VW Golf lll TDI - klepot motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tuttiii
Príspevky: 141
Dátum registrácie: 27.04.2009 17:42
Zdieľať na Facebook

VW Golf lll TDI - klepot motora

Príspevok od používateľa tuttiii »

Ahojte, mam stary golf 3 AFN TDI 81 kW, r.v. 1997. Z času nacas sa mi stane ze po nastartovai motor cudne klepe. Najprv sa mi to stalo cca. pred 2 mesiacmi po par prejdenych km. to stichlo a asi mesiac motor znel tak ako som nan zvyknuty. Za posledné dva tyzdne sa vsak tek klepot zacina stavat pravidelny. Momentalne motor dve jazdy klepe potom ide dva dni OK a tak nastriedacku. Pri klepani necitiť ubytok vykonu ani sa mi nezda ze by viacej zralo, nedymi. Viete mi prosim Vas niekto poradiť čo môže tento klepot spôsobovať a ako to odstrániť ? Na zázname ten klepot počuť menej výrazne ako v skutočnosti v kabíne ale skúsil som nahrať motor aj ked klepe aj ked nie aspoň pre vytvorenie si obrazu o čom vlastne rozpravam. Pekne ďakujem za kazdy nazor.

https://www.youtube.com/watch?v=Fvqkn_JCJRs
https://www.youtube.com/watch?v=NT0IdhEZGjQ
tuttiii
Príspevky: 141
Dátum registrácie: 27.04.2009 17:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuttiii »

Napinaciu kladku remeňa som uz pozeral...pri chode motora na nej volnym okom prakticky nebadať ziadne vibracie. Nedávno mi odisla volnobezka na alternátory a vtedy ta kladka kmitala s amplitudou takmer 1cm. To bol ale uplne iny klepot ako je tento. Taky tlmený narozdiel od tohto. Toto mi znie ako keby klepalo nieco "kov na kov". Kladka to na 99,9 % nebude, ale aj tak dakujem za tip.
starec62
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 12.11.2008 12:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa starec62 »

Podla mna to budu hydroštely. Mne to robilo to iste. Niekedy klepal a niekedy nie.Tak som ich dal vymenit všetky a odvtedy je to o.k.
tuttiii
Príspevky: 141
Dátum registrácie: 27.04.2009 17:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuttiii »

Popravde, mňa už hydroštely tiež napadli no bol som zvedavý na ine nezavisle nazory tak som to zatial nechcel spomenut. Existuje nejaky spôsob ako overiť ci ide naozaj o hydroštely alebo jedine vymeniť a uvidi sa ???
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných