VW Golf IV - rozdiel medzi 5 a 3 dverovou verziou

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

streng
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 29.08.2011 18:23
Zdieľať na Facebook

VW Golf IV - rozdiel medzi 5 a 3 dverovou verziou

Príspevok od používateľa streng »

Zdravím.
Chcel by som sa spýtať, či mi neviete povedať, aký je rozdiel medzi troj a päť-dverovou verziou Golfu IV. Motoricky predpokladám že to bude rovnaké, ale či je napr u trojdverovej verzie zmenšený celý interier, respektíve úplne ideálne keby niekto vedel presný rozdiel medzi rozmermi karosérie (ak teda boli odlišné).
Za info vopred ďakujem
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Niekedy nechápem....ale inak OK je to Tvoja otázka ....čo si myslíš že sa robia všetky komponenty dvojmo ? Jak zmenšený interiér??? nič nieje zmenšené všetko je rovnaké rozmerovo len skrátka sú dlhšie dvere a z toho sa odvíjajú ďalšie veci ale ako veľkosť či už vnútri alebo vonku ako celého auta je totožná aj rozchod kolies aj rozvor náprav nemá na to vplyv podvozková skupina ako taká je rovnaká....Aj sedadlá predné sú inak riešené lebo sa posúvajú a sklápajú operadlá ale inak sú na takýom istom mieste ako aj pri 5dv verzii.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Nešpekuluj nad kravinami, je to to isté!
dreamwalker
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 25.12.2009 07:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dreamwalker »

Obrázok[/img]

krajsie som nenasiel ale "google obrazky" bude tvoj priatel :)
mato.soky
Príspevky: 1376
Dátum registrácie: 29.03.2013 14:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato.soky »

Jednoducho povedané 3-dverák je osina v zadku ktorú znenávidíš pri prvej príležitosti a budeš si búchať hlavu o stenu že si nezobral 5 dverovú verziu
Danko88
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 20.06.2009 12:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Danko88 »

Jednoducho: trojdverova verzia ma 3 dvere a patdverova verzia 5 dveri (kapotu neratam aj ked na niektorych autach sa otvara castejsei ako kufor) lol :d :D
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

5 dverak ma jeden stlpik navyse, co pozitivne vplyva na tuhost karoserie :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Jaký stĺpik navyše má trojdverová verzia??? Ja tam vidím furt len predný a zadný a stredný je posunutý kúsok dozadu a je možno vonkajšia čas vylisovaná ako súčasť zadného dlhšieho bokoblatníka , tak preto je kasňa tuhšia lebo ten bok celistvý to viac stužuje. A samozrejme aj bočné okno ak je vlepené niečo podrží. k tej účelnosti a praktickosti ťažšie sa toho zbavíš lebo väčšine ľudí to skrátka vadí ak sa majú súkať dozadu . Takže ja osobne sme mali v rodine 2x trrojdvero al vždy len ako druhé auto pre manželku a v čase ak sme ešte nemali dieťa...Inak je to auto pre dvoch a nehovoriac o tom že sa ťažšie leze aj na predok nakolko dvere sú dlhšie a v stiesnenom priestore ich otvoríš síce tak isto z pohľadu šírky ale menej s pohľadu uhla otvorenia....nehovoriac že blbo sa načahuje dozadu k pásu lebo je skrátka ďalej za chrbtom a bokom ...Takže zhrniem to : To je už jenom pro ty mladé čo sú ohybní vrtkí a majú 50 kilo a teda nemajú meter v páse jak ja.
Naposledy upravil/-a VLADY v 10.09.2014 18:45, upravené celkom 1 krát.
Danko88
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 20.06.2009 12:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Danko88 »

hej a kde ma ten stlpik? ibaze je schovany niekde :3020:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ok, tak ma Bstlpik tresol som troska, ale je posunuty viac dozadu, kde ma mensi prispevok k tuhosti, lebo je v kasni proste jedna vacsia diera miesto dvoch mensich, to tak proste je...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Pri bežnom jazdení a používaní je to úplne šumafuk. Nejaká tuhosť karosérie .... či sa torzne krúti 1cm alebo 2cm alebo 3cm. Pretože skrátka bežné auto bežné jazdenie bežný vodič nič také nesleduje. To len poniektorí jedinci si myslia že na ceste je závodná dráha. A kúpia si trojdverové auto lebo to má pevnešiu kasňu a lepšie bude držať na ceste, namiesto výfuku na montujú odkvapovú rúru, namiesto vzduchového filtra nejaký kus molitanu a tvária sa dôležito.
misob77
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 03.05.2010 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misob77 »

Mam 3dverovy Golf nejaky cas a nemam problem. Ja sa vozim vpredu, vzadu mas miesto rovnako ako vo 4dveraku (teda nic moc :D) A prave Golf ma celkom dobre riesene vyklapanie prednych sedaciek, vlastne akoby cela vyskoci az ku celnemu sklu... Taky ProCeed, napriklad, ma ovela horsi pristup na zadne sedadla.
mato.soky
Príspevky: 1376
Dátum registrácie: 29.03.2013 14:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato.soky »

Ja v podstate nechápem význam takého auta čo si hovorili návrhári keď ho kreslili " dobre spravíme auto ktoré bude zvonka rovnako veľké ale bude úplne nepraktické hmm tak to bude hit" všímate si že sa 3-dveráky už ani nevyrábajú až na pár výnimiek predstavte si bežnú situáciu hlavne v tomto počasí beriem si mikynu bežne hodím na zadné sedačky dobre žiaden problém a teraz ju chcem vybrať pri 5 dveráku žiaden problém otvorím dvere hotovo pri 3 dveráku sa načahujem ako mačka po výdatnom spánku čiže jednoduchá úloha tak neskutočne skomplikovaná
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

posledný príspevok ma naštartoval napísať aj svoju skúsenosť.Éra 5 dverákov u mňa v rodine skončila odchodom Shade120l. Výhodu trojdveráku som objavil pri malých ďeťoch a Fiate 127. Kým ostatným kamarátom decká otvárali okná a dvere (aj za jazdy), moje som našlahal dozadu a kým som sa ja nezdvihol , nemali šancu opustiť vymedzený priestor.Od tej doby kupujem len trojdveráky. Výhody? Nižšia cena (dosť podstatne) , väčšie dvere. Nejak ani nehladám v tomto druhu auta výhody , proste sa mi esteticky viac páči .
A "mikinu" hádžem vedla seba alebo na zadné plato. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
A nejako si ani neviem predstaviť takú Barchetu alebo GTV alebo MX3 , alebo z tých novších Nissana GTR ako 5 dveráky - Vy ano?????????
Dnes , že sa už nevyrábajú???? každá značka ich má dokonca niekolko velkostí. :3c90: :3c90: :3c90:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mato.soky
Príspevky: 1376
Dátum registrácie: 29.03.2013 14:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato.soky »

Samozrejme barcheta alebo gtr je niečo iné tam sa v podstate tie 5 dvere ani nezmestia konkrétne tu sa bavíme o golfe 4 čo sa týka detí neviem či felícia (asi nie) má detskú poistku ale väčšina áut už áno takže toto odpadá naposledy v rodine mala 3dverák sestranica bolo to punto 1 a vždy som sa nasmial keď malého dávala do sedačiek takže aspoň o zábavu som mal postarané :d :D

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 8 neregistrovaných