VW Golf IV - klimatizácia a výkon motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

TDI33
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 12.04.2010 20:54
Zdieľať na Facebook

VW Golf IV - klimatizácia a výkon motora

Príspevok od používateľa TDI33 »

Dobrý deň, idem si k vám po radu. K skúsenejším a múdrejším. Nefunguje klimatizácia, teda funguje, zopne kompresor ale ide slabúčko. Dal som ju naplniť, 500 gramov tam šlo a dnes vymenil tlakový spínač, presne podľa pokynov diagnostiky climatronicu ale nič, žiadne zmena k lepšiemu. S tým ale, že mechanik, ktorý klímu plnil mi povedal, že je zlý ventilátor. Nekrúti sa. Na sahare sú dva. Malý a veľký. A keď naštartujem motor, krúti sa ten menší ale veľký nie, ten pri šoférovi. Môže byť chyba v tom alebo kde ešte keď ide tá klíma slabo ale ide. Kompresor?
A druhá vec, čo ma trápi je možno malicherná ale rozčuluje ma. Kúpil som AHL 66kw, 2002 ročník, modelový 2003. Na štítku kde je aj VIN číslo, na uložení tlmiča pod kapotou je kôd AHL ale kryt je s červeným I v nápise TDI a to mali 81kw TDI. A kôd medzi motorom a prevodovkou, ktorý vidím má napísané EGR a nejaké čísla. Nechápem. Ako t toho von? Diagnostika by vraj ukázala chiptuning iba v originál servise. A neviem ako zistiť, či je samotný blok motora 66kw alebo 81kw.
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smarik »

Ak nejde vetrak, ani klima nepojde.

Dolezity je kod vygravirovany na motore. Tem musi sediet s TP. S krytom motora to hadam nemyslis vazne.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Ventilator sa nezapina,len ak je nato poziadavka,teda vyssi tlak v systeme.Zabudnite uz konecne nato ze ventilator sa zopne hned pri spustei klimy.Ake su tlaky v oboch okruchoch?Kludne mozete aj ss.
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smarik »

Na autach co sim mal tak sa vzdy spustil maximalne po 10 sekundach od spustenia klimatizacie. Cize mas pravdu. Hned sa nezapne.
TDI33
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 12.04.2010 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TDI33 »

Kôd motora je ALH. Ale i tak sa mi to zdá akési živé na 66kW.
Klimatizácia stále nefunguje. Vymenil som tlakový spínač, ktorý vypísala ako chybný samotná klíma po diagnostike ale asi to bolo iba staré hlásenie, ktoré niekto nevymazal. Vymenil som aj ventilátor. Ten sa už veselo točí ale klíma nejde. Síce zopne spojku, chvíľku slabo chladí ale po 10 minútach už fúka iba vlažný vzduch.
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smarik »

Ja som fnes v dome zapal kurenie. Klimu uz nepotrebujes.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Ako je to mozne,ze kompresor/cievka/ vypina a ventilator toci?Este si stale nepisal ake su tlaky?Ako ti mame pomoct,ak vymenis uplne zbytocne veci a udaje nemame ziadne?Nechapem,prides sem po radu co mas robit,napisem ti a ides uplne inym smerom.
stanomoncek794
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 28.06.2022 12:29
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV - klimatizácia a výkon motora

Príspevok od používateľa stanomoncek794 »

Zdravim vsetkych.Mam golf4 1.4.16v benzin s manualnou klimov.Vymenil som kompresor,spinac klimy,rele pod baterkou.Klimu nezapne.Iba ked vytiahnem steker zo spinaca a strcim späť na chvilu sa roztoci aj s ventilatorom.Prosim o radu
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa421910382470 a 18 neregistrovaných