré ty cítiš na volante sa tam nejako musia dostať, to znamená že pôsobia na celý mechanizmus od zavesenia, až po riadenie, čo mu nepridáva na životnosti. Niekomu čapy riadenia, guľové čapy a celkovo predná náprava v dobrom stave vydrží aj stotisíce km a niekto ich vymláti každých 30 tis.km a toto je tiež jedna z príčin.
miso.eu
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 30.07.2011 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso.eu »

Cela naprava bola skontrolovana ani nie 2 mesiace dozadu, ked sa menili brzdy na oboch napravach.

Otazka tu je na to, ci to niekto neriesil v minulosti s tym, ze mal na male a mohlo sa to skoncit odtahom.

Za tym, ze na 12 rocnom aute su male vibracie pri vysokej rychlosti normalne, si stojim. Je to "Golf od nemeckeho dochodcu", ktory ma teraz na kilometrovniku 210 000km. Kolkykrat? To netusim. Cosi ma uz teda odzite aj karoseria, silentbloky (vsetky ktore poznas za 6 rokov nebol meneny ani jeden a predtym predpokladam tiez nie) atd atd. Viac ako 150kmh na nom nejazdim, takze neviem povedat, ako sa sprava pri 180tke. Soferoval som aj rocny Citroen Nemo a vibracie, vola volantu boli o dost horsie ako na mojom Golfe.
Predtym som mal A6tku, ktora mala 14 rokov a vibracie neboli ani pri 210kmh. Lenze porovnavat auto, ktore stalo vtedy 2mil SKK a auto, ktore stalo 600tis je scestne.
Používateľov profilový obrázok
sherdog
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 07.11.2009 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sherdog »

A ako boli kontrolované tie nápravy, to by ma tiež zaujímalo, lebo aj to treba vedieť skontrolovať. Aj keď si myslí, že tento problém bude mať jednoduché riešenie.
Ak si chcel počuť, že je to normálne a v poriadku, tak hovorím, že nie.
Kľudne si stoj za čím chceš, toto nie politická debata ani nejaká "Reality show", aj keď sa to tak občas zdá. Každá ďalšia rada pre teba je zbytočná strata času. Prajem príjemné vibrovanie. :d :D
miso.eu
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 30.07.2011 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso.eu »

Kontroloval mi ju moj mechanik, ja sa do toho nevyznam.
Prave som objednal nove zimne gumy, tak ich prehodim hned ako pridu. Ak to nebude nimi, tak asi ten homokinetak?

Info na okraj. Ked si porovnam servisne naklady na otcovej 2006 A6 3.0TDi so vzduchovym podvozkom, tak mi to vyjde tak, ze rocne dam do svojej herky 2-3x tolko co on a to najazdi 50 000km a ja okolo 23tis :-)
martino611
Príspevky: 562
Dátum registrácie: 14.11.2007 16:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martino611 »

6 rokov si do napravy nedal ani cent ale stojis si za tym ze trasenie je na 12 rocnom aute normalne... uzasne. to nema nic docinenia s vekom ani cenou noveho auta.

ked ti je vela dat par eur za prevazenie tak veselo jazdi dalej. potom ale neplac ze investujes viac jak oco do A6ky, ked sa ti poruca riadenie a dalsie veci.
garde
Príspevky: 927
Dátum registrácie: 19.10.2009 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa garde »

je problém kúpiť tie pneumatiky teraz?
Kamil1
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 19.04.2007 18:15
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kamil1 »

Mal som nedavno taky isty problem na dodavke Peugeot Boxer, trhanie volantom pri mensej rychlosti, podozrenie na pneumatiky, z vonku nebolo vidiet ziadne poskodenie, auto som odstavil na parkovisku pred bytovkou, stalo asi tyzden no a z nicoho nic predna guma cela rozpadnuta, kord pretrhnuty,este stastie ze sa mi to nestalo za jazdy,velmi by som s tym na tvojom mieste nejazdil a hned menil pneumatiky.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Ked si porovnam servisne naklady na otcovej 2006 A6 3.0TDi so vzduchovym podvozkom, tak mi to vyjde tak, ze rocne dam do svojej herky 2-3x tolko co on a to najazdi 50 000km a ja okolo 23tis
To nie je nič nezvyčajné, ak on jazdí 50 tisíc km na diaľniciach a Ty 23 tisíc v meste, či mimo neho. Ale ak aj Ty na diaľniciach, tak je to už o niečom inom...
miso.eu
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 30.07.2011 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso.eu »

garde: ako som pisal, gumy su objednane ale kedze je piatok tak pridu az v pon/ut.
Sliedic: je pravda, ze v meste najazdim viac ako on ale z tych 23 000 si dovolim povedat ze je 17 000 dialnicnych pri tempomatovych 130kmh
Ked budu nove kolesa na aute, tak dam vediet ako som dopadol, zatial diky (aj za podje*avacne) rady.

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných