VW Golf IV 1.9 tdi 66 kw - zhasla prístrojovka a neštartuje

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

zmotor
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 26.09.2004 13:29
Zdieľať na Facebook

VW Golf IV 1.9 tdi 66 kw - zhasla prístrojovka a neštartuje

Príspevok od používateľa zmotor »

Ahojte. Nenašiel som žiadne poriadne riešenie na webe tak topíšem sem. Syn včera chcel normálne naštartovať golfa, ale po zatočení kľúčika v spínačke nesvieti vôbec prístrojovka, nič ani km, naštartoval iba na sekundu a motor zhasol. Potom sa rozsvietil iba airbag. Nemá niekto takúto konkrétnu skúsenosť a hlavne, kde by som mohol hľadať príčinu tejto závady. Predtým mu blbol ukazovateľ teploty motora. Skúste mi poradiť, ale prosím nie tým spôsobom, že asi toto alebo asi toto.... Potreboval by som niekoho, kto sa s tým už stretol. Ďakujem.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Skús trošku porozmýšlať čo je treba na to aby sa rozviestili budíky, respektíve štartovalo auto = aby sa štartér vôbec začal otáčať
Baterka by to nemohla byť ?
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

No ked auto nastartovalo na sekundu tak baterka urcite nemohla byt.Treba skontrolovat "napajanie" pristrojovky,teda poistky.Nastratovanie na sekundu znamena aktivny immobilizer,a ten je namontovany do pristrojovky.Ak nefunguje pristrojovka,nebude ani motor.
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Odhadujem spodok spinacky alebo poistky
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Však taký popis závady jak keby bol cukrár, alebo kaderník
U mna to znamenalo zlý kontakt na baterke
zmotor
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 26.09.2004 13:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zmotor »

Nie v baterke to nie je, štartér točí a motor nachvílu naskočí a zhasne. Keď je immobilizér v budíkoch, tak tam pravdepodobne neide prúd a preto ho vypne. Neviete, odkiaľ ide napájanie budíkov, čítal som že zo spinačky, ale keď som ju odkrytoval, tak nie som z toho moc múdri. Alebo neviete, či má napájanie budíkov niekde ešte nejaké relé, lebo poistky sú OK.
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Vprvom rade treba vylucit spinaciu skrinku ale asi to chce cloveka co tomu rozumie. Toto je len hadanie a moze viest skorej ku skodam nakolko sa domnievam ze je problem aj spinacku overit. Kazdy vieme nieco....
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
zmotor
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 26.09.2004 13:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zmotor »

Tak diagnostika ukázala dve chyby, v podstate to v akom je auto stave. Teda Kód: 18058 dátový BUS pohonu - chybjejíci sdelení od kombinovaného prístroje, príčina- skrat nebo prerušení vedení CAN BUS, prístrojova deska vadná, a ďalšia chyba: 17978 - immobilizér. Má niekto skúsenosti hlavne s tou prvou chybou, nakoľko tá druhá je pravdepodobne odvodená od prvej. Ďakujem
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Uz bolo pisane,treba skontrolovat napajanie pristrojovky.Skontroloval si?
zmotor
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 26.09.2004 13:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zmotor »

Ďakujem, už zháňam autoelektrikára, dúfam že to pomerá, lebo ja som to síce rozobral ale čo mám kde napichnúť to neviem. Keby som si požičal niekde druhé funkčné budíky, mohol by som ich pokusne vyskúšať do môjho auta, či budú svietiť? Nie je to riziko, že by som odpísal aj tie?
zmotor
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 26.09.2004 13:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zmotor »

Nič také, sparťanská výbava, žiadne DO ani alarm, chcel som pre syna čo najjednoduchšiu výbavu aby sa toho moc nekazilo. Ale asi som netrafil!
zmotor
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 26.09.2004 13:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zmotor »

Akumulátor som odpojil ale iba na 3 minuty skusim ešte na dlhšie. Len auto nemám doma, je v inej obci tak za ním dochádzam :d :D
zmotor
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 26.09.2004 13:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zmotor »

Však to, včera som ležal pri kontrole relátok v snehu. Tie poistky som kontroloval, tiež OK. Keby bola baterka slabá, tak neštartuje si myslím. Ale zajtra pôjdem pozrieť auto aj s elektrikárom. Dám vedieť.
zmotor
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 26.09.2004 13:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zmotor »

Dnes som prišiel k autu s elektrikárom, svietilo krásne slniečko na auto, elektrikár otvoril kapotu, pozrel na tie poistky na baterke, ja som bol pred autom, elektrikár si sadol do auta a auto naštartoval a palubovka svietila. Tak buď bol zlý kontakt na tých poistkách pri baterke alebo bolo nejaké vedenie moc mokré keď bola čľapkanica a keď sa dnes oteplilo, tak to vyschlo. Nešlo to do hlavy ani elektrikárovi. Inak, napájanie na budíky je priamo z tej poistkovej skrinky na baterke, druhá poistka zľava. Tak zatiaľ všetko k tejto téme. Dúfam že sa závada už nebude opakovať.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Nemas pravdu.napajanie budikov nie je priamo z tych poistiek od baterky,tie su hlavne poistky pre rozne veci,ako aj napriklad pre vnutornu poistkovu skrinku.

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných