VW Golf lll 1.8 66kw

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

xian2
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 20.10.2014 17:41
Zdieľať na Facebook

VW Golf lll 1.8 66kw

Príspevok od používateľa xian2 »

zdravim chalani potrebujem pomoc mam auto golfa 1.8 66 kw a teraz mi zacalo robit idem normalne a za jazdy mi len tak vypne motor a potom auto chyti na 2-3 krat potom to prestalo robit na tyzden a teraz zase vymenil som spodok spinacky a zase mi to urobilo ale zvykne to urobit ked ho vytocim a len tak mi ho vypne vymenil som aj sviecky vycistil klapku a robi to stale tak fakt neviem co to moze robit pomozete mi alebo aspon dake typy co by to mohlo byt dakujem krasne :)
PROCHY603
Príspevky: 3798
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

vag :41c2:
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

rok vyroby?ja som mal 1993 1.8i 66kw tym motora abs.robilo to iste chyba boli sviecky NGK po 2000 km zakazdym ak dostal plny cool tak vypol.vonali mu len bosch 4 kontaktove.potom dalsie take vypadky robilo pal cerpadlo v nadrzi.mozno filter ale len mozno.mozes este skontrolovat rozdelovac nikto to nikdy necistil mozno hlava rozdelovaca uz am dost.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Kvoli svieckam este nikomu nevypol motor pocas jazdy.Udajne mas problem s elektrikou,s napajenim.Bez diagnostiky nic nevyriesis.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

avelmak napísal:Kvoli svieckam este nikomu nevypol motor pocas jazdy.Udajne mas problem s elektrikou,s napajenim.Bez diagnostiky nic nevyriesis.
tak ja ti mozem potvrdit ze zhasne.mal som v tom aute ngk 4 kontaktove vsetko podla typu motora sedelo.no ten hnoj ngk v 170tke o 3.00 rano za dazda v nemecku vypol kotor a nenatocil som az o 10 min.siel som s tym dalej a po 30 km zase.este ze som mal stare dobre boschky.vymenil som to a ficalo auto ako lusk.ked som mal cas hral som sa s tym sli naspat tie ngk a znova problemy.vyreklamovali sa a po 2000 odbehanych km zase.odvtedy dostavalo to auto len bosch este za v tedy tazkych 1300sk 4 sviecky.boli to roky 2004 2008 4 roky to auto dostavalo na dialniciach do tela 170- 190 viac nedal.bol to golf este vyrobeny v srn jednobodova striekacka a nikdy mu netrebalo diagnostiku a nemal problemy z elektrikou.je to este jednoduche auto.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Sviecky nejako nevedia vypnut motor!!!!Ked nie su presne take ake maju byt tak moze sa stat ze motor vynechava,dusi sa atd,ale motor nevypne!!!!
xian2
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 20.10.2014 17:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xian2 »

no sviecky som dal ine a niesu NGK ale bosh sa mi vidi ale niesom isty .... no cerpadlo to pekne pocut ked otocim klucom klapka vycistena nedavno aj rozdelovac.... len ked sme ho cistili tak sa mi zdali uz nie knoty ci ako sa to vola zodrate ale myslim ze to len tak vypnut motor nemoze ... romyslal som este inducka co myslite?.... a kde kuknem to rele??? a je to golf 94 1.8 66 KW :)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To že počuješ čerpadlo neznamená že je všetko OK,ešte vždy môže to byť práve ono keď nastane problém.
Na sviečky by som ani ja zrovna neveril že sú zdrojom výpadku,pripustil by som dusenie,vynechávanie a pod. ale aby motor v chode odstavili akoby odstrihnutím to je sci fi
Tieto poruchy vedie pekne potrápiť a pri dobrom vybavení preto doporučujem nerozbabrať viac vecí naraz lebo sa stratí logika veci.
Ja sa trápim z Borou 1,6 16V už druhý týždeň a krížom krážom som už odstránil päť dielčích závad a stále nie je koniec.Už ostal iba problém že cca 8-10 sec po štarte (štart je ukážkový) zrazu motor spadne o 200/300 otáčok,tu sa chvílu trápy,potom otáčky stúpnu na normál a už je všetko OK. Za tú chvílu ale motor naberie trocha tepla a už to do úplného vychladnutia neurobí.
Takže je možné urobiť tak dve tri merania denne,na to sa treba dobre pripraviť lebo to je pár sekúnd.Ale aj tento motor je ako vždy,obeťou mechanika lebo všade je vidieť jeho vizitka,žial nie dobrá lebo tam prebehlo kopec výmen a pomaly nič nie je pôvodné,a to je ešte horšie.Tieto opravy sú vždy o výmenách krížom krážom ako koho čo napadlo,ale teraz to dať dokopy je ozaj trápenie lebo veriť sa nedá jedinej veci
xian2
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 20.10.2014 17:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xian2 »

ved to ano ale mne hovorili ze by to mohla byt inducka nie sviecky .... a este mi hovorili teplotny snimac ze vie narobit patalie ak je rozdelovac zly tak aj ten tak ja uz neviem fakt ... dal by som to na diaknostiku ale naco? ked mi to urobi len niekedy ked dam plnku ze motor vytocim ... a dakedy to neurobi tak neviem ....co uz by som mal vymenit a neoplati sa mi dat neviem kolko veci novych a nebude to to ..... tak zatial iba skusam no
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ja zas poznámka k rozdelovaču, VN ktoré rozdeluje palec na jednotlivé vývody v hlave nefunguje tak že tie kontakty musia mať kontakt ako taký kľudne tam môže byť niekoľko desatín mm medzera...Vstup VN z cievky na palec je zväčša riešený ako klzný kontakt uhlíkom , ale krajné výstupy do káblov k sviečkam tam bežne býva medzera a prenáša sa to tade preskokom. Takže netreba podliehať panike a myslieť si že ak je to tam opálené a oskákané tie kontakty tak že to je problém výpadku zapalovania.
xian2
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 20.10.2014 17:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xian2 »

takze myslis ze to ten rozdelovac nebude? alebo co?
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Samozrejme moze byt cievka,rozdelovac,cerpadlo,relatko,a kadeco,ale sviecky a snimac teploty nie.Ten,kto ti to povedal nema ani najmansiu sajnu o managementu.V rozdelovaci bud palec/odpor/ alebo hallov snimac.Keby bol rozdelovac tak by to robilo stale,nie len pri "rozbiehani".Urcite mas nejaky vypadok,bud paliva alebo napajania RJ.
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

mal som golfik s rovnakym motorom asi 4 roky, moj tip je palivova sustava, treba pozriet cerpadlo, filter palivovy atd..

tieto auta mavaju relativne velku nadrz a cerpadlo sa pri malom mnozstve benzinu dost trapi, nebolo vynimocne, ze v ostrejsej zakrute to s malym mnozstvom benzinu aj zdochlo :d :D

ked mi odchadzalo cerpadlo tak tam boli nepravidelne problemy s tahom, startovanim, zdochnutie obcasne atd.
xian2
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 20.10.2014 17:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xian2 »

no dik skusim pozret to cerpadlo a palivovy filter a ako zistim ze to cerpadlo je na nic ako to mam skusit ..... a co znamena to RJ ???, a kde to mam pozret a ako to mam odskusat dakujem
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

ja som mal diagnostiku lahku, moje cerpadlo bolo miestami ticho, znamy pomeral prud a ten tam bol tak to bolo jasne

da sa to dat von a napojit na nejaky zdroj a skusit ci taha ale u teba sa to prejavit nemusi .. mozno niekto napise aj nieco podrobnejsie

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných