VW Golf IV 1,4 16v - chyba 16825 systém odvzdušnení nádrže

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

scand
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 19.08.2015 16:51
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

VW Golf IV 1,4 16v - chyba 16825 systém odvzdušnení nádrže

Príspevok od používateľa scand »

Ahojte, mam taky problem,
Mam VW Golf IV 1,4, 16v rocnik 2002. Auto je este v relativne dobrom stave.

Nedavno som nechal vycistit skrtiacu klapku pretoze mi kolisali otacky. Po vycisteni a nanovo nastaveni tej klapky bolo vsetko OK. Otacky na volnobehu teraz drzia ako pribetonovane. No po cca 40 km od opravy mi zacala svietit kontrolka motora a konkretna najskor chyba ze vynechava prvy a druhy valec. Za nou bola chyba 16825.

Najskor som myslel ze to iba zblblo a ze sak starsie auto. Takze sa to vyresetovalo a po tiez cca 30 km mi vyhlasilo chybu. Ale tento krat len 16825 a uz nie to vynechavanie valcov. Najskor som nechal vymenit elektromagneticky venil odvetravania ktory sa nachadza na nadobke s aktivnym uhlim. To nepomohlo. Auto zacalo ale cvakat ovela menej ako doteraz. No chyba nastala znovu. Tak som nechal vymenit celu nadobku s aktivnym uhlim. Tieto 2 veci su odporucane pri tejto chybe. Ale nepomohlo vobec. Znovu ta ista chyba po asi 30 km.

Neviete co by som mal pozriet dalej ? Auto funguje okrem toho skvelo a nepocitujem ziadnu stratu vykonu alebo tak. No obcas sa stane ze ked auto uz ma chybu tak obcas mierne zatrasie. Ale ked som hned po vyresetovani chyb, tak ide uplne skvelo a rozmyslam kolko krat ci mam vobec nastartovane :D

Dakujem za pomoc.
POLKI123
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 18.01.2015 22:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa POLKI123 »

Som strašne zvedavý či niekto tuto chybu u toho auta už odstránil mam presne tento typ a ročnik auta 1,4 16v 55 kw BCA s touto chybou 16825 už zapasim zopár rokov všimol som si že auto s touto chybou v určitých otáčkach pri jazde vynecháva všimol som si že to vynechávanie je spôsobene touto chybou ale keď tu chybu nezmažem dlhšie už auto prestane vynechávať akoby sa riadiaca jednotka prispôsobila alebo ignorovala tuto chybu ale keď ju zmažem viem že zase nabehne a zase príde to vynechávanie ,pomenil som kolo toho všetko elektromagneticky ventil odvetrania,nádobku akt.uhlia stále to iste nesú to lacne záležitosti mechanici takéto veci neriešia len to menia sú to zbytočne vyhodené peniaze podľa mňa chyba bude inde a to rj motora alebo fakt niečo s tým ventilčekom v nádrži alebo hadičkou od nádrže.ak niekto vie ako na tuto chybu budem mu povďačný,scand ak na niečo prídeš napíš mi na mail j.j@atlas.sk dik
scand
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 19.08.2015 16:51
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scand »

Oh. Toto strasne nerad pocujem. Menil si inak cievky zapalovania ? Pretoze prva chyba ktoru som predtym dostal bola vynechavanie prveho a druheho valca.... a cievky som este nemenil....
ondrejgti
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 02.02.2007 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrejgti »

Skontrolujte si vicka nadrze paliva... tesnia? Spravanie po vzniku chyby nerieste, nemusi to byt bezny rezim (ani nie je, ked vam bez chyby idu auta normalne).
POLKI123
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 18.01.2015 22:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa POLKI123 »

ano menil som aj cievky zapalovania kedže mam ich na každom valci tak som to menil medzi sebou aj kupil som jednu prišiel som nato že to není vtom dve cievky naraz málokedy odídu už len jedna ked odide tak auto sa ma problém pohnúť u trojvalca si skončil
scand
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 19.08.2015 16:51
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scand »

Hmm, tak to asi bude fakt ventil ktory je pri nadrzi pripadne ako hovori ondrejgti mozno aj viecko. Tato chyba ma nesmierne rozculuje. Nemam ju tak dlho ako ty. No zacala mi robit ihned po vycisteni skrtiacej klapky.... tak nechapem ten suvis..... mozno ze je aj ta vadna a precistenie uplne nepomohlo. no otacky su teraz spickove, aj ked sa auto zatrasie nasledkom tej chyby tak otacky na volnobehu sa nemenia...

Buduci tyzden pojdem nechat vsetko skontrolovat pripadne vymenit. Takze podla vas tento postup moze byt ?
Vylucil by som cievky zapalovania.
Zato by som sa mal pozriet na
-urobit diagnostiku skrtiacej klapky
-vymenit ventil pri nadrzi
-vymenit veko nadrze ?

Spravne hovorim ?
scand
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 19.08.2015 16:51
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scand »

Ahojte. Tak nakoniec som prisiel na vinnika :) bola to skrtiaca klapka. Akonahle som ju vymenil. Chyba uz nenastala, auto uz prestalo triast na volnobehu a tak isto klesla spotreba.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

A kto chce nech sa zamyslí ako funguje v diagnostike auta príčina a dôsledok.Doslova školský príklad
scand
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 19.08.2015 16:51
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scand »

Moc nerozumiem co si tym chcel napisat.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Keby ti bol ktokoľvek hneď napísal že skontroluj škrtiacu klapku,tak by si posla najskôr do čerta že nevie čo píše.To som tým chcel povedať že RJ vidí dôsledok ale často nemá potuchy o príčine.Lebo slovenská prax je taká,čo diagnostika vypíše v chybách,to sa vymení.No a kam by to viedlo ?
Stále nerozumieš ?
scand
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 19.08.2015 16:51
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scand »

Chapem. Ale po vojne je kazdy general ? Som hned pisal ze som cistil skrtiacu klapku. Keby mi niekto vysvetlil takto kde je problem. Tak by som samozrejme ju vymenil. Myslel som ze vycistenie staci. Ale nestacilo. Kde si bol doteraz a hned si nenapisal ze je to skrtiaca klapka ? :) A nemam vestecku gulu nato ze ked diagnostika vypise ventil + nadobka tak vymenim klapku :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných