VW golf IV - nefunkčné prvé dve rýchlosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

drobisk
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 29.07.2009 10:21
Zdieľať na Facebook

VW golf IV - nefunkčné prvé dve rýchlosti

Príspevok od používateľa drobisk »

Zdravim vsetkych,
mam golf IV 85 kw 6 rychlostnu prevodovku 2000 rocnik... Pred 2 dnami sa mi pokazila prevodovka, stylom takym ze ak hodim 1 alebo 2. prevodovy stupen nic sa nedeje ako keby bol neutral, no vsetky ostatne idu. Zrejme to bude cast prevodovky ku ktorej patria tieto 2 stupne, no ale otazka je iba ak ma niekto skusenost s tymto ci sa mu to oplatilo opravovat alebo zohnat novu prevodovku, dostal som tip ze opravovat sa to neoplati. Ak teda nie vedel by mi niekto nieco poradit odkial zohnat prevodovku nejak vyhodne, neviem mozno aj nejake vrakovisko?

Dakujem za odpovede
VW Golf Combi IV 1,9 TDI PD 85kw + chip
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

prevodovku na Tvoj kar kupis za cca 200 eur, mozno nieco malo viac, mozno nieco malo menej...oprava Ta vyjde pocitam na minimalne tolko isto, plus praca navyse..neviem, asi by som zohnal druhu a vymenil..
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

A istotne je na vine samotná prevodovka????...Ja by som to v prvom rade poriadne prezrel ...či nieje chyba len dakde medzi prevodovku a pákou samotnou.... lol
drobisk
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 29.07.2009 10:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drobisk »

Ano je to urcite prevodovka... Ako som spominal nerozumieim sa tomu az tak moc ale v prevodovke mas sady ktore su kazde na niektore prevody jedna sada je na spiatocku 1 a 2 druha sada je na 3. a 4. a tretia sada je an 5. a 6. rychlost... no a mne sa pokazila sada prva cize na trojke ktora isla ako jedina som sa dopravil aspon domov ako tak.... SCORPI s tou cenou si ma teda prekvapil postupne sa snazim nieco zhanat ale k takemuto cislu som sa nedopracoval zatial ani z polovice.... Ak mas pravdu a podari sa mi to este budem velmi rad za taku cenu... Pripadne by som sa ti este mozno ozval ak by si mi vedel pomoct... :)
VW Golf Combi IV 1,9 TDI PD 85kw + chip
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Aké sady ? Ja som si myslel že tomu rozumiem,až do tejto chvíle.
Neviem neviem či nie je Vlady bližšie k pravde
drobisk
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 29.07.2009 10:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drobisk »

No tak neviem ci som sa spravne vyjadril o tom ze to je sada alebo ako to nazvat no ale nefunguje to tak?

http://www.youtube.com/watch?v=8KDuk2-4s6E

Nieco na tomto style ako je video.. Jednoducho nejde mi 1 a 2 ostatne idu a uz som to aj zaniesol zatial do servisu jednemu panovi nie teda do autorizovaneho a ten skusal a potvrdil z eje to prevodovka... len ze rozbrat a zistit co konkretne dalej a ci opravoat alebo nie ale ze zrejme nie lebo to je to co som sa tu snazil vysvetlit... :)
VW Golf Combi IV 1,9 TDI PD 85kw + chip
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Ak je cena rovnaka tak ja by som ju dal repasovat lebo starsia moze pustit tak isto
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Presne tak laki,tiež by som tam čakal niejakú malú blbinu
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ja viem ako funguje prevodovka....akurát teda že podobný problém som už zažil a nebola zlá samotná prevodovka ale vyskočené jedno tiahlo medzi pákou a samotnou prevodovkou, to ktoré prenášalo bočný pohyb radiacej páky . Takže posuv smerom vpred-vzad sa prenášal a radiť išlo ale len 3-4.Ale tiež nešla aj 5 a R.To len tak pre info.Netvrdím že je to Tvoj prípad, ale ja som už zažil dosť zlých diagnóz a zbytočne porozoberaných vecí a nakúpených ND .... a potom ľudia nadávajú a sú z toho smutný ak sa zistí že stačilo ísť a zisťovať postupne od jednoduchšieho k zložitejšiemu.
drobisk
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 29.07.2009 10:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drobisk »

Jasne urcite najskor dam rozobrat tak dakujem za rady... Len teraz neviem ci nie je dalsi problem chodim priebezne kazdy den startovat auto kym tam tak stoji a skusal som vyradit lebo naposledy ostalo zaradene na tej trojke a uz mi nejde ta trojka ani bohovi vyradit :/ nechcem to teda robit z celej sily lebo to mi prislo nasilne a ak je tam ta trojka a je nastartovane a pustim spojku tak tiez uz ostava na neutrali ako keby len zacne mat motor mierne divnejsi zvuk ako keby tam ostalo trosku nieco zapierat.. ale posledne mi ta trojka isla... tak neviem co sa zas stalo urcite ale dam rozobrat a pozret ale uz mam taky dojem ako keby vobec nefungovala nejde s nu ani pohnut...
VW Golf Combi IV 1,9 TDI PD 85kw + chip
Tomyya
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 01.01.2010 22:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Tomyya »

ja som mal toto iste na seat toledo a robilo mi to nie prevodovka,ale spojka,nalomena lamela na spojke a kusok odtrhnuteho z pritlacneho kotuca(proste sa too nejak krizilo nabok),ked bol motor vypnuty zaradl som tam vsetky rychlosti bez problemu ale ked bol motor nastartovany tak len rychlost 3,4,5,6.a R velmi tazko.1 a 2 vobec.
drobisk
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 29.07.2009 10:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drobisk »

Tomyya podla popisu presne sedi co hovoris tiez R islo velmi tazko ale nejde mi to do hlavy spojku som menil pred par mesiacmi spolu s lamelou moze to byt tak 5000 km dozadu cca... Ale teraz ako mi auto stoji a idem donho ako som uz spominal nejde s prevodovkou ani pohnut... No uvidime tento tyzden by si mal namna najst cas jeden servisak a rozobrat mi to cele a pozriet... prevodovku zatial kupovat nebudem kym to nebudem mat rozobrate a vedet to na sto percent tolko penazi zas nemam :)
VW Golf Combi IV 1,9 TDI PD 85kw + chip
Tomyya
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 01.01.2010 22:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Tomyya »

daj potom vediet co tam bolo
coxx81
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 23.04.2012 20:07
Zdieľať na Facebook

golf 4 arl

Príspevok od používateľa coxx81 »

Mám tento istý problém na golfe 4 2002 ARL 4MOTION 6kvalt. Neviem čo s tým? Keď zaradím jednotku alebo 2ku tak sa nič nedeje ako keby bol neutral. Všetky kvaltky idú pekne len R ide veľmi ťažko. Neviem čo robiť. Auto má najazdené 189k a spojka s dvojhmotou ešte nebola menena. Dvojhmotu už bolo počuť ale chcel som to meniť po zime. Nič v prevodovke ani nebuchlo,aspoň som nepočul. Prosím pomôžte.
coxx81
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 23.04.2012 20:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa coxx81 »

Veď jasné len chcem zistiť či to má niečo dočinenia s tou spojkou a dvojhmotakom. Stalo sa mi to dnes tak chcem vedieť na čom som.

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: bkarlos, juro175 a 19 neregistrovaných