VW Golf IV , 1,9TDI - zadok auta je príliš vysoko

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lukas-bj
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 14.02.2015 14:27
Zdieľať na Facebook

VW Golf IV , 1,9TDI - zadok auta je príliš vysoko

Príspevok od používateľa lukas-bj »

Zdravím páni,

hľadal som som rovnakú tému, no nič som nenašiel.
Pred mesiacom som kúpil vw golf 4, 1,9 tdi 81kw, r.v. 2000 z dovodu, ze denne robím 170 km 6 dni v tyzdni. Po technickej stranke tip - top až na vibrovananie, ked na 4 prev. stupni a 60 k/h rýchlosti viac zosliapnem plyn, tak pri cca. 70km/h sa nieco vpredu rozvibruje a pri 80 - 85 km/h to prestane. Robí to len na 4. stupni. Podla doteraz precitaného to robí poloos, no ak máte iný nazor, budem vdacny za vyjadrenie.

Problem č. 2: zadok auta je az nezdravo vysoko. Co tam mohol dat predchadzajúci majitel, resp. mechanik, ktory do toho sprtal? zle?
Dokazu nieco take urobit len pruziny? jednak to vyzera dost blbo a druha vec je, ze je to nestabilne /jedneho benzinoveho golfa som uz vyjazdil, takze rozdiel poznat/.

Auto bolo burane na pravu stranu, no co musel ten lakirnik urobit zle, ze farba na troch miestach praskla? Je to v takom stadiu, ze je farba az odlupnuta. Ta strana sa bude nanovo striekat, no zvedavost je velka, lebo nieco take som este nevidel, preto by som rád vedel, co to sposobilo, resp. kde sa stala chyba.

Vsetkym vám dakujem za odpovede, názory.

Pekný deň sa želá :2f93:
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

:40bd: :d :D Benzinovy golf nie je to iste ako dieslovy!!! :28b7: :2f93: lol

Tlmice K.O. :41c2:

Odlupujuca sa farba- vela gitu pred striekanim. :41c2:
lukas-bj
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 14.02.2015 14:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas-bj »

Prochy, predok je jasny - vaha motora, ja som mal na mysli ale nestabilný, odskakujuci zadok.
jethro922
Príspevky: 114
Dátum registrácie: 24.05.2009 17:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jethro922 »

podla mňa nemajú tlmiče s výškou vozidla nič spoločné, skor iné pružiny, lenže vzadu nie je rozdiel taký markantný, ako vpredu

napadla ma aj zle poskladaná náprava, nedotiahnutá na zemi, ale zase čo sa dá zle spraviť na jednej trubke s dvoma nábojmi na koncoch
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

lukas-bj napísal:Prochy, predok je jasny - vaha motora, ja som mal na mysli ale nestabilný, odskakujuci zadok.
:28b7: :40bd: :d :D

ESTE RAZ TI TO NAPISEM!!!!

Mas zle TLMICE!!!!! :41c2:

Nastuduj si na co nam sluzia TLMICE na aute!!!!! :41c2: :3035: :40bd: :d :D
mensahservice
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 20.07.2013 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mensahservice »

1. trasenie pri pridavani okolo 70 km/h = mas v prdeli vnutorny kĺb/kĺby na poloosi/poloosiach
2. zadok bude vyssie bud kvôli pruzinam alebo tlmicom, no tipujem to skôr na pruziny, ktore tam predchadzajuci majitel dal z Kombika ( tie su tvrdsie a tym padom po montazi a naslednom spusteni auta na zem auto nedosadne na zem ale môzu to byt aj dlhsie tlmice ako tu chalani spominali
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

lukas-bj napísal:Prochy, predok je jasny - vaha motora, ja som mal na mysli ale nestabilný, odskakujuci zadok.
Používaj miesto spojky "ale" iné vhodnejšie spojky ako napr. "však"

nebuď ako moderátori rá-dyja Ex-pres

z akého dovodu ti vadí zvýšený zadok auta ??

Vymeň pružiny , za také, aké tam majú isť, a zadok auta klesne
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

ked to bolo po buracke nemohli tam namontovat tlnice s benzinaku?alebo su kaput.a na ten tmel?vies kolko ludi chce auto pomaskovat a predat?mam ich na linke dennodenne.inak oblubena veta je ze tdi predas vzdy.to maju pravdu.inak neni si sam.teraz som robil jednu fabiu na strechu islo 1,5 cm tmelu a na blatnik centimeter.takze chvalabohu neni som majitelom toho super tdi vozidla ale lutujem osobne toho kto to kupi.ja robim tak aby mi ludia zaplatili a boli spokojny ten kto to kupi mna netrapi ja mu to auto nepredavam mam svedomie ciste.takze neni si sam.a tu napravu si daj dokopy dobre napravy a brzdy musia byt ok.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Tlmič sám o sebe nápravu nezdvihne...ale ak je vytečený alebo nefunkčný na starobu, tak koleso pri nerovnostiach netlmí ale odskakuje od cesty a auto je nestabilné...
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

je mi to jasne.ale nemohli tam namontovet tlmice benzinu?potom to ma dole lebo diesel je tažši aj pre to mohol ist predok nižšie.alebo co tam ma su už cista sulož.ko.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Odkedy výšku auta určujú tlmiče? :41c2:
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

mal si Golfa, poznas ake to je auto a kupis si somarinu lebo ma napisane TDi
ano viem, nechcel si priplatit 500 eur
poznam
teraz das do auta 1.500 a nebude ta to ani kusok mrziet a naviac mas furt srotohnoj

najdi rovnako uvazujuceho, predaj, porozmyslaj co som napisal a kup si ten drahsia aj keby mal byt drahsi o 1.000 EUR

ked ti opadava lak tak je to zle nalakovane, ak vidis prasklinu tak to je tmel = vela tmelu ako ti uz napisali a nemusis laborovat odkial a preco je vysoky zadok, staci ked tam das pruziny ake tam maju byt a bude nizsie. Ked bude plavat aj tak, tak su okrem pruzin zle aj tlmice - tie pri tej oprave aspon pozri ci nechodia same hore dole...

ale super je TDi lebo mas o liter nizsiu spotrebu, nevadi ze auto ma 3 buracky za sebou a 400.000km.
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

pises ze zadok auta je nezdravo vysoko tak pruziny vymen.mozno tam dali z kombika alebo nejakeho ineho auta ked citam ze auto je platacka.odlupavanie farby a gitu nemusi byt vzdy len o nalakovani.robi to aj urychlene susenie v horucom prostredi po nastriekani.odporucam predaj toho golfa kupovat auto 15 rocne a tahat na tom 170km denne je nezdrave rozmyslanie.tiez nechapem ze niekto napr gituje dvere auta po buracke.ved dielov na golfa je milion v kazdom meste.predny blatnik novy stoji mozno do 20 euro.
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

seven cenu si trafil ale vies kolko ludi to nekupi?by si sa cudoval.dvere na fabiu po 50e a nekupia lebo ide to na predaj tak co.ved ma na kapute tdi to sa vzdy preda.takto uvazuju dnes ludia.su aj vynimky ale s takymi sa malo stretavam lebo stare auta sa len lepia.a ked je na predaj o to viac.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

no ja sa tomu nedivim.takych predavajucich poznat uz len podla stavu nadrze pri predaji auta.+ chyba rezerva zdvihak to oko na tahanie auta a samozrejme gumy brzdy tesne pred vymenou a nema ani dalsie 4 kolesa {hoci len gumy bez diskov} k tomu.aby som za takymi zbytocne nejazdil do telefonu sa pytam na kuce.kolko ma od auta klucov.nikdy nepoviem kolko ma byt len sa spytam kolko ma.podla toho poznat socialkara.ja co som auta kupoval vsetky mali dojazd min 300km kym trebalo tankovat.raz sa mi uz stalo ze predavajuci mi az domov doniesol auto.ako obzriet som si ho bol 4 dni pred tym no on sa s nim chcel rozlucit.doniesol v aute vsetko plny kufor veci aj povodny poskodeny naraznik :d :D aj papiere ktore boli na aute ked prislo z fabriky.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 37 neregistrovaných