VW Golf IV - svietenie DRL

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tritonsf
Príspevky: 545
Dátum registrácie: 30.08.2006 16:50
Zdieľať na Facebook

VW Golf IV - svietenie DRL

Príspevok od používateľa tritonsf »

Zdravim klubaci. Precital som o dennom svieteni uz kopu clankov, ale neviem si rady. Chcem si kupit na auto denne svietenie, ale neviem ake. mam kupit s modulom alebo bez? vela ludi z vás ich má. poradte. mam tieto vytipovane. http://www.tuning.sk/dokument-denne-svi ... vetla-elta Pojde mii to? dokazem to namontovat aj sam?
Staci mi len 5 LED? diki za nazory
EX:Passat B4 1Z, Passat B5.5 AVF, Audi A4 AHF, Golf 4 ALH, Fabia combi LPG
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nekupuj si žiadne, pretože ho vôbec nepotrebuješ, už si mohol zbadať , že to vyšlo z mody...
Vydrž , dalšie auto čo kúpiš ho bude mať štandartne...

A za dalšie , na Ebay je toho hnoja z Hong Kongu tony a za podstatne nižší peniaz , vrátane dopravy na SK , ak by si vymákol dražbu tak by si sa zmestil aj do 10€
za hotové :
http://cgi.ebay.co.uk/2-X-Car-Truck-Uni ... 2a05dd6408
http://cgi.ebay.co.uk/2-X-Car-Truck-Uni ... 3a5b5198c9
Hlavne by si nepodporil nenažraných dovozcov hnoja, či predajcov...
Naposledy upravil/-a ivko1 v 24.10.2010 13:02, upravené celkom 1 krát.
tomiq07
Príspevky: 190
Dátum registrácie: 14.04.2008 20:00
Bydlisko: KE-okolie/PN/BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomiq07 »

tak táto otázka by zaujímala aj mňa :) pokiaľ teda viem, golfy IV a octavie prvej generacie maju v ovladaci svetiel jeden pin volny, kde je prud po nastartovani.. teoreticky, ak kúpim iba led svetlá bez modulu, dalo by sa to zapojit tam? teda nastartujem, led svetlá sa zapnú, zapnem klasicke stretávačky a led sa vypnú. Bude to takto fungovať?
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Další čo nevie , čo s peniazmi, ak neviete , pošlem vám moje číslo účtu , rozhodne ich budem vedieť použiť na rozumnejší účel...
Napíš mi tu jeden dôvod , prečo ich chceš nutne namontovať ... Zatial to vyhláška neprikazuje
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

pokial viem, tak vsetky homologizovane DRL maju automaticky modul na okamzite rozsvietenie po otoceni kluca. Neviem co spekulujes, kup si s modulom, zapoj ich podla prilozenej schemy a mas vystarano.
Hlavne tam musis mat napis DRL
tritonsf
Príspevky: 545
Dátum registrácie: 30.08.2006 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tritonsf »

chlapy vy ste ako zeny...aj tych sa clovek nieco pyta a neodpovedaju na otazku, ale kecaju kraviny....CHCEM ich pre to, pretoze mam vyhrievane sedacky v aute a zeru strasne vela prudu. Po dalsie sa mi bude menej opotrebuvavat alternator. Dalej setrim ziarovky, co nieje lacna zalezitost. NEVIEM O AKYCH PENIAZOCH TO TU HOVORIME, Toto DRL svietenie stoji 50 a len ziarovky osram stoja 10 euro a vydrzia pol roka.... DAlej to dobre vyzera, nebude mi blednut pristrojovka. Posledne plus: AUTO SI CHCEM NECHAT POKIAL NEZHNYJE. VERSTEHEN??? kazde poprosim odpoved na moju otazku: STACIA MI tieto, alebo mam kupit s viac LED diodami??
EX:Passat B4 1Z, Passat B5.5 AVF, Audi A4 AHF, Golf 4 ALH, Fabia combi LPG
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

tritonsf napísal:chlapy vy ste ako zeny...aj tych sa clovek nieco pyta a neodpovedaju na otazku, ale kecaju kraviny....CHCEM ich pre to, pretoze mam vyhrievane sedacky v aute a zeru strasne vela prudu. Po dalsie sa mi bude menej opotrebuvavat alternator. Dalej setrim ziarovky, co nieje lacna zalezitost. NEVIEM O AKYCH PENIAZOCH TO TU HOVORIME, Toto DRL svietenie stoji 50 a len ziarovky osram stoja 10 euro a vydrzia pol roka.... DAlej to dobre vyzera, nebude mi blednut pristrojovka. Posledne plus: AUTO SI CHCEM NECHAT POKIAL NEZHNYJE. VERSTEHEN??? kazde poprosim odpoved na moju otazku: STACIA MI tieto, alebo mam kupit s viac LED diodami??
:40bd: :d :D Z coho ti bledne pristrojovka??? :2f93:

Od zavisti ze nemas DRL SVIETENIE!!! :d :D :41c2:
tritonsf
Príspevky: 545
Dátum registrácie: 30.08.2006 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tritonsf »

PROCHY603 napísal:
tritonsf napísal:chlapy vy ste ako zeny...aj tych sa clovek nieco pyta a neodpovedaju na otazku, ale kecaju kraviny....CHCEM ich pre to, pretoze mam vyhrievane sedacky v aute a zeru strasne vela prudu. Po dalsie sa mi bude menej opotrebuvavat alternator. Dalej setrim ziarovky, co nieje lacna zalezitost. NEVIEM O AKYCH PENIAZOCH TO TU HOVORIME, Toto DRL svietenie stoji 50 a len ziarovky osram stoja 10 euro a vydrzia pol roka.... DAlej to dobre vyzera, nebude mi blednut pristrojovka. Posledne plus: AUTO SI CHCEM NECHAT POKIAL NEZHNYJE. VERSTEHEN??? kazde poprosim odpoved na moju otazku: STACIA MI tieto, alebo mam kupit s viac LED diodami??
:40bd: :d :D Z coho ti bledne pristrojovka??? :2f93:

Od zavisti ze nemas DRL SVIETENIE!!! :d :D :41c2:
nie, blednu mi ledky, pretoze mi furt svieti. LOL
EX:Passat B4 1Z, Passat B5.5 AVF, Audi A4 AHF, Golf 4 ALH, Fabia combi LPG
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

:2f93: :40bd: :d :D Prvy krat pocujem taku sprostost ze niekomu blednu LED DIODY v pristrojovke. :41c2: :41c2:
tritonsf
Príspevky: 545
Dátum registrácie: 30.08.2006 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tritonsf »

serem na toto forum.....ufrflany, premudreli ludia prevazne........ostatnym dakujem
EX:Passat B4 1Z, Passat B5.5 AVF, Audi A4 AHF, Golf 4 ALH, Fabia combi LPG
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

PROCHY603 napísal::2f93: :40bd: :d :D Prvy krat pocujem taku sprostost ze niekomu blednu LED DIODY v pristrojovke. :41c2: :41c2:
Neblednú mu diody, len ak zapné normálne stretávačky, tak podsvietením sa zníži čitatelnosť display-ov ...

Ale to sú zrovna tie najmenej podstatné veci, na ručičky, budíkov je vidieť stále dokonale, a iné ma velmi ani netrápi, tolko sa to prečítať dá. Skôr je problém že autor si zaumienil že si to kúpi a hladá každý jeden aj ten najhlúpejší dôvod aby tú svoju nezmyselnú kúpu oddôvodnil.
Stačí sa len pozrieť ako to niektorým po určitej dobe svieti , ja myslím že žiadna výhra za tých 50€ to nie je, čo tak posledne sledujem , tak je teraz trend okrúhle DRL miesto hmloviek a tie aj celkom solídne svietia, zvyšok sú viacmenej hračky...

Ale ako som vyššie spomenul je to úplne zbytočná vec...
To že sa niekomu vypáli žiarovka je bežné, netreba kupovať žiadne "super" žiarovky a bude aj životnosť, stačia bežné žiarovky VARTA, OSRAM. Rovnako nikto nezaručí že za mesiac, prestane svietiť jedno svetlo DRL a sú také prípady v premávke !!! Potom sa dá asi ťažko hovoriť o úspore...
Tak ako tu boli KSENONY, tak su tu aj DRL a budú aj dalšie sprostosti na odlahčenie svojej penaženky, dôležité je len nepodlahnúť "módnym trendom"

Takmer každý den stretávam "B" Vectru , ktorý chodil asi mesiac z jedným vypáleným KSENONOM, a teraz už vyše pol roka chodí z jedným KSENONOM + jednou klasickou žiarovkou...
Tak ako sa im postupne vypálili výbojky tak, ich nahrádzali naspäť pôvodnými žiarovkami, a ako si pritom každý oddôvodnoval kúpu, nik z nich už nechcel "bežné" žiarovky, ale aj na psa prišiel mráz a kupovať náhradné výbojky bol drahý špás, tak už so dobré aj tie "obyčajné" žiarovky... Origo výbojka sa z čínskou porovnávať vo výdrži nemôže...

A takto to presne dopadne s tými čo si chcú kúpiť DRL, po čase sa to vypáli a každému už bude lúto znova vyvaliť euráče za rovnakú pičo***nu
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

golfik 7 napísal:Ja mám na svojom golfe už asi 5 rokov namontovaný modul denného svietenia a úplná spokojnosť. 5 sekúnd po zvrtnutí kľúča do I. sa zapália svetlá, zatiahnem ručnú ostanú svietiť parkovačky, vypnem klúč ostane "tma". Funguje to bez problémov, auto vyzerá normálne (pretože svietia originál svetlá, nepáčia sa mi takéto svietiace pásiky - vyzerá to HROZNE!!!!!!!). Takže teraz záleží, čo vlastne chceš:
1. svietiť, lebo vyhláška to prikazuje: v tom prípade si daj to čo mám ja (stojí to cca. 30,- € zapája sa to priamo do káblovačky tvojho auta, žiadne rezanie káblov)
2. svietiť DRL, lebo sa ti to páči takto: efekt to splní, ale vyzerá to tak "kolotočársky"


suhlas s tebou.presne takto to aj ja pouzivam uz 2 roky.
kollega36
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 14.11.2007 14:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kollega36 »

Uz si si mohol zvyknut ,ze tu sa na teketo veci netreba ani opytat.Lebo ked sa opytas ,chcem kupit feliciu tak ti povedeia boha kup si tuarega felicia uz vysla z mody a DLR vyzeraju kolotocarsky ,mno mali by sa tu niektory jedinci zamysliet ,ze ci sem este prispievat kolotocarskymi odpovedami alebo sa ist radsej ucit na zajtra prirodopis .....
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

„Staci spinac pripojit treba na kontrolku mazani, ta zhasina az
po roztoceni (naskoceni) motoru :-) ...mel sem to takhle asi rok n
a fabii a fungovalo to skvele. Po nastartovani se rozsvitily svetla a
po vypnuti motoru se zase vyply. Staci jedno rele (pokud ma auto spinana
svetla pres relatka) nebo 3 rele (pokud nema svetla pres relatka).
Ovladaci rele staci pripojit na + po klicku a - na tlakovy spinac oleje
a je to. P.S: Autorele stoji asi 50kc„


prípadne ešte lacnejšie:

Jinak zapojení jsem řešil tak, aby se zaply s klíčkem, našel jsem pojistku na rádio a tam je připojil, takže zapneš klíč do polohy dva, světla svítí, startuješ, světla nesvítí podobně jako když zhasne rádio, má to výhodu, že nesvítí při samotném startu a do kabiny jsem přivedl jen plus pól. Mínus jsem ukostřil na blatníku, ale při zapnutí normálních světel jsem ledky zhasínal vypinačem v kabině. To mě ale nebavilo, takže pak jsem mínus ukostřil na plus pól potkávacích světel v pojistkové skříni v motorovém prostoru. Takže pokud byly potkávací světla vyplé, ukostření šlo přes vlákno žárovky, pokud se zapla normální světla, na mínus pól diod se přivedl plus a tím nebyly ukostřené, takže samy zhasly. Ušetřil jsem za relátko.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

kollega36 napísal:Uz si si mohol zvyknut ,ze tu sa na teketo veci netreba ani opytat.Lebo ked sa opytas ,chcem kupit feliciu tak ti povedeia boha kup si tuarega felicia uz vysla z mody a DLR vyzeraju kolotocarsky ,mno mali by sa tu niektory jedinci zamysliet ,ze ci sem este prispievat kolotocarskymi odpovedami alebo sa ist radsej ucit na zajtra prirodopis .....
Tak si tie DLR kúp a namontuj si ich , ked ti za takú blbosť bez ktorej niekto jazdil aj 30rokov nie je luto vyhodiť čo i len 20€...
Už som to písal vyššie ani tie najdrahšie nezaručujú že sa "nevypália" a také autá stretám, či to je poškodené preto lebo to zhorelo, alebo preto že sa tam dostala voda, alebo preto že do toho narazil cudzí predmet je mi jedno, ked to nemám NEPOKAZÍ SA MI TO a nebude mi luto vyhodených 20 či 50€....
Nikto nikomu nezaručí že to vydrží dlhšie ako bežná žiarovka za 6-10€

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných