VW Golf mk5 - vacsi vykon

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

matusnovak11
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 25.02.2014 15:20
Zdieľať na Facebook

VW Golf mk5 - vacsi vykon

Príspevok od používateľa matusnovak11 »

čaute mam VW GOLF mk5 105hp chipnuty na 140hp a chcel by som tam takych 170-180hp vykon ale do tychto veci sa nevyznam tak preto sa vas chcem spytat čo všetko by som tam mal zmenit a jak finančne by ma to stalo budem velmi vdačny za hocijake rady
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

co tak vymenit auto :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Kludne môže ostať aj pri Golfe, len ho treba vymeniť za iný, kde má motor taký výkon aký sa mi žiada.
Podla požiadavky by vyhovoval Golf V 2.0GTI 147kW
mato.soky
Príspevky: 1376
Dátum registrácie: 29.03.2013 14:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato.soky »

len som si prečítal nadpis a už sa my zvýšil krvní tlak
jergusd
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 30.06.2012 18:16
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusd »

ak si chceš svoje auto nechať a ďalej upraviť navštív profi dielňu ak chceš len auto čo bude mať 180 koní a bude to Golf vymeň ho za taký a ak ti je to všetko jedno len chceš mať 180 koní kúp si sériu s takým výkonom a máš po starostiach
rudolfo63
Príspevky: 9945
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

Len sa toho neboj a smelo do toho !Ale predtým si urob
Test pravdivosti. Velmi presne a rychle vysledky!

1.Si pekny?
ano - 1 bod
nie - 0 bodov

2.Si mudry?
ano - 1 bod
nie - 0 bodov


Vyhodnotenie.

2 body - Si pekny a mudry.
1 bod - Si bud pekny alebo mudry.
0 bodov a to sa tyka Teba - Si skaredy a este aj sprosty.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

všetko sa dá .. TEORETICKY ::

jeden maník z KE dvihol roznymi upravami

medzi inými aj vymenou turba za väčšie a zdvihnutím plniaceho tlaku

výkon nejakej Audiny o celých 100 % !!!

Nevidel som toto auto ale šrác,čo predáva v tuningovej predajni v JUMBO centre v KE ,mi o tom hovoril....

Takže veril by som tomu,že je to možné,len je otázka ako dlho ten motor vydrží také preťažovanie a či má taká uprava zmysel.....
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

laco1871 napísal:Takže veril by som tomu,že je to možné,len je otázka ako dlho ten motor vydrží také preťažovanie a či má taká uprava zmysel.....
... no ved práve toto...
K výkonu by bolo treba poriadny podvozok - tým myslím iný spôsob zavesenia kolies, poriadne brzdy, zvýšiť účinnosť chladenia. Treba zabezpečiť aj to aby to vydržala prevodovka, poloosi

Na českom tuning fore je iný pacient.
Ma Hyundai Coupé (Tiburon) 2.0i, pár krát to sám tukol, potom sa mu na tom niekto vyšantil klúčom, auto lakoval už aspon 4x.
Jeho tuningovým snom bolo do toho narvať motor z Lanceru EVO + dorobiť pohon 4x4, nedávno od tejto myšlienky ustúpil a chce do toho narvať motor V8 a prerobiť pohon z FWD na RWD

Samozrejme tieto úpravy nebude robiť sám lebo má obe ruky ľavé, vela ludí vrátane mna mu vysvetlovalo že to nikdy nebude mať legálne, tupec ako on takúto možnosť nepripúšťa a vraví že všetko je v štádiu riešenia a myslí si že sa mu to podarí zlegalizovať, no a keby aj čistou náhodou nie, tak sa bude voziť aj tak, lebo vlastne aj teraz to auto nie je legálne...

Chlapec sype prachy do ho-vna, ale chce mať jediný na svete to čo nikto iný nemá, čiže nasilu si dokázať že niečo ide aj ked to vôbec nemá zmysel
mato.soky
Príspevky: 1376
Dátum registrácie: 29.03.2013 14:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato.soky »

Nie je to otázka či sa to dá, dá sa všetko stačí sa pozrieť na formulové motory 700-800 s 1.6 veď to je menej ako mám v scéniku a ako je v každej druhej poondiatej octavií

otázka je to či sa to dá neskôr zlegalizovať či to bude schopné udržať sa aspoň na rovnej ceste a či to nie je vyhadzovanie peňazí do vzduchu a áno je a ešte k tomu aj strata času
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Aby som nezabudol, tak samozrejme chce skrížiť motor V8 s úplne inou prevodovkou, tak aby bola MT a teda absolútne mu jednak nesedí príruba na motor, musí vyriešiť spojku, jej ovládanie, k tomu prerobiť riadenie, ktoré kvôli inak orientovanej prevodovke bude musieť byť presťahované, ale samozrejme by malo byť v takom mieste aby sa dalo zatáčať kolesami a nezavadzalo ani motoru a ani prevodovke, další problém je zadný diferák, ktorý nemusí mať vhodný pomer vzhladom na prevodovku vybranú viac menej na slepo.

Chlapec si to predstavuje príliš jednoducho...

Ked som mu napísal že kamoš má E39 540i s manuálom, tak nie on už má vybratý iný motor aj prevodovku, pritom z toho Brambora by mohol použiť motor, prevodovku, riadenie, zadný dif a všetko čo by bolo treba by bolo to napasovať do auta, nemuselo by sa riešiť ako vopchať riadenie lebo by sa namontovalo tam kde bolo u BMW, nemuselo by sa riešiť ako spojiť prevodovku s motorom, ako vyriešiť spojku ...
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

mato.soky napísal:Nie je to otázka či sa to dá, dá sa všetko stačí sa pozrieť na formulové motory 700-800 s 1.6 veď to je menej ako mám v scéniku a ako je v každej druhej poondiatej octavií

otázka je to či sa to dá neskôr zlegalizovať či to bude schopné udržať sa aspoň na rovnej ceste a či to nie je vyhadzovanie peňazí do vzduchu a áno je a ešte k tomu aj strata času
Ano a pred kazdym a po kazdom preteku to auto ide v podstate na Generalnu Opravu.
Vsetkeho.
Okrem toho, sasi formule vazi tak okolo 500 KG, zatial co osobaky maju kapanek viac.

Ale to je jedno.

Upravit sa da vsetko, aj zo stareho zigulika mozes spravit krala okresnych ciest.
Otazky:

Mam na to peniaze?
Mam na to cas a chut?
Naozaj sa chcem niekde vyrubat do stromu lebo mi to podvozok nevydrzi?
Chce sa mi behat kade tade s papiermi?
Vydrzi mi to motor, prevodovka, brzdy?
Nebolo by lepsie tu sopu predat a zobrat si normalne auto?

Imprezzy, Lancre, Toyoty, Hondy atp. idu za par fukov a vykon je prijatelnejsi ako henten ony....auto
sniip26
Príspevky: 296
Dátum registrácie: 13.09.2012 20:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sniip26 »

Viac z toho uz len tak lahko nedostanes, mas to zrejme cipnute na max. Ak chces este viac tak treba vecsi IC, turbo alebo pridat tlaky na turbe no nemusi vydrzat tesnenie pod hlavou, pridat paliva, upravit vacku, vyfuk, sanie atd... z coho vyplyva bude to stat vela penazi, neoplati sa to a zivotnost toho motora pojde extremne nadol. Nevyznam sa do toho az tak pisem co ma napada. Pockaj na rady odbornikov ale na 100 percent ti odpovedia takto.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných