VW Golf IV Podozrive otáčky motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

MarTin05
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 29.03.2014 11:00
Zdieľať na Facebook

VW Golf IV Podozrive otáčky motora

Príspevok od používateľa MarTin05 »

Zdravím, kúpil som toto auto s motorom 1,4 55kw , rok výroby 98 a problém je ten, že to auto v prvych minutách (15 min) jazdy ide v pohode nič sa nestane no postupne mi klesaju otačky motora. Ja viem je to pochopitelne lenže tu ide o to že jakmile vchádzam do križovatky a stlačim spojku tak tie otačky mi klesnu na 500 a následne sa vrátia na pôvodne hodnoty. V tomto by tiež nebol žiadny problém lenže o pár minut neskôr sa to začne zhoršovať a stále viac klesať až to niekedy klesne ku 200 otačkam až motor občas skape. Naposledy sa mi proste stalo, že ked som sa chcel otočiť s autom tak pri každom stlačení spojky to zdochlo a musel ho znova naštartovať. Len znova podotýkam , že na začiatku tie otačky tak neklesaju ba sa krásne daju rovno na tu hodnotu kde stoja na volnobehu cca 900-1000. Jakmile to začne robiť na voľnobehu mám 700-800 otáčok. Ďakujem za každé rady.
daniel.eged
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 22.10.2013 14:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa daniel.eged »

tak fabia htp ma podobny problem
a na fabii to robi nedovieranie vyfukovych ventilov ale u nich to je klasika a nasleduje prasknuty ventil a vymena hlavy
azda nebudes mat ten problem
mimi01
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 09.06.2009 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mimi01 »

nutna diagnostika

vymena palivoveho filtra, vycistenie skrtiacej klapky, vymena skrtiacej klapky, sviecky, kable, netesni vyfuk.
majdo22
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 21.04.2014 07:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa majdo22 »

Mal som úplne rovnaký problém, spôsobovala to popraskaná podtlaková trubka so spätným ventilom, ktorá vedie od škrtiacej klapky k posilňovaču brzd. Keď som vypol motor, počul som pár sekúnd také sičanie a podľa toho sičania som ju našiel. Objednať sa dala iba priamo vo vw, stala cca 35 evri. Vymeniť zvládnes za par min.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných